Uosto direkcija stiprina dialogą su mokslo įstaigomis

  • Teksto dydis:

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija stiprina bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis – šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos verslo kolegija, ruošiančia studentus pagal 10 studijų programų. Tiek Uosto direkcijos, tiek Lietuvos verslo kolegijos vadovai sutaria, kad turi būti dedamos pastangos bei sudaromos sąlygos, kad kuo daugiau jaunimo liktų dirbti regione.

„Užsienio mokslo įstaigose studentams reikšmingi rodikliai yra įdarbinimo procentas ir uždarbis. Tai rodo, kad mokslo įstaigos turi glaudų kontaktą su verslu. Mums reikalingi, o ateityje bus dar didesnis poreikis aukštos kvalifikacijos specialistų. Pagal šiuo metu rengiamą uosto bendrąjį planą numatoma uosto plėtra tiek šiaurinėje, tiek pietinėje dalyje. Būtent čia galėtų būti sukurtas gamybos ir logistikos klasteris. Tai būtų milžiniška perspektyva Klaipėdos mokslo įstaigoms“, – pabrėžė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Anot Lietuvos verslo kolegijos vadovės, būtinas kuo glaudesnis mokslo įstaigų bendradarbiavimas su verslu, nes tai atveria kitokias perspektyvas jaunimui.

„Šiandien reikia glaudesnio dialogo, kad jaunimas liktų Klaipėdoje – tai naudinga tiek verslo įmonėms, tiek mums. Jeigu Klaipėdoje būtų politikos tęstinumas, liktų ir daugiau jaunimo. Šios dienos sutartis yra labai glaudaus bendradarbiavimo pradžia“, – sako Lietuvos verslo kolegijos direktorė Angelė Lileikienė.

Uosto direkcija kasmet sudaro galimybes studentams atlikti praktiką ir įgyti vertingų žinių. Pernai praktiką Uosto direkcijoje atliko 25 praktikantai. Lietuvos verslo kolegijoje, kaip ir kitose mokslo įstaigose, Uosto direkcijos darbuotojai skaito paskaitas apie uostą, dalyvauja įvairiose mokslinėse konferencijose. Mokslo įstaigų indėlis į uosto veiklą taip pat reikšmingas tiriamaisiais, moksliniais darbais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nina

Nina portretas
Nuostabu!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių