Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas balandžio 27 dieną dalyvęs Liuksemburge vykusiame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos (BRIST) posėdyje pareiškė, kad krizės metu labai svarbu imtis priemonių ekonomikos atsinaujinimui. Anot ministro, viena iš priemonių - naujų darbo vietų kūrimas.
ES užsienio reikalų ministrai aptarė pasirengimą gegužės 7 dieną Prahoje vyksiančiam Socialinės troikos (trijų paeiliui pirmininkaujančių valstybių) vadovų susitikimui dėl užimtumo, gegužės 8 dieną vyksiančiam Pietų koridoriaus valstybių viršūnių susitikimui ir Kroatijos derybų dėl narystės ES klausimą.
Vadovų susitikime dėl užimtumo ketinama sutarti dėl bendrų gairių ir principų, kuriais vadovaujantis būtų sprendžiamos finansų krizės keliamos užimtumo problemos, ir pateikti konkrečius pasiūlymus, kaip sušvelninti neigiamą krizės poveikį užimtumui. Susitikime ketinama svarstyti, kokie nauji instrumentai padėtų išlaikyti darbo vietas ir palengvinti darbuotojų perėjimą iš vienos darbo vietos į kitą.
Ministras V.Ušackas pabrėžė, kad krizės metu labai svarbu imtis priemonių ekonomikos atsinaujinimui – investicijoms į darbo jėgos gebėjimus ir naujų kvalifikuoto darbo vietų kūrimą.
„Būtina peržiūrėti profesinio mokymo sistemas, padaryti jas paprastesnes ir prieinamesnes. Reikia didinti profesinių mokyklų atsakomybę už mokymo kokybę“, – sakė ministras V.Ušackas.
BRIST posėdyje ministras V.Ušackas pasveikino ES pirmininkaujančios Čekijos ir Europos Komisijos pastangas kuriant Pietų koridoriaus koncepciją ir iniciatyvą gegužės 8 dieną Prahoje surengti Pietų koridoriaus valstybių viršūnių susitikimą.
„Deklaracija, kurią numatoma priimti Pietų koridoriaus valstybių viršūnių susitikime Prahoje, yra gana ambicinga ir turėtų paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp ES, Juodosios ir Kaspijos jūros valstybių energetikos ir transporto srityse“, – sakė ministras V.Ušackas.
Pietų koridoriaus koncepcija apima energetikos ir transporto dimensijas, o ateityje bendradarbiavimą planuojama išplėsti į socialinę, ekonominę ir politinę sferas.
Ministras V.Ušackas pabrėžė, kad kuriant bendrą Pietų koridoriaus transporto dimensiją, ypač svarbu pratęsti trans-europinius transporto tinklus iki Pietų Europos, o energetikos srityje – nutiesti energetikos jungtis tarp pietų valstybių ir ES šalių.
Svarstant Kroatijos derybų dėl narystės ES klausimą, ministras V.Ušackas patvirtino Lietuvos paramą Kroatijos narystei ES ir pabrėžė, kad Kroatijos ir Slovėnijos nesutarimai dėl sienų nustatymo neturėtų daryti įtakos deryboms.
„Tikiuosi, kad Kroatijai įgyvendinus reikalingas reformas, galutinį derybų etapą įmanoma pasiekti dar iki šių metų pabaigos“, – sakė V.Ušackas.
Naujausi komentarai