Bet taškas šioje istorijoje dar nepadėtas – įmonės pasiryžusios bylinėtis su valstybe ir tiesos ieškoti Europos Sąjungos Teisingumo Teisme (ESTT).
Alaus gamintojos „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas portalui sakė, kad sprendimą įmonė skundžia ESTT. Anot jo, bendrovės į ESTT kreipiasi pavieniui, dalis jų ginčo tikėtina nebetęs – procedūros ilgos ir brangios.
Be to, įmonėms, kurioms priteista sumokėti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų tūkstančių eurų, jau kreipėsi į administracinį teismą su ieškiniais prieš Lietuvos valstybę. Jos prašo pripažinti valstybės atsakomybę už tai, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliekų tvarkytojo kontrolę vykdė paviršutiniškai ir formaliai.
Departamentas vz.lt praneešė, kad daugiau negu pusė įmonių, gavusios jo pranešimą, mokestį sumokėjo geranoriškai.
Panaikinus atliekų tvarkymo įmonės „Metrail“ išduotus atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, bendrovei „Imlitex“ teks sumokėti 472 tūkst. eurų, „Kalnapilis-Tauro grupei“ – virš 1 mln. eurų, „Maxima LT“ – 1,4 mln. eurų, „MV Group Production“ – 245,8 tūkst. eurų.
2015 metais dėl „Metrail“ sukčiavimų 2013–2015 metais aplinkosaugininkai panaikino 1,8 tūkst. įmonių jos išduotus dokumentus apie atliekų sutvarkymą. Nustatyta, jog netinkamai sutvarkyta 14,5 tūkst. metalinių ir 500 tonų plastikinių pakuočių. Įmonėms, kurioms atstovavo „Žaliasis taškas“ bei bankrutavusi Pakuočių tvarkymo organizacija, panaikinta 30 mln. eurų mokesčių lengvata.
Naujausi komentarai