Jie vėl pastatė keletą palapinių ir žada siekti Darbo kodekso atšaukimo.
„Gyvensime čia tiek, kiek užteks palaikymo ir energijos. Jeigu vienus, pavargusius, pakeis kiti pailsėję, tai galime ir ilgai čia būti, kol sulauksime kokių nors pokyčių“, – BNS sakė 24-erių studentas Benas, nenorėjęs atskleisti savo pavardės.
„Jeigu šitas Darbo kodeksas, koks čia yra priimtas, įsigalios, tai darbdaviai turės praktiškai visas teises, o darbuotojai beveik jokių. Bus feodaliniai vergystės santykiai“, – pridūrė jis.
Vyriausybės rūmus nuo protestuotojų saugo policijos pareigūnai, jie aptverti „stop“ juosta.
Pasikalbėti su protestuotojais buvo atėjęs Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. Po daugiau nei pusvalandį trukusios diskusijos jis žurnalistams sakė, kad pokalbis nebuvo konstruktyvus.
„Vieni kitų negirdime, ypač iš protestuotojų pusės. Bandome argumentuoti, o mums sako, kad viskas yra blogai. Kai klausiame, kas blogai, nelabai galime ir išgirsti“, – teigė A.Mačiulis.
Protesto akciją dėl darbo santykius liberalizuojančio Darbo kodekso apie pusšimtis jaunų žmonių pradėjo birželio 22 dieną. Birželio 23-iąją laikinai ją buvo nutraukę.
Protestuojančiųjų teigimu, priimant Darbo kodeksą politikai neatsižvelgė į dirbančiųjų, profsąjungų interesus, į jų gerovę, naujovės esą palankios tik darbdaviams.
Tačiau protestą pirmadienį stebėjusi pensininkė Irina sako esanti skeptiškai nusiteikusi protestuotojų atžvilgiu.
„Čia tiesiog reikia pasirodyti kažkokiai partijai ar profsąjungai. Reikėjo anksčiau kažką daryti, kai tą įstatymo pradėjo priiminėti ar kurti“, - teigė 60-mete Irina, atsisakiusi atkleisti savo pavardę.
Seimas po pusmečio svarstymų naująjį Darbo kodeksą priėmė praėjusį antradienį. Jei jam pritars prezidentė Dalia Grybauskaitė, jis įsigalios nuo 2017 metų pradžios.
Darbo kodekse supaprastintas darbuotojų atleidimas, sumažintos išeitinės išmokos, padidintas leistinų viršvalandžių skaičius, sutrumpintos atostogos, numatyta platesnė darbo sutarčių tipų įvairovė.
Vyriausybė sako, kad darbo santykių reforma leis pritraukti investicijų ir sukurti naujų darbo vietų.
Prezidentė kodekse teigia matanti taisytinų nuostatų, premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad prezidentė Seimo priimtiems pakeitimams pritars.
Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pabrėžė, kad dėl naujosios Darbo kodekso redakcijos diskutuota visus metus. Jo teigimu, darbo santykių reforma leis pasiekti orius atlyginimus.
„Trišalė taryba turėjo galimybę demokratiškai apsvarstyti kiekvieną straipsnį, surasti sprendimus ir tą padarė. Seimas, priimdamas Darbo kodeksą, nuo Trišalės tarybos sprendimų nenutolo, todėl sakyti, kad socialinio modelio priėmimo procesas nedemokratiškas – yra neteisinga. Seime už naują Darbo kodeksą balsavo tiek kairieji, tiek dešinieji – ir valdantieji, ir opozicija. Norint orių atlyginimų, tam turime sudaryti sąlygas. Tikiu, kad naujasis Darbo kodeksas leis tai pasiekti, tik duokime laiko“, – pranešime spaudai teigė premjeras.
Naujausi komentarai