- Vilija Andrulevičiūtė, LRT, lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Užsienio kelionių agentūros vienišiams pateikia nemažai kruizų, turų ir atostogų pasiūlymų, o Lietuvoje kelionių organizatoriai visuomet teikia kelionių pasiūlymus dviem. Tačiau, kaip pastebi keliautojas ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, keliauti savarankiškai vienam dažnai sudėtinga, nes brangu – vienvietis viešbučio kambarys paprastai kainuoja ne ką mažiau nei dvivietis.
Nebūtų galima pasakyti, kad tarp lietuvių madinga keliauti po vieną, teigia R. Širvinskas. Tačiau kai kuriems tai tenka daryti, nes jie yra vieniši žmonės, o kiti tiesiog mėgsta keliauti vieni – taip jiems labiau patinka nei su grupe ar kompanija.
„Keliaudami vieni, jie jaučiasi laisvesni, taip pat jie neturi bendravimo problemų, tad tiesiog mano, kad nauji draugai, pažintys jiems yra puiki galimybė. Vis dėlto tokių žmonių ypatingai mažai.
Įvairūs kelionių organizatoriai, agentūros, siūlydamos keliones, kainą paskaičiuoja dviem asmenims. Dėl to vienišiai labai pyksta tiek ant agentūrų, tiek ant organizatorių“, – pažymi pašnekovas.
Keliauti vienam – brangu
Kaip pastebi R. Širvinskas, kelionių organizatoriai pavieniams keliautojams pasiūlo galimybę prisijungti prie grupių, tuomet tie, kas gali sau leisti, nusiperka vienvietį kambarį, tačiau dažniausiai vienvietis kambarys kainuoja tiek pat, kiek dvivietis.
„Taigi tie žmonės prisijungia prie grupių ir keliauja kaip pavieniai arba paprašo, kad kelionių organizatorius surastų jiems kitą pavienį keliautoją. Jei kelionių organizatorius jį suranda, tuomet jie keliauja kartu už tokią kainą, kuri skelbiama.
Bene dažniausiai vieniši keliautojai vyksta į keliones autobusu, nes kelionių autobusu grupės visuomet būna kartu – keliauja, lankosi ekskursijose, bendrauja, tad vienišam keliautojui nebūna liūdna, be to, taip pigiau“, – sako kelionių žinovas.
Pasak R. Širvinsko, kartais žmonės nevyksta į jokias keliones, nes keliauti vieniems per brangu. Todėl, pastebi pašnekovas, atsirado bendrakeleivių paieškos mada, kai įvairiuose diskusijų portaluose žmonės rašo, kad ketina leistis į kelionę ir ieško bendrakeleivių.
„Žmonės neretai taip susipažinę kartu ir vyksta į keliones. Tačiau tokia bendrakeleivio paieška turi savų minusų – nežinia, ar jūsų ir jūsų bendrakeleivio norai sutaps. Labai svarbu su tuo žmogumi pabendrauti, prieš ryžtantis keliauti drauge.
Jauni pavieniai keliautojai dažnai renkasi nakvynę svečių namuose („hosteliuose“), kur yra bendri miegamieji kambariai. Tuomet ir sutaupoma pinigų, ir nenuobodžiaujama, nes vakarais svečių namuose būna įvairiausių linksmybių, gyventojai kartu gaminasi maistą. Man pačiam tai teko patirti, kai keliavau vienas po Vokietiją“, – pasakoja R. Širvinskas.
Keliaujant vienam svarbu neapsikrauti daiktais
Keliaujant vienam, ypatingai reikėtų neprisikrauti į lagaminą galybės daiktų arba keliauti tik su rankiniu bagažu, pataria patyręs keliautojas. Patarimo priežastis – labai paprasta: nebus šalia nieko, kas pagelbės panešti ar pasaugoti daiktus, kai eisite, pavyzdžiui, į viešąjį tualetą.
„Vienišas keliautojas turi turėti tikrai labai mažai daiktų. Taip pat reikia nusiteikti būti labai savarankiškam bei tam, kad nebus su kuo pasidalyti įspūdžiais“, – kalba R. Širvinskas.
Kai kurie patarimai tinkami tiek vienišiams, tiek keliaujantiems su kompanija, tačiau keliaujant vienam jie dar svarbesni.
„Keliaujant pinigus reikia dėti į skirtingas vietas, ne į vieną. Dalį galima laikyti kuprinėje, dalį – kišenėje. Būtinai su savimi reikėtų turėti ir mokėjimo kortelę, jei netyčia būtų prarasti grynieji pinigai.
Jei keliaujate į šalį, kurioje priimama asmens tapatybės kortelė, turėkite ir pasą, ir juos laikykite skirtingose vietose. Tikrai būna, kad žmonės pamiršta ar pameta dokumentą, įvyksta vagystė, ir tuomet turima didelių problemų. Kai žmogus keliauja vienas, tokios problemos tampa dar didesnės, nes nėra šalia žmogaus, kuris pagelbėtų“, – teigia pašnekovas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas31
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla1
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...
-
Baltijos šalių ministrai ragina suvienodinti tiesiogines žemės ūkio išmokas1
Lietuvoje vykusiame susitikime Baltijos šalių žemės ūkio ministrai paragino visas Europos Sąjungos valstybes nares suvienodinti tiesiogines išmokas žemės ūkiui. ...
-
Nuo gruodžio baisogališkiai traukiniais į Vilnių keliaus be persėdimų2
Nuo gruodžio vidurio, savaitgaliais, į šalies sostinę nuvykti norintys Baisogalos gyventojai tą galės padaryti keliaujant vienu traukiniu. ...
-
BFK vadovas: vienkartinių pensijų fondų išmokų nereikia apmokestinti
Naujasis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas mano, kad ir toliau nereikėtų apmokestinti vienkartinės išmokos iš antros pakopos pensijų fondų. Tačiau socialdemokratas Algirdas Sysas mano, jog valstybės įmokėta dalis ar ...