Smulkieji verslininkai Raseiniuose: karantinas galėjo būti įvestas ir anksčiau

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Raseinių skyriaus pirmininkė Dalia Lukauskienė sako, kad karantinas Raseinių rajone galėjo būti paskelbtas ir anksčiau. Taip pat ji teigia, kad smulkieji verslininkai karantino metu tikisi sulaukti finansinės paramos iš Vyriausybės arba iš Raseinių rajono savivaldybės.

„Mes karantine gal jau trys savaitės – nėra pirkėjų. Mes dirbame, verslai neužsidarė kaip pirmojo karantino metu. Bet iš tiesų tai nėra su kuo dirbti, nėra žmonių, žmonės nebeateina. Dalis jų serga, kita dalis išgąsdinti sėdi namuose, niekur nevaikšto. Raseiniuose yra didelė prekyvietė, ir jei pro ją praeina vienas ar du žmonės per dieną, tai jau viskas. Prekybos nebėra, o prekeivių yra didelis būrys.

Karantinas, dabar jau oficialiai skirtas savivaldybei, galėjo būti paskelbtas ir anksčiau. Kaip kalbėjome patys ir kaip meras kalbėjo, jeigu būtų karantinas, tai gal ir smulkųjį verslą kažkaip išeitų paremti. O dabar, neįvedus karantino, visi tiesiog merdėjo tas tris savaites“, ­– Eltai teigė Raseinių skyriaus pirmininkė.

Mes karantine gal jau trys savaitės – nėra pirkėjų.

Anot jos, prekybininkai Raseiniuose kenčia nuo klientų stokos, o finansinės paramos, bent kol kas, smulkieji verslai nesulaukia.

„Kol kas negauname jokios paramos. Kalbamės su verslininkais, kad yra blogai, kol nėra paskelbtas karantinas, nes negauname jokios paramos. Pirmo karantino metu gavome 257 eurų (paramos – ELTA), už nuomą nereikėjo mokėti, taip smulkieji verslininkai ir išgyveno“, – kalbėjo ji.

D. Lukauskienė taip pat tikino, kad įvesti karantino režimą Raseiniuose Vyriausybės buvo prašoma ir anksčiau, kadangi taip buvo tikimasi sulaukti paramos sunkmetį išgyvenantiems verslininkams.

„Meras, girdėjau, sakė, kad jeigu Vyriausybė paskelbs karantiną, tai gal ji į tai atsižvelgs ir gal parems (smulkiuosius verslininkus – ELTA). (...) Nors dar prieš porą trejetą savaičių to buvo prašoma, bet Vyriausybė nesutiko. Tad dabar mes tikimės, kad jei teks užsidaryti, galbūt gausime kokią paramą“, – Eltai sakė ji.

„Nes dabar, pastarąsias tris savaites, tiesiog merdėjame ir tiek. O meras, kaip sakiau, užsiminė, kad gal Vyriausybė skirs kiek nors lėšų verslui paremti, arba gal net rajono valdžia jų skirs, galbūt yra koks nors fondas smulkiam verslui remti. Ar jie galės tai daryti, ar norės, ar įstatymai leis tai padaryti (dar neaišku – ELTA). Bet mes visur kreipsimės, nes žmonės turi nemažai mokėti už nuomą, už patalpas. Kai prekyba vyko, viskas buvo gerai, o kai jos nėra, nelabai iš kur yra gauti (reikalingų lėšų – ELTA)“, – pridūrė D. Lukauskienė.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė karantino režimo koronaviruso židiniu tapusiuose Raseiniuose įvedimui dviem savaitėms. Karantinas Raseiniuose prasidės penktadienį ir tęsis iki spalio 23 dienos imtinai.

Draudžiami vieši renginiai, susibūrimai, išskyrus susibūrimus dėl šalyje vykstančių Seimo rinkimų. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų veikla bus vykdoma nuo 8 iki vidurnakčio.

Prekybos vietos galės vykdyti veiklą, jeigu vienam pirkėjui tenkantis parduotuvės plotas nėra mažesnis nei 10 kvadratinių metrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių