Vyriausybė šią savaitę įregistravo parlamentui pavasarį planuojamų siūlyti svarstyti įstatymų pataisų ir nutarimų projektų paketą.
Be šių, Ministrų kabinetas Seimui ketina siūlyti į sesijos darbų programą įtraukti investicijų, smulkiojo ir vidutinio verslo ombudsmeno, nekilnojamo turto (NT) mokesčio įstatymo, visuomeninio elektros tiekimo, antrojo jūrinio vėjo parko ir kitus projektus.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo svarstyti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų skundus turinčio ombudsmeno steigimą, valstybinės žemės perdavimo, žemės paskirties keitimo bei sklypo parengimo statyboms procedūrų stambiems projektams supaprastinimą, verslo aplinkos gerinimą bei administracinės naštos mažinimą, taip pat įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ funkcijas, keliautojų teisių apsaugą.
Finansų ministerija siūlo Seimui svarstyti didesnių pajamų apmokestinimo progresyvumą turinčias užtikrinti GPM įstatymo pataisas, didesnį savivaldybių finansinį savarankiškumą numatančius NT mokesčio įstatymo pakeitimus, plėsti nacionalinio plėtros banko ILTE veiklą bei detalizuoti jo teisinį reguliavimą, teikti valstybės garantiją ne tik dėl paskolų, bet ir dėl ne nuosavybės vertybinių popierių, kurių lėšos būtų skiriamos investicijoms į šalies gynybos ir saugumo pramonę.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo pradėti pensijų kaupimo sistemos pertvarką, kurioje – ir galimybė leisti nutraukti kaupimą išimtiniais atvejais (...).
Taip pat ministerija siūlo pavasarį svarstyti muitinės struktūros optimizavimą – prie Muitinės departamento prijungti jam pavaldžias įstaigas bei pakeisti jo pavadinimą į Lietuvos muitinę, taip pat Turto banko pertvarkymą į akcinę bendrovę.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo pradėti pensijų kaupimo sistemos pertvarką, kurioje – ir galimybė leisti nutraukti kaupimą išimtiniais atvejais, taip pat svarstyti didinti nedarbo išmokų trukmę priešpensinio amžiaus žmonėms, šių išmokų sąsają su „Sodros“ įmokomis.
Tuo metu Susisiekimo ministerija ketina teikti būsimojo Kelių fondo įstatymo projektą, Geležinkelių transporto kodekso pataisas, kuriomis būtų nustatyti papildomi rinkos reguliuotojo veiklos finansavimo šaltiniai, pakeistas naudojimosi viešąja infrastruktūra apmokestinimas, reglamentuoti geležinkelių tinklo valdytojo ir nepriklausomo elektros tiekėjo santykius. Be to, ministerija siūlo nustatyti aiškų reguliavimą miestuose nustatant mažos taršos zonas.
Energetikos ministerija siūlo peržiūrėti laikinai sustabdyto antrojo jūros vėjo parko konkurso sąlygas, sumažinant jų poveikį elektros kainoms, taip pat svarstyti Elektros energetikos įstatymo pataisas, kuriomis iki 2030 metų būtų leista visuomeniniu elektros tiekimu naudotis smulkiems bei pažeidžiamiems buitiniams vartotojams bei detalizuotos nuostatos dėl vartotojo duomenų atvėrimo nepriklausomiems tiekėjams.
Vidaus reikalų ministerija siūlo svarstyti Kelių transporto kodekso pakeitimus, kurie leistų savivaldybėms veikti kartu vežant keleivius vietiniais maršrutais, taip pat pašalinti nuostatas, apsunkinančias keleivių vežimą visais maršrutais.
Aplinkos ministerija siūlo perduoti savivaldybėms valdyti valstybinę žemė kaimo teritorijose.
Taip pat parlamentui siūloma svarstyti dar praėjusios Vyriausybės registruotus pakeitimus, išplečiant prevenciją ir aplinkos apsaugos pareigūnų galias nustatant pažeidimus, stiprinti padangų, alyvos, elektroninės įrangos, pakuočių atliekų tvarkytojų, transporto priemonių gamintojų ir importuotojų atsakomybę bei patikslinti miškų grupes.
Žemės ūkio ministerija siūlo reglamentuoti melioracijos statinių sunaikinimo tvarką bei pripažinti žemės ūkio ir maisto ūkio politiką viena iš svarbiausių nacionalinio saugumo vidaus politikos dalių, o žemės ūkio ir maisto sektorius – strateginiais nacionaliniam saugumui.
Siūlymų paketui dar turės pritarti Ministrų kabinetas, pasiūlymus Seimo sesijos darbų programai dar teikia prezidentas ir parlamentinės frakcijos.
Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną ir truks iki birželio 30 dienos.
(be temos)