Padagogų kalvėje klega kiti balsai

 • Teksto dydis:

Vis dar nostalgiškai langų akimis į praeivius žvelgia Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pastatas. Paprasčiau sakant pedagoginis. Gaila. Tačiau, žinant, kad vis dažniau čia čia stodavo mokytis tie, kurie kitur nepakliuvo, negaila.

Dabar šiose patalpose įsikūrė Vilniaus kolegija. Jos studentų lygis nė kiek nenusileidžia buvusios pedagogų "alma mater" studentams. "Šiemet pas mus įstojo 74 studentai, kurie šimtukais išlaikė egzaminus, pernai jų buvo 36", – sako Vilniaus kolegijos direktorė Žymantė Jankauskienė.

Universitetus sujungė

Pernai vykdant universitetų tinklo pertvarką LEU buvo prijungtas prie VDU. Tada kilo klausimas dėl LEU turto – apie 20 objektų, vertinamų maždaug 50 mln. eurų, o ypač – 13,6 tūkst. kv. m ploto centrinių LEU rūmų sostinės centre, ant Neries kranto, likimo.

Dalį LEU turėtų patalpų Vyriausybė perdavė VDU. Dėl galimybės VDU veikti centriniuose LEU rūmuose nuomonės tuomet išsiskyrė. Švietimo ir mokslo ministerija nurodė nenumačiusi, kad VDU naudotųsi LEU centrinių rūmų pastatais.

"VDU yra perduoti LEU pastatai Vilniuje T.Ševčenkos ir A.Vivulskio gatvėse. Centrinio LEU pastato naudojimas VDU nėra numatytas: jis ir kiti LEU pastatai nėra perduoti VDU, jie lieka valstybės nuosavybė. Dėl jų tolesnio naudojimo ir likimo spręs Vyriausybė", – dėstė ministerija.

Kurį laiką buvo svarstoma, kam – lituanistikos institutams, Vilniaus kolegijai ar sostinės savivaldybei – atiteks centrinis LEU pastatas. Galiausiai 2018 m. rugsėjį Vyriausybė nusprendė, kad LEU centriniai rūmai, sporto kompleksas ir valstybei priklausantys bendrabučiai atiteks Vilniaus kolegijai. Kaip tada teigė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Vilniaus kolegijai patalpos suteikiamos dėl dydžio ir poreikio.

"Kitos aukštosios mokyklos ar universitetai – ar Vilniaus universitetas, ar Gedimino technikos universitetas, ar kiti – yra įsikūrę miestelius, turi suformuotą infrastruktūrą ir išreikšto poreikio iš šių netgi neturėjome. O Vilniaus kolegija su tokiu skaičiumi studentų išmėtyta po visą miestą, tai absoliučiai neracionalu visomis prasmėmis – tiek mokymo organizavimo, tiek kaštų analizė tą parodė. Galų gale lyg pats gyvenimas diktuoja, kad reikia priimti tokius sprendimus", – teigė A.Stončaitis.

Turėjo ir poilsiaviečių

Švietimo ir mokslo ministerijai pernai buvo pavesta iki 2018 m. gruodžio 1 d. pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl kito LEU valdomo nekilnojamojo turto ir patalpų panaudojimo švietimo reikmėms.

Kaip "Vilniaus dieną" informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, dalis LEU turto jau perduota Vilniaus kolegijai, dalis – VDU, o likę statiniai perduoti valstybės įmonei Turto bankas.

VDU atstovų teigimu, jiems perduoti keli LEU pastatai Vilniuje: T.Ševčenkos g. 31 įsikūrė VDU Švietimo akademija, Studentų g. 45 – bendrabutis-vaikų darželis, A.Vivulskio g. 36 – studentų bendrabutis, J.I.Kraševskio g. 2 – stadionas su pastatais ir Studentų g. 39, kur vyksta Švietimo akademijos sporto ir gamtamokslinio ugdymo programų grupės studentų studijos.

Turto banko komunikacijos vadovas Tomas Bagdonas informavo, kad Turto bankui buvo perduota 10 objektų, tarp kurių – Vilniuje esantys bendrabučiai, gyvenamosios patalpos, garažai, taip pat vasarnamių kompleksas Švenčionių rajone, Labanoro seniūnijoje, Lakajos kaime bei Poilsio namai su priklausiniais Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje. Perduotas turtas įtrauktas į parduodamo turto sąrašą kaip nereikalingas valstybės funkcijoms.

Iš dešimties objektų šiuo metu yra parduotas vienas – tai vasarnamių kompleksas Švenčionių rajone. Jis liepos pabaigoje parduotas už 111,2 tūkst. eurų. Pradinė pardavimo kaina buvo 22 tūkst. eurų, bet dėl didelio susidomėjimo aukciono dalyviai ją pakėlė penkis kartus. Lėšos už parduotus objektus patenka į šalies biudžetą.

"Valstybės turtas pardavinėjamas prieš tai jį įvertinus nepriklausomiems turto vertintojams, todėl, kol nėra turto vertinimo, sunku pasakyti, kokia yra perimtų objektų vertė rinkoje. Kaip matome, net nustačius rinkos kainą, ji gali kisti, atsižvelgiant į potencialių pirkėjų susidomėjimą", – teigė T.Bagdonas.

Anot jo, visi objektai bus pardavinėjami viešojo aukciono būdu, kai tik bus sutvarkyti su jais susiję dokumentai. Jei nuo Turto banko nepriklausančių aplinkybių užtrunka paruošiamieji darbai pardavimui, toks turtas gali būti išnuomotas, kad būtų padengtos eksploatacinės sąnaudos ir būtų užtikrinta turto priežiūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaila

Gaila portretas
Seniau - tarybiniais laikais, i Vilniaus Pedagogini stodavo labai geri studentai, budavo solidus konkursai.Paskui jis element Tarybiniais laikais Vilniaus Pedagoginiame studijavo labai geri studentai, buvo didele konkurencija, norint ten istoti.Paskui jis buvo elementariai suzlugdytas.Prisikure begale universitetu.Aukstojo mokslo kokybe labai suprastejo, istoja ne 10 proc. abiturientu i aukstojo mokslo studijas, kaip seniau, bet 9roc. Kokia gali buti kokybe? Beje, antrasteje - grubi klaida, issitaisykite.

Antanas

Antanas portretas
Trys fakultetai ...... , bet kad studentus galima rankos pirštais suskaičiuoti, taip pat kaip LEU agonijos laikais. Per erdvus šis pastatas kolegijai.

PADAGOGŲ

PADAGOGŲ portretas
gatvėje? :)))))))))))))))))))
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių