Žemės ūkio ministerija bandys reguliuoti pieno supirkimo kainų principą

  • Teksto dydis:

Žemės ūkio ministerija ketina įstatymu sureguliuoti pieno supirkimo kainas. Ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad po Rusijos paskelbto embargo padėtis šalies žemės ūkyje vis dar yra sudėtinga, todėl norima parengti laikinąjį įstatymą ir sureguliuoti pieno supirkimo kainų principą.

V.Baltraitienė tikino, kad kooperatyvams priklausantys ūkininkai gauna mažesnę kainą už pieną nei kiti.

"Nežinau, kodėl tyli Konkurencijos taryba. Toks pat pienas superkamas iš kooperatyvo mažesne kaina nei iš atskiro ūkininko. Ar tai nėra bandymas sužlugdyti kooperatyvus, juolab, kad jie savo transportu atveža. (...) Kas gali paneigti, kad tai yra parodymas, jog jeigu būsite kooperatyvas ... Galime tai įstatymu reguliuoti, kad negali kainos skirtis, jeigu vienoda produkcija", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministrė.

Anot jos, įstatymu nesiekiama mažinti galutinės produkcijos kainos, tačiau siekiama sureguliuoti kainodaros mechanizmą.

"Su tam tikrais teisės aktais mėginsime racionalizuoti ir žiūrime, kokia dalis toje kainoje yra - tai žemdirbių yra pati mažiausia, perdirbėjų yra didžiausia. (...) Prekybininkų, tarp kitko, dalis yra sumažėjusi. Manome, kad tam tikrais įstatymais mėginsime apriboti tą procentą, koks gali būti kainos struktūroje žemdirbio, perdirbėjo ir pardavėjo", - teigė ministrė.

Ministerija ketina skatinti žmones vartoti Lietuvoje pagamintus maisto produktus ir vykdys akciją "AuGink savo kraštą".

"Kaip nepažeidžiant jokių teisės aktų, kaip yra saugojama vidaus rinka ir skatinamas vidaus vartojimas - kai kurios valstybės eksportuoja savo produkcijos žymiai mažiau nei Lietuva į kitas valstybes. Skatinamas vidaus vartojimas. Galima žiūrėti ir PVM lengvatas, ir kitus būdus, bet ir gyventojų suvokimas yra svarbus", - sakė V.Baltraitienė.

Pasak jos patarėjos Jolantos Butkevičienės, akciją ruošiamasi pradėti kitą savaitę - bus rodomas reklaminis klipas, kalbamasi ir pardavėjais ir perdirbėjais bei skatinama naudoti lietuvišką produkciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

asasas

asasas portretas
Nesuprantu, kas cia dedasi.. kas tas kainas reguliuoja? Parduotuvese pieno litras euras, o ukininkai gauna 0,1 euro. Kas cia per pydarastai taip viska reguliuoja? Su tokia politika Lietuva toli neis... Tuoj bus apsimokamiau patiems ukininkams vezt piena i uzsieni priduot, dalbajobai gryni man toj valdzioj visi susede. Va kad ir dabar sita boba pasnekejo apie problema, aisku biski i lankas, nes smulkieji gauna maziau, nei kooperatyvai. net keliais cnt maziau... Ir siaip sita boba(ale ministre) turetu nesidntis lauk greiciau ir uzleist UKIO ministerijos posta kokiam zemes ukio specialistui, nes sita turbut net nezino is kur pienas atsiranda, karves nemacius...

sup

sup portretas
gryna nesamone kooperatyvai daugiau moka už piena

teisingai

teisingai portretas
manau ministrė pagavo tą chaoso pieno rinkoje kryptį. Pirmiausia turi būti superkamas visų Lietuvos pieno gamintojų pienas. Kai pieno tona vežama iš vienos šalies kampo į kitą perdirbti čia ne ekonomika.Pieno perdirbėjai turi peržiūrėti savo perdibimo taškų išdėstymą, koncentracija baigėsi nes neliko kaime karvių.Remti kitų kaimynų pieno gamintojus superkant pieną šiuo metu ne ekonomiška. Apie rinkas čia tegul kalba liberalai , bet dabar įlysti į jas nėra taip paprasta nes kiekviena šalis remia savo gamintoją.Laikas kalbėti apie pieno produktų kokybę, nes kai suvalgai kartais varškės atrodo burnoje lyg samagono gėrei???
VISI KOMENTARAI 3
  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Orai
  • TV
    programa
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių