Verslas ragina Gitaną Nausėdą „imtis lyderystės stabdant žalingą mokesčių reformą“ bei inicijuoti nacionalinį susitarimą dėl gynybos finansavimo – tam Prezidentūroje įkurti specialią darbo grupę, antradienį pranešė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).
„Kreipiamės į Jus kaip į aukščiausią valstybės instituciją, galinčią suburti politines jėgas ir visuomenę. Reikia ne konflikto, o sprendimų. Ne vienašališkų reformų, o konstruktyvaus susikalbėjimo“, – rašoma atvirame laiške šalies vadovui.
„Verslo bendruomenė tikisi, kad prezidentas pasinaudos savo autoritetu ir padės atkurti ryšį tarp sprendimų priėmėjų ir socialinių partnerių“, – pranešime teigė organizacija.
Anot jos, Finansų ministerijos siūlomi mokesčių pakeitimai pakenktų Lietuvos ekonomikai ir konkurencingumui, skatintų iš šalies trauktis investuotojus, talentus, be to, augtų kainos.
LPK teigimu, verslas nepritaria pelno mokesčio didinimui, trims gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifams,didesniam individualios veiklos apmokestinimui, saldintų gėrimų ir draudimo mokesčiams, savanoriško sveikatos draudimo apmokestinimui.
Verslo teigimu, šie mokesčių pakeitimai silpnintų Lietuvos ekonomiką, todėl mažėtų „realios valstybės galimybės“ finansuoti gynybą.
Finansų ministerija, išnagrinėjusi daugiau nei 200 asociacijų, asmenų, lobistų ir institucijų pateiktų siūlymų, pirmadienį pateikė atnaujintą mokesčių pakeitimų paketą.
Palyginti su balandžio viduryje pateiktu pirminiu variantu, iš dalies keičiami GPM, nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, saldintų gėrimų akcizų bei kai kurie kiti įstatymų projektai.
Verslas ragina mokesčių reformos sprendimus atidėti iki rudens
Verslo atstovai kartoja pritariantys Vyriausybės siūlymui dar 1 proc. punktu – iki 17 proc. – didinti pelno mokestį, tačiau su sąlyga, kad sprendimai dėl mokesčių pakeitimų būtų atidėti bent iki rudens.
Šiuo metu, kai toks tvyro neaiškumas ir dėl Amerikos (JAV muitų politikos – BNS), ir dėl geopolitikos, manyčiau, kad galbūt būtų logiška truputį atidėti šitą reformą ir pasižiūrėti, kaip mums seksis rudenį.
Be to, jie kartoja ankstesnį savo siūlymą 1 punktu iki 22 proc. didinti pridėtinės vertės mokestį (PVM).
„Sutinka verslas prisidėt su pelno mokesčiu – dar vienu papildomu procentu (iki 17 proc. – BNS)“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda antradienį žurnalistams sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius.
Tuo metu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (PPARA) prezidentas Sigitas Gailiūnas teigė, kad tarp verslo pasiūlymų yra ir dar didesnis PVM - šį pasiūlymą verslas kartoja jau kurį laiką.
V. Janulevičius dar praėjusią savaitę sakė, jog pelno mokesčio ir PVM didinimas po 1 punktą papildomas pajamas skiriant gynybai leistų papildomai surinkti apie 0,5 mlrd. eurų krašto apsaugai nepakenkiant verslo augimui.
Be to, pasak V. Janulevičiaus, verslas dėl neaiškios geopolitinės situacijos siūlytų mokesčių pakeitimus atidėti bent iki rudens.
„Šiaip tai mes ieškome visų sprendimų, bet šiuo metu, kai toks tvyro neaiškumas ir dėl Amerikos (JAV muitų politikos – BNS), ir dėl geopolitikos, manyčiau, kad galbūt būtų logiška truputį atidėti šitą reformą ir pasižiūrėti, kaip mums seksis rudenį“, – antradienį aiškino pramonininkų atstovas.
BNS rašė, kad apie 200 verslo organizacijų prašo prezidento tarpininkauti diskutuojant su Vyriausybe dėl jos rengiamų kai kurių mokesčių pakeitimų ir būdų didinti išlaidas krašto apsaugai.
Verslas ragina G. Nausėdą „imtis lyderystės stabdant žalingą mokesčių reformą“ bei inicijuoti nacionalinį susitarimą dėl gynybos finansavimo – tam Prezidentūroje įkurti specialią darbo grupę.
Finansų ministerija, išnagrinėjusi daugiau nei 200 asociacijų, asmenų, lobistų ir institucijų pateiktų siūlymų, pirmadienį pateikė atnaujintą mokesčių pakeitimų paketą.
Palyginti su balandžio viduryje pateiktu pirminiu variantu, iš dalies keičiami GPM, nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, saldintų gėrimų akcizų bei kai kurie kiti įstatymų projektai.
Pataisas Vyriausybė turėtų svarstyti trečiadienį, o jiems iki liepos 1 dienos pritarus Seimui, pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų.
(be temos)