Vilnius žiemą dideliu turistų antplūdžiu pasigirti negali, tad kiekvienas užsukęs į suvenyrų parduotuvę yra laukiamas svečias.
Metų laikas diktuoja madas
Aušros vartų prieigose prekiaujanti Danguolė tikino, kad auskarų tokiu metų laiku lauke moterys nesimatuotų, tad jų ir nesiūloma. Dabar esą populiaresni drabužiai.
„Perka pirštines, kojines, dirbinius iš lino“, - pasakojo Didžiojoje gatvėje lauke prekiaujantis Arūnas.
„Pilies gatvėje prekiauti geriau, - vienareikšmiškai teigia Danguolė, suvenyrais prekiaujanti jau du dešimtmečius, iš kurių jau 13 metų lauke.
Mediniai įrankiai ir suvenyrinės lėkštės šiuo metų laiku taip pat populiarūs. Iš lininių dirbinių perkamos staltiesės, prijuostės.
„Dabar labai išpopuliarėjęs žalias gintaras, nes anksčiau buvusios spalvos jaunimui labiau asocijavosi su močiutėms skirtais papuošalais“, - apie papuošalus pasakojo Dalija.
Suvenyrų pasirinkimas pagal tautas
„Nėra prekės, kuri nebūtų perkama, bet daugiausiai parduodame magnetukų. Suvenyrines lėkštes perka svečiai iš Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos. Suvenyrinius ragus labiau mėgsta vokiečiai“, - teigia Aušros Vartų gatvėje esančioje suvenyrų parduotuvėje dirbanti Danutė.
Suvenyrais prekiaujančios Dalijos teigimu, rusai ir italai dažniau perka kailines kepures. Matrioškas dažnai perka lenkai, pastebi Danguolė.
Didžiosios žiemos šventės – galimybė
Pardavėja Danutė pastebi, kad svečiai iš Rusijos mėgsta atvykti didžiųjų žiemos švenčių dienomis.
„Rusai mėgsta užsukti į vieną parduotuvę ir viską įsigyti iš karto, tuo tarpu japonai apžiūri, nusifotografuoja, užsirašo, kur matė“, - pasakojo Danutė.
„Nauji metai buvo prastoki. Vilniuje užsiliko tik baltarusiai ir ukrainiečiai, o turtingesni rusai patraukė į Trakus, Druskininkus“, - apie didžiųjų švenčių metu užsukusius svečius iš Rytų pasakojo Arūnas.
Didžiausi derybininkai – iš egzotiškų Rytų
Dalijos teigimu, perkantys suvenyrus lauktuvių į užsienį lietuviai derasi labai retai. Tai esą būdingiausias turkų bruožas.
„Labiausiai derasi turkai, musulmonai, kinai, japonai, - pastebi ir klientų iš egzotiškų sulaukianti Danutė.
Pasak gatvės prekeivių prie Aušros vartų, turistai derasi visada. Kartais pasiūlo vos ne pusę kainos. Pardavėjai teigė dabar sulaukiantys vos 1-2 pirkėjų per dieną.
Laukia šiltojo metų laiko
Didesnis turistų antplūdis Vilniuje būna balandį – spalį, o lapkritį – kovą prekyba aprimsta.
„Paros metas prekybai įtakos neturi. Klientų bumas gali būti tiek pirmoje, tiek ir antroje dienos pusėje“, - iš patirties pastebi Danutė.
Gatvėje prekiaujančio Arūno teigimu, nors jau giriamasi, kad gyvenimas gerėja, bet, atrodo, per krizę prekeiviui buvo ir geriau.
Naujausi komentarai