- Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šiuolaikinio meno centras mini 25-erių metų veiklos sukaktį. Ta proga atidaryta nauja ekspozicinė erdvė – skulptūrų kiemas.
Naujoji erdvė bus atvira visiems lankytojams ir, kaip teigia institucijos vadovai, taps nauju meno skveru sostinės senamiestyje.
Šiuolaikinio meno centras, esantis Vilniaus senamiestyje, šalia Rotušės aikštės, švenčia du jubiliejus – prieš 50 metų buvo pastatyti architekto Vytauto Edmundo Čekanausko Dailės parodų rūmai, o po ketvirčio amžiaus dailę čia pakeitė Šiuolaikinio meno centras. Architektas buvo sumanęs didelį kiemą šalia rūmų panaudoti ekspozicijų erdvėms. Šiuolaikinio meno centras, pertvarkęs teritoriją, pristatė čia pirmąją skulptūrų parodą. Joje – menininkų Antano Gerliko, Donato Jankausko, Žilvino Landzbergo, Mindaugo Navako ir Pakui Hardware skulptūros. Atvertas lankytojams meno skveras, pasak centro vadovų, bus nauja kūrybos erdvė.
„Tai nebus tik uždaro tipo ekspozicija. Kitaip tariant, ji funkcionuos atsietai nuo Šiuolaikinio meno centro, sutaps su mūsų darbo laiku, bet bus atvira lankymas ir miesto žmonėms“, – sakė Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.
Šiuolaikinio meno centro veikla prasidėjo nuo dailininko Kęstučio Zapkaus studentų parodos. Išeivijos menininkas yra viena ryškiausių asmenybių, pasukusi tradicinę dailę Lietuvoje į naujas kryptis. Vienas jo mokinių – Žilvinas Kempinas, prieš dešimtį metų šiuolaikinio meno centrui sukūrė specialią instaliaciją „Paralelės“.
Ryškų pėdsaką centro veikloje paliko architektas Valdas Ozarinskas. Jo sumanymu konceptualūs darbai buvo eksponuojami netradiciškai, kas šiandien Šiuolaikinio meno parodoms jau yra tapę norma.
Tarp daugybės tarptautinių projektų, meno trienalės parodų, ir vokiškuoju Pikasu vadinamo menininko Gerhardo Richterio paveikslų paroda, ir iš Venecijos meno bienalės atvežta Jono Meko kūryba.
„Aš sakyčiau, kad visa ŠMC istorija yra transformacijų ir keitimųsi istorija, tas kaitos ir atsinaujinimo noras yra vienas iš pagrindinių mūsų veiklos variklių“, – teigė K. Kuizinas.
Pasitikdama 25-erių metų sukaktį institucija išleido Kęstučio Kuizino sudarytą knygą apie pastarojo dešimtmečio veiklą. Joje – parodos ir partnerių renginiai, kaip Mados infekcija ar „Gaidos“ festivalis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vilniuje atverta Ukrainos menininkų paroda „Karo lauko menas“
Minint Laisvės gynėjų dieną Vilniuje atidaryta Ukrainos menininkų paroda „Karo lauko menas“. Parodos organizatoriai pažymi, kad eksponuojamais darbais ne tik atskleidžiama karo realybė, bet ir siekiama parodyti, jog net ir sudėtingiausiomi...
-
Į Vilniaus knygų mugę atvyks Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič
Į Vilniaus knygų mugę atvyks baltarusių rašytoja, politinė aktyvistė, Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič. ...
-
Prasideda 18-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis
18-ąjį kartą trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. ...
-
Kada žmonės galės pamatyti arkikatedros požemiuose rastas vertybes?2
Vilniaus arkikatedros rūsyje rastos trijų valdovų laidojimo insignijos bus įrašytos į Kultūros vertybių registrą. ...
-
Nacionalinis muziejus sulaukė pustrečio šimto eksponatų apie COVID-19
,Lietuvos nacionalinis muziejus sulaukė apie pustrečio šimto eksponatų, skirtų COVID-19 pandemijai įamžinti. ...
-
Energetikos ir technikos muziejuje veiks Ignalinos AE reaktoriaus simuliatorius
Vilniuje veikiančiame Energetikos ir technikos muziejuje nuo šeštadienio galima išbandyti Ignalinos atominės elektrinės (AE) reaktoriaus simuliatorių. ...
-
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – pokyčiai
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) baleto trupės meno vadovės pareigas nuo sausio 15 dienos eis balerina Jurgita Dronina, o iki šiol jas ėjęs Martynas Rimeikis taps vyriausiuoju teatro choreografu. ...
-
Sostinėje vyks teatralizuota Trijų Karalių eisena
Vilniuje pirmadienį teatralizuota Trijų Karalių eisena pažymės pasibaigusį kalėdinį laikotarpį. ...
-
Atverta paskutinė istorinė koplyčia
Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje tikintiesiems ir svečiams atverta paskutinė šios šventovės koplyčia – Valavičių (Karališkoji) koplyčia. Ji restauruota tikinčiųjų lė&...
-
Pasijuto lyg Vienoje: Mocarto orkestras pavergė žiūrovų širdis1
Šeštadienio vakarą Vilnius trumpam tapo Austrijos sostine – „Twinsbet“ arenoje savo trejų koncertų turą Lietuvoje pradėjo Vienos Mocarto orkestras, sužavėjęs žiūrovus gražiausia klasikine muzika bei istoriniais XVII a...