- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Latvijoje – didžiausias elektromobilių parko augimas ES, o Nyderlanduose – geriausia infrastruktūra ekologiškam transportui Senajame kontinente.
Autsaideris – Kipras
Per tris šių metų ketvirčius Latvijoje elektromobilių užregistruota 328 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai – 287. Tai didžiausias augimas ES.
Estijos elektromobilių rinka ūgtelėjo 208 proc., iki 253, Lietuvos – 173 proc., iki 328.
Antra ES pagal šį rodiklį – Slovakija (šuolis 316,5 proc.).
Iš viso per devynis šių metų mėnesius ES užregistruota 570,28 tūkst. elektromobilių – 122 proc. daugiau nei prieš metus.
Daugiausia jų įsigyta Vokietijoje – 204,49 tūkst., o tai 174 proc. daugiau nei pernai sausį–rugsėjį.
Prancūzijoje, kuri šiame sąraše antra, elektromobilių pardavimai išaugo 162 proc., iki 110,87 tūkst., o Nyderlanduose – tik 16,3 proc., iki 39,24 tūkstančio.
Mažiausiai ES elektromobilių per tris šių metų ketvirčius parduota Kipre – vos 22.
Iš viso per devynis šių metų mėnesius ES užregistruota 570,28 tūkst. elektromobilių – 122 proc. daugiau nei prieš metus.
Plėtra – neišvengiama
ES šalyse vis dar diskutuojama apie būtinybę paspartinti elektromobilių infrastruktūros plėtrą ir padidinti paramą šioms reikmėms.
Elektrinių transporto priemonių pardavimas visoje ES per pastaruosius trejus metus padidėjo 110 proc., tačiau automobilių įkrovimo vietų – tik 58 proc.
Plačiausias įkrovimo stotelių tinklas pasaulyje – Nyderlanduose. Nedaug atsilieka Norvegija, į pirmą penketuką taip pat patenka Švedija, Belgija ir Austrija.
Nyderlandai – neprilygstami kelių kokybe Europoje, o Norvegijoje – didžiausia elektromobilių dalis visame šalies transporto parke.
Elektromobilių infrastruktūros lyderis pasaulyje – Singapūras. Toliau rikiuojasi Nyderlandai, Norvegija, JAV, Suomija, Švedija, Pietų Korėja, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), Jungtinė Karalystė, Danija.
Britų ambicijos
Neeilinius užmojus deklaravo Jungtinė Karalystė: įsipareigojo iki 2030 m. uždrausti naujų benzinu ir dyzelinu varomų automobilių pardavimą.
Tai pareiškė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pristatydamas žaliosios pramonės revoliucijos planus, kurie, jo teigimu, padės sukurti iki 250 tūkst. darbo vietų energetikos, transporto ir technologijų srityse.
Britų vyriausybė nurodė, kad naujų benzininių ir dyzelinių automobilių bei mikroautobusų pardavimai baigsis 2030 m., nors hibridinėmis transporto priemonėmis bus leidžiama prekiauti iki 2035-ųjų.
Vyriausybės ekologijos planai taip pat numato investicijas į vandenilio energiją ir anglies dioksido surinkimo technologijas.
Įkūrė ZETA
Britų dienraštis "The Guardian", remdamasis finansų analitikų prognoze, tvirtino, kad jau 2024-aisiais elektromobilių gamybos išlaidos bus tokios pačios, kaip ir automobilių su vidaus degimo varikliais.
Tai turėtų paspartinti elektromobilių pardavimus. Tikimasi, kad jau 2030-aisiais jie sudarys 40 proc. visų lengvųjų automobilių pardavimų.
Portalo "Electrek" duomenimis, 28 elektromobilių pramonės įmonės, tarp jų – "Tesla", "Lucid", "Uber", "Rivian", suvienijo jėgas ir sukūrė naują organizaciją, vadinamą ZETA (Zero Emission Transportation Association), kurios tikslas, kad iki 2030 m. 100 proc. automobilių rinkos užimtų elektromobiliai.
ZETA direktorius – JAV senate dirbęs Joe Brittonas.
"Ateinantis dešimtmetis bus labai svarbus įgyvendinant federalinę politiką, kuri paspartintų perėjimą prie netaršių transporto priemonių", – pabrėžė J.Brittonas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
S. Gentvilas: planuojama šiemet skirti 3 mln. eurų elektromobilių įsigijimo paramai3
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad šiemet planuojama paramai elektromobilių įsigijimui numatyti 3 mln. eurų, taip pat planuojamos lėšos siekiant patogesnio ir aplinkai draugiško miestų viešojo transporto. ...
-
Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė
Besikeičiančios žiemos sąlygos, gausiau iškrentantis sniegas ir žema temperatūra vairuotojus ragina būti atsargesnius kelyje, rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Kitas svarbus sau...
-
Žiemos iššūkiai klupdo ne tik kelių gaidelius6
"Oooo… Reikėjo važiuoti lėčiau", – nutęsė susinervinęs jaunuolis, mano akivaizdoje šią savaitę įsirėžęs į taikiai stovintį dailų kaimynės mažalitražį. Vairavimo sąlygų neįvertinęs vaikinas prisidarė bėd...
-
Automobilių rinkimai – Europoje ir kitapus Atlanto
"Lietuvos metų automobilio 2021" rinkimus laimėjęs "Volkswagen ID.3" yra tarp pretendentų ir į Europos karūną. ...
-
Talino gatvėse – išmaniosios atkarpos
Estijos sostinėje Taline pradėtos naudoti pirmos septynios išmaniųjų gatvių atkarpos, gaminančios elektros energiją naudojant saulės baterijas. ...
-
Lietuvių garažuose – ir „Fiat“, ir „Ferrari“2
Preliminariais duomenimis, pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 43 323 nauji lengvieji automobiliai arba 14,8 proc. mažiau nei 2019-aisiais. ...
-
Kas nutinka automobiliui pasiekus 200 tūkst. kilometrų ribą?7
Rinkdamiesi naudotą automobilį vairuotojai visada pasidomi, kokia yra transporto priemonės rida, nes būtent ji gali padėti numatyti, kaip greitai automobiliui gali prireikti rimto remonto. Natūralu, kad nuvažiavus ganėtinai daug kilometrų tenka keisti...
-
Vairuotojai dar nepriprato: paslėptas trikojis sukėlė emocijų audrą20
Trikojai keliuose – seniai ne naujiena. Drausmingiems vairuotojams, saugantiems savo ir kitų eismo eismo dalyvių sveikatą bei gyvybę, jie turėtų nekelti jokių neigiamų jausmų. ...
-
Ant kiekvieno kampo – baudas žeriantys spąstai: pradėta montuoti daugybė greičio matuoklių41
Kontrolė šalies keliuose netrukus pasieks neregėtas aukštumas – po poros mėnesių vien Klaipėdos apskrityje greičio matuoklį bus galima išvysti kone ant kiekvieno kampo. Kai kuriuose keliuose tarp miestų liks tik vos kelių ki...
-
Kauno sankryžose – nesuderintos žaliosios rodyklės12
Pernai įsigaliojo nutarimas, kad iš šalies sankryžų turi dingti žaliosios rodyklės, leidžiančios sukti į dešinę net ir tada, kai dega raudonas šviesoforo signalas. Netrukus sprendimas buvo atšauktas. Dalis lentelių ...