Dviratis ir žiema – suderinama

 • Teksto dydis:

Važinėjimas dviračiu žiemą gali skambėti kaip pokštas, tačiau Skandinavijos šalyse tai – norma. Ir nors vienas kitas per pusnis važiuojantis dviratininkas priverčia praeivius kraipyti galvas, tačiau apleisti šio sporto ar mėgstamos transporto priemonės šaltuoju metų laiku būtinybės nėra.

Svarbu – apranga

Apie tinkamą pasiruošimą šaltajam sezonui verta pradėti kalbėti iš anksto, kol horizonto nedengia baltas apklotas. Didžiausio dviratininkų renginio – velomaratono – organizatoriai išskiria keturis esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti net ir šaltuoju metų laiku.

Kad neperšaltumėte važinėdami dviračiu šaltuoju metų laiku, pasirūpinkite tinkama apranga. Čia galioja trijų sluoksnių taisyklė. Pirmasis drabužis, dengiantis kūną, turi būti plonas ir gebantis išgarinti prakaitą. Tai gali būti medvilniniai marškinėliai ar specialus sportinis drabužis. Antrasis – šiltas ir patogus megztukas, kuris neleis jums sušalti. Tam puikiai tinka vilnoniai drabužiai. Trečiasis – vėjui ir lietui nepralaidi striukė.

Nepamirškite ir kojų.  Pasirūpinkite šiltesnėmis kelnėmis, o jeigu lyja –  dėvėkite antras neperšlampamas kelnes. Svarbu užtikrinti ir galūnių šilumą, nes jos nejuda.

Pėdas apsaugokite šiltesnėmis kojinėmis, o rankas – šiltomis, vėjo neperpučiamomis ir vandeniui atspariomis pirštinėmis. Rinkitės ausis dengiančią kepurę ir, žinoma, šalmą. Kaklą galite apsaugoti šaliku ar mova.

Kad neperšaltumėte važinėdami dviračiu šaltuoju metų laiku, pasirūpinkite tinkama apranga. Čia galioja trijų sluoksnių taisyklė.

Specialios padangos

Ar žinojote, kad ir dviračiams gaminamos dygliuotos padangos? Nors yra dviratininkų, teigiančių, kad žiemą galima važinėti įprastomis padangomis, siūlytume nerizikuoti.

Staiga iškritęs sniegas, susiformavęs plikledis ar nuo vandens nubėgimo takų užšalęs vanduo gali sukelti rimtų nemalonumų važiuojant plikomis padangomis. Taip pat ieškokite platesnių, nei vasarinės, padangų – jos turi didesnį sukibimo plotą su kelio danga. Ne ką mažiau svarbu tinkamas oro slėgis – palaikykite mažesnį slėgį, nei įprastai, jį rinkitės pagal rekomendacijas, nurodytas ant padangų.

Matykite ir būkite matomi

Šaltuoju metų periodu dažnas žmogus su tamsa atvažiuoja į darbą ir išvažiuoja iš jo. Tamsusis metas užima didžiausią paros dalį, tad šviesa pasidžiaugiame ne taip dažnai, kaip vasarą. Tai ne tik signalizuoja galimą vitamino D trūkumą, bet ir prastą matomumą.

Jeigu prie to prisideda ir krituliai, jus pamatyti kitam eismo dalyviai tampa ypač sudėtinga. Pagal Kelių eismo taisykles, sutemus dviratininkai privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę, o dviračius aprūpinti šviesos elementais: raudonu žibintu gale, baltu žibintu priekyje ir šviesą atspindinčiais elementais abiejuose dviračio šonuose (ratų stipinuose). Taip pat nepamirškite per perėją dviratį persivesti ir nebūti aklosiose kitų eismo dalyvių zonose.

Venkite staigių manevrų

Net jeigu jūsų dviratis su dygliuotomis padangomis, jos 100 proc. jūsų neapsaugos. Rekomenduojame važiuojant nedaryti staigių judesių, nesistoti ant pedalų.

Posūkius atlikite didesniu lankstu, nei įprastai, stabdykite gerokai iš anksto. Patekus ant ledo neminkite pedalų, nestabdykite – prariedėkite tol, kol pasibaigs slidi kelio danga. Priekinį stabdį naudokite itin švelniai ir atsargiai. Jeigu padangos maksimaliai dygliuotos, tai jums leis paprasčiau ir lengviau manevruoti ir nesibaiminti užvažiavus ant ledo.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai kad žiema dabar TIK fikcija.

per

per portretas
sniegą ir ledą, važiuoti turi slydės ir pačiūžos, o ne dviračiai

...,dviratis ir ZIEMA suDERINAMI DALYKAI...,

...,dviratis ir ZIEMA suDERINAMI DALYKAI..., portretas
keleta METU esu VAZINEJES neUZDARYDAMAS SEZONO...,zinau ZMONIU kurie TAI daro NUOLAT ir SVEIKATA nesiSKUNDZIA... TASKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių