Pasaulio ralio čempionatas: į tobulėjimo kainą įskaičiuotos ir klaidos

"Trys pasaulio čempionato etapo dienos, įvertinus trasos sudėtingumą ir varžybų režimą, galimai atitinka vos ne visą Lietuvos ralio sezoną", – pareiškė lenktynininkas Vladas Jurkevičius.

Startavo Estijoje

V.Jurkevičius su šturmanu Aisvydu Paliukėnu dalyvavo Estijoje surengtose pasaulio ralio čempionato (WRC) septinto etapo varžybose.

Lietuviai, važiavę "Škoda Fabia Rally2 evo", 24 greičio ruožus įveikė per 3 val. 11 min. 43,7 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė devynioliktą vietą.

Greičiausi buvo suomiai Kalle'as Rovanpera ir Jonne'as Halttunenas ("Toyota Yaris WRC", 2 val. 51 min. 29,1 sek.). Antroje vietoje – airiai Craigas Breenas ir Paulas Nagle'as ("Hyundai i20 Coupe WRC", 2 val. 52 min. 29,0 sek.), trečioje – belgai Thierry Neuville'as ir Martijnas Wydaeghe'as ("Hyundai i20 Coupe WRC", 2 val. 52 min. 41,5 sek.).

Savo klasėje (WRC3) mūsiškiai buvo šešti, o sėkmingiausiai pasirodė rusai Aleksejus Lukjaniukas ir Jaroslavas Fiodorovas ("Škoda Fabia Rally2 evo", 3 val. 01 min. 45,2 sek.).

Ažiotažas: per WRC lenktynes Estijoje gerokai šoktelėjo viešbučių paslaugų kainos, rasti laisvą kambarį net užmiestyje buvo sudėtinga. / Martino Hlinkos nuotr.

Išlėkėme į šalikelę, kliudę betoninį kuoliuką ir apgenėję krūmokšnius. Vis dėlto pasiekėme finišą.

Klastingi posūkiai

V.Jurkevičiui ir A.Paliukėnui sėkmingiausiai susiklostė 15-as etapas (17-a vieta), taip pat neblogai ir 14-asis (18), 10-asis (19).

"Pirmi du greičio ruožai – viskas gerai, bet įpusėjus trečiajam pajutome, kad dingsta slėgis iš kairės galinės padangos, nors jokio smūgio ar kito incidento nebuvo. Mums važiuojant tolyn, oras iš padangos ir toliau keliavo lauk. Galiausiai itin lėtame posūkyje dėl to rato išlėkėme į šalikelę, kliudę betoninį kuoliuką ir apgenėję krūmokšnius. Vis dėlto pasiekėme finišą ir lengviau atsipūtėm, nes sugadinta tik padanga, visa kita – sveika. Tad atsargiai pradėję ketvirtą ruožą jį užbaigėme jau visai smagiu tempu", – dalijosi pastebėjimais V.Jurkevičius.

Nuotykių buvo ir važiuojant 19-ą bei 20-ą greičio ruožus.

Greičiai: 20-metis K.Rovanpera su savo „Toyota“ tiesiog skraidė Estijos keliais. / Honzos Froneko nuotr.

"Jau antrame 19-ojo posūkyje prakirtome ratą. Pakeitėme, liko tik kreivas vairas, prie kurio, deja, jau esame pripratę. Tačiau tuo viskas nesibaigė: automobilis neįsuko į aštrų posūkį, todėl nukentėjo vietos gyventojų tvora. Įtarėme, kad taip įvyko galbūt dėl kiauro rato, bet paaiškėjo, kad su juo – viskas gerai. Tad važiavome svarstydami, kas atsitiko automobiliui. Kadangi akmenų šalikelėse itin daug, klysti nebegalėjome", – pasakojo Vladas.

Jautėsi it Suomijoje

Estijoje pergalę iškovojęs 20-metis K.Rovanpera – jauniausias lenktynininkas per pasaulio ralio čempionato istoriją, laimėjęs bent vieną jo etapą.

"Jautėmės kaip namuose, todėl nuotaika visas varžybas buvo pakili, juo labiau kad mus lydėjo sėkmė", – kalbėjo K.Rovanpera.

Pramoga: ant dirbtinės slidinėjimo dangos buvo galima palenktyniauti su greta žvyrkeliu lekiančiais ralio dalyviais. / Martino Hlinkos nuotr.

Bendroje šio sezono WRC įskaitoje K.Rovanperos ir J.Halttuneno ekipažas – ketvirtas (82 taškai). Pirmauja prancūzai Sebastienas Ogier ir Julienas Ingrassia (148 tšk.), toliau rikiuojasi britai Elfynas Evansas ir Martinas Scottas (111 tšk.) bei T.Neuville'as ir M.Wydaeghe'as (96 tšk.). Penktoje pozicijoje – estai Ottas Tanakas ir Martinas Jarveoja (74 tšk.).

WRC3 klasės lyderiai – prancūzai Yohanas Rosselis ir Alexandre'as Coria (98 tšk.). V.Jurkevičius ir A.Paliukėnas – 28-oje vietoje (8 tšk.).

Rezultatais nenusivylė

"Buvo visko. Rodėme tikrai konkurencingus rezultatus, o tais atvejais, kai buvome lėtesni, žinome, kodėl laiką prarasdavome.

Kitoje barikadų pusėje – klaidos, prakirsti ratai, pasivažinėjimai už trasos ribų ir nuovargis. Tačiau tai – kaina, kurią mokame už tobulėjimą, o šis procesas pasaulio ralio čempionate turbūt pats sparčiausias ir intensyviausias.

Jaučiame, kaip ilgos ir įtampos kupinos dienos nuvargina, o poilsio valandoms suskaičiuoti kartais užtenka vienos rankos pirštų. Toks jau šis sportas, kurį mėgstame", – socialiniame tinkle rašė V.Jurkevičius.

WRC aštuntas etapas numatytas rugpjūčio 13–15 d. Belgijoje.

Kiti etapai šį sezoną planuojami Graikijoje (rugsėjo 9–12 d.), Suomijoje (spalio 1–3 d.), Ispanijoje (spalio 14–17 d.) ir Japonijoje (lapkričio 11–14 d.).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių