Apie klasioko savižudybę „pajuokavę“ gimnazistai išmesti iš licėjaus Pereiti į pagrindinį turinį

Apie klasioko savižudybę „pajuokavę“ gimnazistai išmesti iš licėjaus

Apie klasioko savižudybę „pajuokavę“ gimnazistai išmesti iš licėjaus
Apie klasioko savižudybę „pajuokavę“ gimnazistai išmesti iš licėjaus / Gedimino Bartuškos nuotr.

"Sudie gyvenime, sudie licėjau“. Tokio turinio suicidinę žinutę iš bendramokslio elektroninio dienyno išsiuntę du Vilniaus licėjaus antrokai ant kojų sukėlė visą mokyklą – baimintasi abituriento savižudybės. Nevykusiai „papokštavę“ antrokai turės palikti licėjų, rašo portalas delfi.lt.

„Sveiki, man buvo malonu mokytis su jumis, tačiau gyvenimas žiaurus ir skaudus. Tiesiog šitos klasės atmosfera kažkaip padarė neigiamą įtaką man ir aš nebegaliu jos pakęsti. Man sunku tai sakyti, bet aš išeinu iš licėjaus ir nebegrįšiu. SUDIE GYVENIME, SUDIE LICĖJAU“.

Tokio turinio laišką gavo vieno licėjaus abituriento bendraklasiai. Pasirodo, taip „pokštavo“ du antrokai gimnazistai (gimnazijoje antrokais vadinami dešimtokai - red.), kurie kompiuteryje rado neuždarytą prisijungimą prie vieno dvyliktoko elektroninio dienyno ir jo klasiokams išsiuntė šį suicidinį pranešimą.

„Šią žinutę gavęs vienas dvyliktokas iš karto paskambino man ir informavo, kad reikia kažką daryti. Kai gauni tokią žinutę, atrodo nejuokingai. Pas klasės vadovą ne nuėjau, o nubėgau. Iš pradžių bandžiau aiškintis vietoje su klasės vadovu ir neskambinau tėvams – įsivaizduokite, jeigu motinai būčiau išsiuntęs tokią žinutę, viskas turbūt būtų baigėsi baisiau“, – aiškino Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevčius.

Suradę abiturientą, kurio vardu išsiųsta grėsminga žinutė, mokytojai puolė teirautis apie jo savijautą. Tada ir paaiškėjo, kad jis buvo informacinių technologijų kabinete, žiūrėjo dienyną ir išbėgo neužvėręs kompiuterio lango. Greitai pavyko išsiaiškinti, kas nevykusiai jo vardu juokavo.

Peticijos ir prašymai pasigailėti nepadėjo

Iš pradžių už prasikaltusių gimnazistų pašalinimą pasisakė mokytojų taryba. Mokytojai tai traktavo kaip nelegalų pasinaudojimą TAMO dienynu ir melagingos informacijos, keliančios pavojų tėvams ir mokyklai, paskleidimą.

Tokią pačią poziciją antradienį pakartojo aukščiausia valdžia – mokyklos taryba, sudaryta iš mokytojų, tėvų ir mokinių atstovų. „Ir dalis tėvų laikėsi nuomonės, kad tokie dalykai negalimi. Jeigu būtų kitokio pobūdžio žinutę paskleidę, būtų visiškai kitaip reaguojama, o dabar buvo sukelta gan didelė grėsmė. Taryba balsavo vieningai, prieš balsavo tik vienas mokytojas ir kitas susilaikė. Tai buvo įvertinta kaip baisus išpuolis prieš mokyklą ir mokinį“, – pasakojo direktorius.

Licėjaus mokiniai ir dalis tėvų rašė peticijas, kad antrokai nebūtų pašalinti. Taryba laikėsi nuomonės, kad šioje situacijoje nuolaidų daryti negalima. Tarybos posėdyje dalyvavo patys nusikaltę mokiniai ir jų tėvai. Antrokai žadėjo daugiau taip nebesielgti.

„Jie iš pradžių nesuvokė, ką padarė. Dabartinei kartai būdinga nesusivokti savo veiksmuose. Tai labai būdinga išplautoje vertybinėje sistemoje – rengiuosi, kalbu, darau ir nejaučiu savo elgesio pasekmių“, – svarsto direktorius. „Jie išlaikys 10-os klasės egzaminus, išeis į kitą mokyklą ir sėkmingai tęs mokslus“, – pašalinimo iš mokyklos nedramatizuoja pašnekovas.

S. Jurkevičius džiaugiasi, kad pirmas žinutę gavęs dvyliktokas operatyviai informavo. Jis už tai sulaukė S. Jurkevičiaus padėkos.

S. Jurkevičius pastebi, kad Lietuvoje tvyro suicidinė atmosfera – daug žudosi, šiomis dienomis šalį nusėjo kelios abiturientų mirtys. Vyrauja nuomonė, kad moksleiviai prieš egzaminus persitempia, jaučia įtampą. Šį kontekstą jis prisiminė vos tik sužinojęs apie išsiųstą grėsmingą žinutę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų