Automobilio komfortas matuojamas ne tik patogumu

 • Teksto dydis:

Į automobilį įsėdęs vairuotojas ir keleiviai nori jaustis patogiai. Komfortas pirmiausia priklauso nuo sėdynių, o kai automobilis važiuoja – ir nuo važiuoklės. Tačiau svarbu ne tik tai, kaip maloniai jaučiamės, bet ir tai, kokį ilgalaikį poveikį sėdynės ir važiuoklės darbas daro mūsų sveikatai bei savijautai.

Pasitaiko rimtų sutrikimų

Kai kalbama apie komfortiškas sėdynes, dažniausiai įsivaizduojami prabangūs "Mercedes-Benz", "Bentley", "Rolls-Royce" ar kiek žemesnės klasės, bet santykinai dideli modeliai. Tačiau ypatingu komfortu gali pasižymėti net ir maži miesto automobiliai.

Pavyzdžiui, komfortu jau ne vieną dešimtmetį garsėjančių "Citroen" automobilių gamintojai stengiasi, kad prie vairo, nepriklausomai nuo pasirinkto įrangos lygio, patogiai jaustųsi tiek praktiško, tiek ir nedidelio miesto automobilio C3 vairuotojai bei keleiviai. Toks gamintojų požiūris susijęs ne tik su patogumu, bet ir sėdynių poveikiu žmonių sveikatai.

Kaip pastebi klinikos "Osteomedika" kineziterapeutė Gerda Jarukaitė, bloga sėdėjimo padėtis ar netinkamos sėdynės iš tiesų gali sukelti rimtų sveikatos bėdų.

"Kai ilgą laiką praleidžiame sėdėdami, nugaros raumenys sustingsta. Dėl to gali imti varginti raumenų spazmai, nugaros problemos. Dažniausiai kamuoja kaklo ir juosmens skausmai, atsiranda disko išvaržos ar net stuburo iškrypimas. Tarpslankstelinė disko išvarža gali sukelti kojos skausmą ar tirpimą ir kitų traumų bei sutrikimų", – vardijo G.Jarukaitė.

Gerda Jarukaitė

Taisyklinga sėdynės padėtis

Auksinė taisyklė sako, kad net ir su geriausiais įrankiais nepasieksime norimo rezultato, jei naudosime juos netaisyklingai. Ši taisyklė tinka ir automobilių sėdynėms, nes, nepriklausomai nuo jų konstrukcijos, pirmiausia svarbu pasirinkti taisyklingą sėdimąją padėtį.

Kietesnės sėdynės yra geriau, nes sėdint ant minkštų įdumba apatinė nugaros dalis ir atsiranda spaudimas, juosmens srityje įtempiami raiščiai, dėl netaisyklingos dubens padėties sutrinka kraujotaka apatinėse galūnėse, o tai sukelia apatinės stuburo dalies skausmus.

Vairas neturi būti pakeltas per aukštai, bet ir nenuleistas per žemai. Ant jo uždėtos rankos turėtų būti sulenktos 40–45 ° kampu, kad nebūtų per daug ištiestos, nes, kaip pastebi kineziterapeutė, tai gali sukelti kaklo, pečių ir riešo skausmus. Svarbi ir kojų padėtis: įspaudus pedalus, jos neturi būti pernelyg ištiestos. Jei kojos bus per daug sulenktos, kentės juosmens dalis.

"Geriausia, kai automobilio sėdynės atrama pakreipta į priekį, vertikaliai, tačiau dauguma žmonių per smarkiai atlošia sėdynę. Svarbu, kad pečiai šiek tiek remtųsi į sėdynės atramą, – patarė G.Jarukaitė. – Būtina atkreipti dėmesį į apatinę nugaros dalį. Kai kuriuose automobiliuose įtaisytos pripučiamos juosmens atramos, kurios leidžia stuburui prisitaikyti. Bet gali prireikti padėti susuktą rankšluostį po juosmeniu, norint išlaikyti taisyklingą laikyseną ir apmalšinti nugaros skausmą."

Be sureguliavimo, derėtų įvertinti ir sėdynės standumą. Daugelis vairuotojų tvirtai įsitikinę, kad komfortą ir patogumą užtikrina tik itin minkštos sėdynės, tačiau kietumas taip pat turi privalumų. Dėl šios priežasties gamintojai naudoja įvairius sėdynių užpildus.

"Kietesnės sėdynės yra geriau, nes sėdint ant minkštų įdumba apatinė nugaros dalis ir atsiranda spaudimas, juosmens srityje įtempiami raiščiai, dėl netaisyklingos dubens padėties sutrinka kraujotaka apatinėse galūnėse, o tai sukelia apatinės stuburo dalies skausmus", – akcentuoja kineziterapijos specialistė.

Tolygus riedėjimas

Aukštas komforto lygis apibrėžiamas ne tik patogiomis sėdynėmis, bet ir atitinkamomis automobilio važiuoklės darbo savybėmis. Siekdami geriausio rezultato, tokie gamintojai kaip "Mercedes-Benz" ar "Audi" naudoja hidraulines, pneumatines pakabos sistemas ar net elektromagnetinius jų komponentus.

Kad ypatingą važiavimo komfortą gali užtikrinti ne tik brangūs automobiliai, jau daugiau nei prieš pusę amžiaus įrodė legendinis "Citroen DS" modelis, kurio pneumatinė važiuoklė iki šių dienų laikoma vienu iš etalonų. Tačiau komfortą automobilyje sukuria visa vairuotoją ir keleivius supanti aplinka. Pavyzdžiui, praktiškose "Top Box" salono dėtuvėse galima laikyti visus daiktus, galinčius trikdyti keliaujant, interjero medžiagos parenkamos taip, kad būtų malonios liesti ir neblaškytų dėmesio į jas žiūrint, o salono dizainas sukuria namų jaukumo atmosferą.

Naujoviška važiuoklės sistema, išskirtinai komfortiškos sėdynės ir puiki salono ergonomika sukuria įtampą mažinančią aplinką ir leidžia net per ilgas keliones visapusiškai mėgautis ramybe. Tačiau pradėti verta nuo taisyklingos sėdėsenos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vairuoju citroeną ir galiu patvirtinti tai kas rašoma .

jis

jis portretas
šildomos sėdynės prie neigiamų temperatūrų- artimiausias kelias radikulitui ir nugaros peršalimui. Šildomas vairas, autonominis nuotoliniu valdomas wvebasto- va kur gėris.

O man

O man portretas
komfortas yra, kai sėdynės yra šildomos ir elektra teguliuojamos. Kaip Lexsuse...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių