Kelionei į Kanus didmiesčių valdžios pinigų surado Pereiti į pagrindinį turinį

Kelionei į Kanus didmiesčių valdžios pinigų surado

2009-12-18 05:59
Pažibos: Vilnius Kanuose planuoja girtis Guggenheimo muziejumi ir nacionaliniu stadionu.
Pažibos: Vilnius Kanuose planuoja girtis Guggenheimo muziejumi ir nacionaliniu stadionu. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Pinigų stygiumi nuolat besiskundžiančios Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos valdžios vis dėlto rado pusę milijono kelionei į elitinį Kanų kurortą. Tokią, o galbūt ir didesnę sumą numatyta skirti dalyvauti nekilnojamojo turto parodoje MIPIM.

Apsisprendė po dvejonių

Kaip "Vilniaus dienai" teigė sostinės mero pavaduotojas Romas Adomavičius, atsakingas už pasirengimą MIPIM, buvo svarstoma galimybė atsisakyti dalyvauti kitų metų kovą vyksiančioje parodoje.

"Be abejo, buvo ir tokių minčių, kad galbūt reikėtų pataupyti. Bet, matot, sunkmečio laikais, kai labai sunku prisivilioti investuotojų, kai labai sunku rasti pinigų, visada laimi tie, kurie daugiau investuoja į reklamą, į savo reikalų viešinimą", – kalbėjo vicemeras.

Pašnekovas pridūrė, kad dalį lėšų už maždaug 50 kv. m ploto Lietuvos paviljoną parodoje turėtų skirti ir Ūkio ministerija. "Ministerija galbūt galėtų apmokėti apie 200–250 tūkst. litų išlaidų, bet tai dar yra diskusijų klausimas. Likusią sumą turėtų proporcingai sumokėti visos trys savivaldybės", – aiškino R.Adomavičius.

Mero pavaduotojas priminė, kad už dalyvavimą šiemet vykusioje MIPIM parodoje mokėjo tik Vilniaus savivaldybė, o padalijus kitų metų parodos išlaidas trims savivaldybėms ir ministerijai, našta sostinės biudžetui bus gerokai mažesnė. "Na, Vilnius galbūt sumokėtų apie 100 tūkst. litų", – svarstė R.Adomavičius.

Pasak jo, į 50 kv. m ekspoziciją turės sutilpti ne tik Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Esą numatoma reprezentuoti visą Lietuvą.

Beje, prestižinė paroda, regis, neišsiskiria jautrumu krizei. Anot R.Adomavičius, dalyvavimas MIPIM per metus nė kiek neatpigo ir kainuoja tiek pat.

Naudos kol kas nematyti

Mero pavaduotojas pripažino, kad Vilnius ir kiti šalies miestai kol kas negali pasigirti pritraukę daug investicijų per MIPIM.

"Sunku pasakyti", – sakė R.Adomavičius, paklaustas, ar miestas pajuto šiemet vykusios MIPIM parodos naudą. Anot jo, nors ir nepasirodė nė vienas stambus užsienio investuotojas, sostinei Kanų paroda padėjo kitaip.

"Štai, vaikšto po MIPIM masė žmonių iš viso pasaulio. Jie praeina ir mato – "Vilnius", "Vilnius", "Vilnius". Atrodo, kad tai smulkmena. Bet, žinokit, tai duoda rezultatų. Rezultatas nėra momentinis kaip, tarkim, nusipirkus bilietą į spektaklį ar porą batų", – tikino politikas.

Dalyvauti artėjančioje parodoje ieškoma rėmėjų. Tačiau R.Adomavičius didelių lūkesčių su verslininkais nesieja.

Girsis amžinais projektais

Kol kas sudarytas tik preliminarus sąrašas projektų, kuriais Vilniaus valdžia ketina vilioti investuotojus. Šiame sąraše galima rasti vis daugiau abejonių keliantį Guggenheimo muziejų, teismo sprendimu įšaldytas nacionalinio stadiono statybas, niekaip neišjudinamą sostinės viešojo transporto sistemos pertvarką, kitų projektų.

"Tai požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, stadionas, norime pristatyti Vilnių kaip žalią miestą – būtų kalba ir apie parkus. Norėtume pabrėžti ir viešojo transporto sistemos tobulinimą. Norime pristatyti uždavinį, kurį sprendžiame, ir galbūt atsirastų norinčių spręsti tą uždavinį ne tik idėjomis, bet ir pinigais", – pasakojo vicemeras.

R.Adomavičius pabrėžė, kad sąrašas dar nėra galutinis, ir kai kurie objektai esą gali būti iš jo išbraukti.

Kiekvienam miestui – po delegaciją

Šių metų MIPIM parodoje dalyvavo tik mero vadovaujama Vilniaus miesto delegacija. Kadangi kitų metų parodoje dalyvaus trys Lietuvos didmiesčiai, kiekvienas iš jų ketina siųsti po delegaciją į Kanus.

R.Adomavičiaus teigimu, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos delegacijų kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nėra įtrauktos į minėtą pusės milijono litų sumą. "Bet tai tik planai. Jokio galutinio patvirtinimo dar nėra, išskyrus tai, kad rezervuotas 50 kv. m plotas", – pridūrė pašnekovas.

Iki parodos liko tik keturi mėnesiai, tačiau pasirengimas dar tik įsivažiuoja. R.Adomavičiaus teigimu, viešojo pirkimo procedūros kiek sulėtins pasirengimą MIPIM, tačiau tikimasi suspėti.


"Smagios atostogos"

Buvęs sostinės tarybos narys, parlamentaras Kęstutis Masiulis, Vilniaus ir kitų miestų planus dalyvauti MIPIM laiko pinigų švaistymu. Anot jo, dar Artūro Zuoko vadovavimo Vilniui laikais prasidėję kasmečiai vizitai į Kanus sostinei turėjo labai mažai naudos.

"Tai tiesiog smagios atostogos merui ir jo palydai. Vis dėlto aplinka nebloga – Kanai yra Kanai, – ironijos negailėjo K.Masiulis. – Negirdėjau nė vieno atvejo, kad po MIPIM būtų atėjusių kokių nors investicijų, kad kokie nors tarptautiniai investuotojai būtų mūsų projektus parėmę. Kol kas manau, kad dalyvavimas MIPIM parodoje yra absoliučiai menkai efektyvus."

Konservatorius pabrėžė nepasisakantis prieš bet kokias keliones į užsienį, tačiau esą galima rasti kur kas geresnių variantų nei MIPIM. "Būčiau visai neskeptiškas tikslingiems ir parengtiems vizitams į užsienį. Ne šiaip sau nuvažiuoti į Kiniją ar nuvažiuoti į Kanus", – pridūrė K.Masiulis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų