Per Kauną rugpjūtį praūžusi audra padarė daug žalos miesto simboliu vadinamam Ąžuolynui. Ne viena organizacija pasišovė jį atsodinti, tačiau išgirdo, kad čia galima pasodinti tik 30 ąžuolų.
Pavieniai kauniečiai bei įvairios politinės ir nepolitinės organizacijos bene uoliausiai tvarkė Ąžuolyną. Kad reprezentacinis Kauno parkas būtų sutvarkytas, išskirtinį dėmesį skiria ir savivaldybė. Pagal planą šiais metais jame turėtų būti likviduoti audros padariniai, o kitų metų pavasarį Ąžuolyne bus sodinami medžiai.
Pusšimtį ąžuolų buvo pasišovusi atsodinti viena bendrovė, tačiau jai teko nusivilti sužinojus, kad visų ąžuolų negalima susodinti vienoje laukymėje. Apskaičiuota, kad Ąžuolyne šiuo metu galima pasodinti tik kelias dešimtis ąžuolų.
"Visos Ąžuolyne esančios neužsodintos vietos tokios ir turi likti. Galima visoje teritorijoje pasodinti 30 ąžuolų. Vienoje vietoje po vieną, daugiausia du. Niekada daugiau ąžuolų Ąžuolyne nebuvo ir negali būti", – tvirtino savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.
Ąžuolyno tvarkymo planą rengiančius aplinkosaugininkus varžo daugybė teisės aktų ir įsipareigojimų. Bene labiausiai Ąžuolyno tvarkymo planus koreguoja niūraspalvis auksavabalis. Dėl šio labai reto vabalo sudaryta speciali Ąžuolyno retinimo programa. Šie vabalai mėgsta gyventi senuose ąžuoluose, kuriuose turi būti tam tikra temperatūra. Miško tankmės užstojamuose ąžuoluose temperatūra gali būti pernelyg maža. Dėl to pačių vabalų nevalia nupjauti per pusę nulūžusių ąžuolų.
Tvarkant Ąžuolyną ketinama praretinti kitų rūšių medžius.
"Pagal dokumentus atrodo, kad Ąžuolyne didžioji dalis medžių yra ąžuolai, bet vizualiai atrodo kitaip. Tai nėra normalu", – teigė R.Savickienė.
Ne tik Ąžuolyną mėgstantys kauniečiai, bet ir kai kurie miesto vadovai yra pareiškę, kad šiame parke reikėtų iškirsti kitus medžius ir palikti tik ąžuolus. To ne tik neketinama, bet ir negalima daryti.
"Ąžuolai nemėgsta stogo, bet mėgsta kailinius. Tai reiškia, kad ąžuolai neauga ten, kur yra aukštesnių medžių, tačiau aplink jį turi būti ir kitų rūšių želdinių. Niekur pasaulyje nerasite grynų ąžuolynų", – aiškino mieste želdinius prižiūrinčios bendrovės "Irgita" vadovas Robertas Mačiulis.
Naujausi komentarai