Vilniaus statybų bendrovė "Ranga IV" ketina kreiptis į arbitražo teismą Vokietijoje ir įrodinėti, kad sutartis su Rusijos kapitalo įmone "Nukem Technologies" dėl Ignalinos atominės elektrinės (AE) branduolinio kuro saugyklos statybų nutraukta neteisėtai. Tai patvirtino įmonės akcininkas L.Pinkevičius.
"Nukem Technologies" sutartį su "Ranga IV" nutraukė šių metų liepos 1 d., o liepos 5-ąją sudarė ketinimų protokolą dėl darbo su Telšių "Vėtrūna".
L.Pinkevičius sakė, jog "Nukem" sutarties su "Ranga IV" nutraukimą motyvavo tuo, kad Vilniaus įmonė neva yra finansiškai nepajėgi vykdyti projekto, nemoka algų darbuotojams, neatsiskaito su subrangovais. Anksčiau L.Pinkevičius yra patvirtinęs, kad "Nukem" už atliktus darbus pati "Rangai IV" nesumokėjo apie 10 mln. litų.
"Kai gauname apmokėjimą iš "Nukem", atsiskaitome su visais", – sakė verslininkas.
Jis patvirtino, kad su Rusijos kapitalo "Nukem" nesutaria iki šiol: "Nepripažindami, kad sutartis nutraukta teisėtai, penktadienį ryte į Ignalinos AE branduolinio kuro saugyklos aikštelę dirbti nusiuntėme apie 50 žmonių grupę. Esu tikras, kad "Nukem" jų į aikštelę neįsileis, todėl šis faktas bus fiksuotas antstolio ir vėliau pateiktas Vokietijos arbitražui."
Kreipimąsi į Vokietijos arbitražo teismą "Rangos IV" teisininkai turėtų parengti maždaug per mėnesį.
"Nukem" su "Ranga IV" turi pasirašyti techninės dokumentacijos perdavimo–priėmimo aktą, kuris leistų perduoti branduolinio kuro saugyklos statybą naujai "Nukem" subrangovei Telšių "Vėtrūnai".
"Darbų vykdymo žurnalą, brėžinius atiduosime, tačiau pasiliksime tai, kas yra mūsų", – sakė L.Pinkevičius.
Vyriausybės, Ignalinos AE atstovai spaudžia "Nukem Technologies", kad ši greičiau pati spręstų santykius su subrangovais, nes dėl verslininkų nesutarimų branduolinio kuro saugyklos projektas neturi vėluoti ir nukentėti. Panaudoto branduolinio kuro saugyklą "Nukem Technologies" galutinai įrengti įsipareigojo iki 2011 m. kovo pabaigos. Projekto pradinė vertė – apie 190 mln. eurų (656 mln. litų).
Naujausi komentarai