Pabrangęs draudimas varo į neviltį Pereiti į pagrindinį turinį

Pabrangęs draudimas varo į neviltį

2008-11-12 09:00
Pabrangęs draudimas varo į neviltį
Pabrangęs draudimas varo į neviltį / Redakcijos archyvo nuotr. Reakcija: avarijos dar prieškario metais tapo kasdienybe, tačiau civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje įvestas tik 2002-aisiais.

Civilinės atsakomybės draudimo sutartis pratęsti susiruošusių vairuotojų laukia nemalonios staigmenos. Kai kurie draudikai net maždaug iki 40 proc. pabrangino savo paslaugas. Taigi važiuodami pirkti draudimo poliso pasiimkite kiek daugiau pinigų, nes sumos, kurią mokėjote pernai, šiemet gali ir neužtekti. Vairuotojai piktinasi tokiu kainų šuoliu, o draudikai kaltę verčia augančiai infliacijai ir savo paslaugas branginantiems autoservisams.

Vilniečiams – brangiausia

Į redakciją paskambinęs Viktoras Kraučiūnas guodėsi patyręs net dvi nemalonias staigmenas. Maža to, kad civilinės atsakomybės draudimu apsidrausti nebegalima degalinėse, tai dar ir draudimo kaina esą šoktelėjo apie 40 proc.

"Prieš kelias dienas prisiminiau, kad netrukus baigsis mano civilinės atsakomybės draudimo sutartis. Taigi, kaip ir kasmet, po darbo užsukau į "Lukoil" degalinę jos pratęsti. Tačiau darbuotojas pareiškė, kad apsidrausti "If draudimu" degalinėje nebegalima. Sumišęs nusprendžiau tai padaryti internetu. Juolab kad bendrovė deklaruoja, jog draustis internetu kainuoja 10 proc. pigiau. Įsivaizduokite, kaip nustebau, kai paaiškėjo, jog iš tikrųjų reikės mokėti 80 litų brangiau nei pernai. Prieš metus apdrausti automobilį man kainavo 204 litus, o šiemet mokėjau 281 litą. Gerai, kad persikėlęs į Vilnių, nesugalvojau čia deklaruoti gyvenamosios vietos, o tai draudimas dabar man kainuotų apie 380 litų", – piktinosi 26-erių V.Kraučiūnas.

Įtikinėja, kad atpigo

Draudikai savo ruožtu tikina, kad per metus civilinės atsakomybės draudimo kaina ūgtelėjo nedaug – apie 5–15 proc.

"Privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kaina priklauso nuo daugelio kriterijų: vairuotojo patirties, transporto priemonės tipo, variklio galingumo, vairuotojo drausmingumo ir regiono, kuriame vairuotojas važinėja dažniausiai. Tačiau "If draudimas" visuomet laikosi principo, kad saugiai vairuojantys ir atsakingi žmonės už draudimą turėtų mokėti mažiau. Patyrusiems vairuotojams už civilinės atsakomybės draudimą taikoma mažesnė įmoka, todėl per metus ji beveik nepakito arba net sumažėjo 5 proc.", – seną draudikų dainelę dainavo "If draudimo" vyriausiasis transporto draudimo ekspertas Aleksas Nečajevas.

Draudimą brangina servisai

Anot jo, pagrindinė įmokos augimo priežastis ta, kad brangsta automobilių remontas. Be to, Lietuvoje esą vis jaunėja automobilių parkas, o naujesnius automobilius remontuoti atsieina brangiau. Kainos augimą lėmė ir pasikeitusi eismo įvykių registravimo tvarka.

"Kadangi dabar avarijos dalyviams nebereikia kviesti policijos ir mokėti baudos, tai į draudikus kreipiasi vis daugiau žmonių, net dėl menkiausio įvykio", – teigė A.Nečajevas.
Draudimą pabrangino ir "Ergo Lietuva". Dėl didesnių įmokų šios bendrovės atstovai taip pat kaltino augančias veiklos sąnaudas. "Civilinės atsakomybės draudimo įmokas lengviesiems automobiliams vidutiniškai padidinome 5 proc. Pagrindinė to priežastis – šalyje didėjanti infliacija ir išlaidos žaloms atlyginti. Tačiau drausmingiems vairuotojams nuo šių metų pražios taikomos didesnės nuolaidos nei 2007 m.", – įtikinėjo bendrovės "Ergo Lietuva" Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.

Brango tik pigiausios paslaugos

Tiesa, "If draudimo" paslaugų kainos vis tiek vienos žemiausių rinkoje. Brangesnes paslaugas siūlę draudikai įkainių nekeitė.

"Skaičiavome, bet mūsų kainodara atitinka šio laikotarpio rinkos sąlygas, tad jos keisti neketiname", – sakė bendrovės "Lietuvos draudimas" atstovė ryšiams su visuomene Ernesta Dapkienė.

Bendrovės "PZU Lietuva" Viešųjų ryšių koordinatorė Edita Sirutienė taip pat tikino, kad bendrovė paslaugų nepabrangino ir artimiausiu metu to daryti  neketina.

Užburtas infliacijos ratas

Servisų vadovai prisipažįsta, kad paslaugas pastaraisiais mėnesiais šiek tiek pabrangino. Tiesa, dėl to jie irgi kaltina infliaciją. Esą brangstant elektrai, dujoms, šildymui, transporto bei kitoms paslaugoms šoktelėjo ir servisų išlaikymo kaina. "Tikriausiai matote, kas aplinkui dedasi. Viskas brangsta, pradedant transportu ir automobilių detalių bei skysčių utilizavimu, baigiant vandeniu ir popieriniais rankšluosčiais. Neturėjome kitos išeities, kaip tik branginti paslaugas", – teigė bendrovės "Eoltas" serviso vadovas Gintaras Vainauskas.

Serviso paslaugos per metus pabrango apie 12 proc. Kitaip tariant, pernai tuo pačiu metu vidutinis serviso valandinis įkainis buvo apie 90 litų, o šiemet siekia maždaug 100 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų