Vežėjai dėl Vyriausybės siūlymų kreipėsi į bankus

Vyriausybei siekiant didinti komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčio koeficientą, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos bankų asociaciją (LBA) su prašymu užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą iš Lietuvos į kitas šalis.

Oficialiame rašte LBA „Linava“ prezidentas Romas Austinskas pabrėžia, kad vežėjams nerimą kelia vienašališkai priimtas sprendimas didinti šiuo metu galiojantį koeficientą nuo 1,3 iki 1,65. Anot jo, toks sprendimas Vyriausybėje buvo priimtas neatsižvelgus į nuo Naujųjų metų su minimalaus mėnesio atlygiu augsiančią mokestinę naštą vežėjams bei ES priimamą „Mobilumo paketą“.

R. Austinskas sako, kad tokie šalies valdančiųjų sprendimai skatina vežėjus ieškoti alternatyvų: arba steigti antrines įmones kaimyninėse šalyse, arba savo veiklą perkelti į kitas valstybes.

„Lietuvos transporto įmonės yra pasiryžusios steigti antrines įmones arba visiškai perkelti savo veiklą į kitas ES valstybes“, – pažymima „Linavos“ rašte LBA prezidentui Mantui Zalatoriui.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, „Linavos“ prezidentas kreipiasi su prašymu Lietuvos bankų asociacijai užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą veiklai kitose ES valstybėse.

„Siekiant išsaugoti ilgalaikes sutartis ir Lietuvos transporto įmonių veiklos tęstinumą, savo narių vardu asociacija „Linava“ prašo Lietuvos bankų asociacijos paskatinti savo narius bendradarbiauti ir nesudaryti kliūčių lizinguojamų transporto priemonių perregistravimui kitose valstybėse“, – rašoma „Linavos“ rašte.

Vežėjų asociacija teigia, kad mokestinės permainos transporto sektoriui bus nepakeliamos. Preliminariais vežėjų skaičiavimais, siūlomas koeficiento didinimas viršija viso sektoriaus 2018 m. gautą pelną, tad daugumai įmonių iškyla reali bankroto grėsmė.

LBA prezidentas Mantas Zalatorius Eltai teigė palaikąs „Linavos“ siūlymą.

„LBA labai vertina ir palaiko Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ išreikštą siekį bendradarbiauti dėl transporto sektoriuje susidariusios situacijos. Šį klausimą išsamiau aptarsime artimiausiame Lizingo komiteto posėdyje. Pažymėtina, kad kiekviena asociacijai priklausanti organizacija šiuo klausimu turi savo požiūrį ir strategiją. LBA nariai kiekvieną konkrečią verslo partnerystės situaciją su klientais sprendžia individualiai“, – teigiama Eltai atsiųstame M. Zalatoriaus komentare.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vairuotojas

Vairuotojas portretas
Dauguma LT transporto įmonių vergvaldžiai, išnaudotojai ir niekšai. Dėl jų daug gerų vairuotojų yra priversti dirbti užsienyje.

Vezejas

Vezejas portretas
Mokesčius mokame VISUS. Ir jeigu vairuotojai namo parneša vidutiniškai 2000 €. Ir sumokame savininko, akcizo, pelno, ir kt. Mokesčius ir sukuriame BVP iki 13% iš kurių išlaikomas vešasis sektorius: gydytojai, mokytojai, ugnegesiai, policininkai... Prieš rašydami būkite dėkingi kurie jums duoda darbą ir pajamų....

Faktas

Faktas portretas
Perkelkit. Tikrai perkelkit. Čia Lietuvoje jums rojus. Ten turėsite mokėti visus mokesčius ir gerą atlyginimą. Pripratote, kad nemokant mokesčių ir maža atlyginimą darbuotojams iš to lobote. Tad nevirkaukite.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių