Rengiamas dainininkės G. Kaukaitės kūrybinės veiklos vakaras

  • Teksto dydis:

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje antradienį rengiamas dainininkės Giedrės Kaukaitės kūrybinės veiklos 50-mečiui skirtas vakaras.

Jame - pokalbis su dainininke G. Kaukaite apie dainavimą ir aktorystę, operos vaidmenis ir koncertus, lietuvių vokalinės muzikos suklestėjimą ir dainininkės kurtą bei įtvirtintą interpretacijos tradiciją.

Pasak Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pranešimo, renginyje „Apie aną ir šį laiką“ dalyvaus kompozitorius Faustas Latėnas, rašytojas Valentinas Sventickas, aktorius Egidijus Stancikas. G. Kaukaitės laikų Vilnių ir jos namų atmosferą primins Algimanto Kunčiaus kino ekspromtas „8,5 min. su Giedre ant stogo“ (1982), skambės dainininkės rečitalių fragmentai ir F. Latėno scenos vaizdelio „Išsiskyrimai“ ištrauka (1996, eilės Sigito Gedos).

Ką tik kūrybos 50-metį atšventusi dainininkė taip pat ryškiai ir savitai veikia kaip literatė - tad galima bus išgirsti fragmentų iš G. Kaukaitės esė rinktinės.

Tik renginio metu Nacionalinės bibliotekos stenduose bus atverta dainininkės portretų paroda. Nuotraukų autoriai - žymūs Lietuvos fotomenininkai: A. Kunčius, Ona Pajėdaitė, Algimantas Rakauskas, Liudas Ruikas, Antanas Sutkus, Algimantas Žižiūnas.

Taip pat bus pristatyti dailininkės Zitos Sodeikienės (JAV) piešiniai - kompozitoriaus Felikso Bajoro „Sakmių siuitos“ iliustracijos. Šį kūrinį balsui ir fortepijonui dainininkė iškėlė į ligi tol nepažintas atlikimo aukštumas.

Renginį moderuos muzikologė Jūratė Katinaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių