Jaunieji futbolininkai mokysis po vienu stogu Fabijoniškėse

Jau nuo praėjusių metų aplink Vilniaus Fabijoniškių mokyklą zuja darbininkai, statantys naują stadioną. Šių metų rugsėjį naują aikštę galės išbandyti į vieną mokyklą surinkti jaunieji futbolininkai.

Pirmieji futbolininkai

Fabijoniškių vidurinėje ne tik statomas stadionas, bet ir remontuojama sporto salė, persirengimo kambariai.

Nors garsiai nekalbama, tačiau vieša paslaptimi tapo tai, kad šių metų rugsėjį mokykla ketina plačiai atverti duris būsimiems sportininkams, o mokyklos direktorius Vytas Karsokas planuoja ir tolimesnę mokyklos ateitį susieti su sportu.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas „Vilniaus dienai“ pasakojo, kad šiuo metu Vilniuje į sportą besiorientuojančių vidurinių mokyklų praktiškai nėra.

Nors daugelis žino Ozo gimnaziją, kuri mielai priglaudžia sportininkus, oficialaus sportinės pakraipos mokyklos statuso ši ugdymo įstaiga neturi. Šiuo metu Ozo gimnazijoje dalis būsimųjų sportininkų mokosi nuotoliniu būdu. Likę jaunieji sportininkai glaudžiasi šalia esančiame Olimpinio sporto centre.

R.Vaiginas tikino, kad artimiausiu metu neplanuojama Vilniuje kurti naujų bendrojo lavinimo mokyklų, turinčių sporto specializaciją ir bendrabučius.

Tačiau ir neslėpė, kad Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktoriaus iniciatyva bus renkami jaunieji sportininkai. Jie šioje mokykloje galės mokytis laisvuoju grafiku.

„Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktorius V.Karsokas yra buvęs Vilniaus gimnastikos mokyklos direktorius, jis turi patirties sporto sferoje. Pedagogas stengiasi, kad būtų sutvarkyta šios mokyklos sporto infrastruktūra: pernai pradėta tvarkyti pilnųjų matmenų futbolo aikštė su dirbtine danga, rekonstruojama mokyklos sporto salė, drabužinės. Jo vizija – kad mokykloje atsirastų sporto klasių. Žinoma, šioje mokykloje galės mokytis visi vaikai, nebūtinai tie, kurie savo ateitį sieja su profesionaliu sportu“, – aiškino R.Vaiginas.

Anot jo, jauniesiems sportininkams ši mokykla turėtų tapti patraukli, nes moksleiviams, turintiems ne po vieną treniruotę per dieną, bus siūlomi lankstūs pamokų grafikai. „Jiems bus sudarytos sąlygos gauti žinių ir nepraleisti reikalingų treniruočių“, – teigė pašnekovas.

Savivaldybės administracijos darbuotojas pabrėžė, kad mokykla netaps vien sportininkų. „Kol kas nesiekiame ir neturime galimybių Fabijoniškių mokyklos paversti specializuota sporto mokykla, bet pirmi žingsniai į šią pusę jau daromi“, – komentavo pašnekovas.

R.Vaiginas teigė, kad naujos sportininkų klasės bus sukomplektuotos jau šių metų rugsėjį. „Pirmieji bus futbolininkai. Vilniaus “Žalgiris„ išreiškė norą, kad jų jaunių komanda mokytųsi vienoje mokykloje ir turėtų sąlygas treniruotis. Futbolininkai yra skirtingų klasių mokiniai, todėl pasiskirstys po skirtingas klases“, – aiškino pašnekovas.

Dvi mokyklos – daug ar mažai?

Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktorius V.Karsokas atvirauti apie savo iniciatyvą į mokyklą pritraukti jaunųjų sportininkų nenorėjo: „Dar per anksti apie planus kalbėti. Nelabai dar norėtume šito dalyko garsinti. Vyksta tik parengiamasis etapas, nieko negaliu konkretizuoti.“ Tačiau mokyklos vadovas patvirtino, kad mokyklos ateitį sies su sportu. Be to, pagal naują švietimo sistemos projektą iki 2015 m. vidurinės mokyklos turės specializuotis arba virsti pagrindinėmis mokyklomis, progimnazijomis ar gimnazijomis.

Vilniaus Ozo gimnazijos direktorius Albinas Daubaras, paklaustas, ar reikia sostinėje dar vienos mokyklos, besirūpinančios jaunųjų sportininkų švietimu ir ugdymu, teigė: „Manau, kad mūsų mokykla aukštesnio sportinio meistriškumo poreikius patenkina. Visus, kurie į mus kreipiasi, priimame. Nežinau, ar toks poreikis yra.“

Pasak A.Daubaro, Vilniaus Ozo gimnazijos sportininkų klasės neperpildytos ir vietų yra. „Tegu sprendžia savivaldybė, ar reikia daugiau tokių mokyklų“, – santūriai kalbėjo mokyklos vadovas.

A.Daubaras nenorėjo komentuoti Vilniaus Fabijoniškių mokyklos galimybių tapti į sportą orientuota švietimo įstaiga. „Man būtų nekorektiška kalbėti apie kitos mokyklos perspektyvas. Galiu pasakyti tik apie mūsų mokyklą. Esame netoli Olimpinio sporto centro, nuo senų laikų tradiciškai priglaudžiame sportininkus, randame jiems patogius pamokų tvarkaraščius. Turime ir nuotolinį mokymąsi“, – kalbėjo pašnekovas.

Gali atsirasti ir daugiau

Fabijoniškių mokyklos direktoriaus sumanymas steigti sportininkų klases jo vadovaujamoje švietimo įstaigoje gali būti susijęs ir su jau minėtu planu, pagal kurį nuo 2015 m. šalyje nebeliks dabar įprastų vidurinių mokyklų.

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys teigė, kad šis susitarimas priimtas dar 2003-iaisiais.

„Jei mokytojas dirba su vyresnio amžiaus mokiniais, jie turi dirbti pagal specialią metodiką. Be to, besispecializuojančiai vienoje srityje mokyklai yra lengviau vykdyti ugdymo procesą, pavyzdžiui, siūlant pasirenkamuosius dalykus. Be to, kyla mokyklų materialinės bazės dalykai. Juk dvyliktokas negali sėdėti penktokui skirtame suole“, – reformos naudą aiškino viceministras.

Pašnekovas teigė, kad vidurinės mokyklos galės rinktis ne tik sporto, bet ir meno specializacijas. „Yra galimybių sporto mokykloms atsirasti, bet šį reikalą norime derinti su Kūno kultūros ir sporto departamentu, nes tokios mokyklos būtų labiau orientuotos į olimpinio rezervo ruošimą“, – teigė V.Bacys.

Pasak švietimo viceministro, jauniesiems sportininkams skirtų bendrojo lavinimo mokyklų turėtų atsirasti ne tik sostinėje, bet ir šalies regionuose. „Tokių mokyklų turėtų atsirasti visoje Lietuvoje, ne tik Vilniuje“, – įsitikinęs pašnekovas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių