„Į administracines patalpas mūsų kanceliarija galės įsikelti jau greitu metu. Kalbu apie savaičių mastą. Metus laiko remontavomės ir pagaliau darbai jau į pabaigą“, – Eltai šią savaitę pasakojo V. Mockus.
Planų Vilniuje statyti maldos namus neatsisako
Anot V. Mockaus, šiuo metu ortodoksų bendruomenė Lietuvoje veikia aktyviai – dažnai rengiamos pamaldos bei susitikimai. Visgi, kunigo teigimu, ir toliau susiduriama su trikdžiais dėl Konstantinopolio patriarchatui pavaldžių stačiatikių maldos namų nebuvimo, todėl, akcentuoja jis, planų Vilniuje statyti savo bažnyčią neatsisakoma.
„Planai, žinoma, yra, kadangi savo bažnyčių neturime. (...) Tai, kad neturime savo vietos, trikdo mūsų misiją, darbą ir plėtrą“, – pabrėžė V. Mockus.
„Esame įsteigę fondą. Stengiamės rinkti lėšas, po truputį mąstyti apie koncepciją, ruošti reikalingus dokumentus ir preliminariai tartis dėl žemės sklypo, kuriame galėtų būti bažnyčia. Negalime žinoti, kaip seksis tai daryti. Vis tik kalbame ne apie paprasto pastato, o apie bažnyčios statybą – kaštai yra visiškai kitokie“, – aiškino jis.
Vilniuje statyti maldos namus Konstantinopolio patriarchatui pavaldūs stačiatikiai nusprendė praėjusių metų balandį, susirinkę į pirmąją Lietuvos egzarchato asamblėją. Tuomet ir buvo suplanuota steigti fondą, rinkti lėšas šios, o ateityje ir kitų bažnyčių projektams.
ELTA primena, kad 2022 metais penki stačiatikių dvasininkai, kritikavę Rusijos agresiją prieš Ukrainą palaikiusį Maskvos patriarchą Kirilą, buvo pašalinti iš kunigų luomo. Tai buvo pirmas kartas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai ortodoksų dvasininkai sulaukė tokių nuobaudų.
Šie penki kunigai, pernai vasarį sugrąžinti atgal į luomą, sudarė pagrindą Konstantinopolio patriarchato bažnytinės struktūros kūrimuisi Lietuvoje.
(be temos)