„Vilniaus regionas gali tokį projektą išvystyti pats su savo pajėgumais, su savo augimo potencialu ir tikrai centrinė valdžia galėtų nukreipti savo dėmesį kitur. Šioje vietoje visi būtų laimėtojai“, – Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovo patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais.
BNS jau rašė, kad valdantieji „aušriečiai“, įskaitant ir partijos lyderį Remigijų Žemaitaitį, kovo pabaigoje įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma sustabdyti Nacionalinio stadiono statybas, kol bus atliktas išsamus ekonominis, teisinis ir finansinis projekto vertinimas.
Savo siūlymą jie grindžia pasikeitusia geopolitine situacija, kuri verčia Lietuvą „skubiai peržiūrėti valstybės biudžeto prioritetus ir nukreipti papildomas lėšas gynybai, sienų apsaugai, kariniam pasirengimui bei pilietinės gynybos stiprinimui“.
I. Segalovičienė sakė nekelianti stadiono reikalingumo klausimo, nes jis padėtų Vilniaus ekonomikai labiau augti.
„Šiandien centrinė valdžia galėtų kur kas daugiau dėmesio skirti turimiems didesniems rūpesčiams, be abejo, pirmiausia gynybai, kitų regionų atskirties mažinimui“, – teigė patarėja.
Šioje vietoje visi būtų laimėtojai.
„Vilniaus regionui atitenka beveik pusė šalies bendrojo vidaus produkto, kasmet auga Vilniaus gyventojų skaičius, Vilniaus miesto biudžetas viršija 1,5 mlrd. eurų. Ar tai maža savivaldybė, kuriai reikia centrinės valdžios pagalbos? Akivaizdu, kad ne“, – kalbėjo I .Segalovičienė.
„Ar sostinė yra ta savivaldybė, kuri stokoja kompetencijų, negali sau leisti pažanginių projektinio valdymo sprendimų, naudojant privačios partnerystės principus ar kitus metodus ir negalėtų susitvarkyti su infrastruktūros projektais? Ne“, – pridūrė ji.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis anksčiau irgi sakė, kad projektą turėtų įgyvendinti pati Vilniaus savivaldybė, neprisidedant valstybei.
Vilniaus meras Valdas Benkunskas yra sakęs, kad stadiono darbai yra gerokai pasistūmėję į priekį, nors statybos šiuo metu ir sustojusios, laukiant Europos Komisijos (EK) išvados dėl pernai rugpjūtį priimtų koncesijos sutarties pakeitimų. Meras neatmetė, kad Komisija išvadą skelbs balandį.
Jis teigia, kad darbų nutraukimas dabar reikštų didelius ekonominius nuostolius.
Vilniaus miesto taryba pernai rugpjūtį pritarė komplekso koncesijos sutarties pakeitimams – pakeitus rizikų pasidalijimą, projektas savivaldybei ir valstybei kainuos 155,1 mln. eurų.
Projektą ketina perimti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis yra sakęs, kad stadiono koncesininkės įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ pagrindinės akcininkės „Venetus Capital“ akcijos iš „BaltCap“ būtų išpirktos tik tuomet, kai bus išspręstas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadų klausimas ir projekto sutarties pakeitimus patvirtins EK.
Daugiafunkciniame komplekse su nacionaliniu futbolo stadionu numatyta 15 objektų – 18 tūkst. vietų stadionas, arena, konferencijų centras, muziejus, vaikų darželis ir kita.
(be temos)
(be temos)
(be temos)