Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, 79,2 proc. arba 586 tūkst. vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju energijos tiekėju.

Sprendimo dar nepriėmė apie 150 tūkst. vartotojų.

Tokius duomenis šeštadienį pateikė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). 

Energetikos ministerija: nepasirinkusiems elektros tiekėjo apsispręsti – dar savaitė

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę, šeštadienį pranešė Energetikos ministerija.

„Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 dienos imtinai“, – šeštadienį pranešė ministerija.

Iki šios datos tiekėjo nepasirinkusiems, tačiau privalėjusiems tai padaryti vartotojams nuo liepos 1-osios bus užtikrinamas garantinis elektros tiekimas, tačiau jis bus 25 proc. brangesnis.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad toks sprendimas priimtas norint apsaugoti vartotojus.

„Norime apsaugoti vartotojus nuo papildomų išlaidų už brangesnį garantinį tiekimą, todėl galutiniam apsisprendimui dėl tiekėjo suteikiama dar savaitė. Tikimės, jog elektros tiekėjo nepasirinkę vartotojai ras laiko per ilgąjį šventinį savaitgalį išanalizuoti pasiūlymus rinkoje ir pasirinkti jiems priimtiniausią variantą“, – pranešime teigė ji.

Papildoma savaitė taip pat leis nepriklausomiems elektros tiekėjams laiku apdoroti pastarąją savaitę suplūdusį naujų klientų srautą.

Tiek „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), tiek nepriklausomi elektros tiekėjai ėmėsi papildomų veiksmų, kad, vartotojams skyrus papildomai laiko pasirinkti tiekėjui, sklandus perėjimas prie nepriklausomo elektros tiekimu būtų užtikrintas įstatyme numatyta data – liepos 1-oji.

Energetikos ministerijos teigimu, ESO valdomos duomenų mainų platformos techninės galimybės ir turimi rezervai užtikrina galimybę apdoroti išaugusį duomenų kiekį.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Elektros tiekėjai: leidimas vartotojams dar savaitę rinktis – ministerijos dovana

Energetikos ministerijos sprendimą leisti žmonėms, dar nepasirinkusiems nepriklausomo elektros tiekėjo, apsispręsti iki kitos savaitės pabaigos, verslas giria.

„Perlas energija“ direktorius ir Lietuvos nepriklausomų elektros tiekėjų asociacijos vadovas Vilius Juraitis sako, kad tai ministerijos „dovana“, tiems, kurie dar neapsisprendė. 

„Yra daugiau laiko tiems, kurie vis dar dvejoja ir teigė, kad jiems reikia daugiau laiko“, – BNS teigė įmonės vadovas.

„Enefit“ direktoriaus Vytenio Koryznos teigimu, 150 tūkst. neapsisprendusių elektros vartotojų yra daug, todėl jie visi pakliūtų į garantinį tiekimą ir už elektrą mokėtų brangiau.

„Biržos kaina ypač antroje metų pusėje gali būti gerokai aukštesnė negu yra dabar, kas reiškia galutinė mokama kaina kliento gali būti  virš 24 centų, kokios yra nustatytos valstybės paramos  kainos grindys. Kitas dalykas: tie vartotoji, kurie pasirinkinės metų gale, jie turės aukštesnę kainą, nes jos kyla – metų pabaigoje turėsime tikrai gerokai aukštesnes kainas“, – šeštadienį  BNS sakė  V. Koryzna.

„Kainos priklauso ne nuo to, ar liberalizacija pratęsta savaitei, ar ne. Jos priklauso nuo to, kas dėsis rinkose, o ten atrodo, kad kol kas tendencija yra tokia, kad kainos gali tik augti. Praėjusią  savaitę buvo prisuktos dujos Europoje, buvo jų brangimas, o tai prie elektros kainos mažėjimo  neprisideda“, – pridūrė V. Juraitis. 

Tačiau, vertindamas pastarųjų dienų gyventojų aktyvumą, V. Koryzna abejoja, ar per tą papildomą savaitę pavyks įtikinti daugumą žmonių pasirinkti nepriklausomą tiekėją, o ne likti garantiniame tiekime.

V. Koryznos teigimu, penktadienio situacija buvo „vangi“, o šeštadienį aktyvumas buvo „pakankamai mažas“.

„Ko gero per tą savaitę bus sunku įtikinti. Reikia aktyvesnės išorinės komunikacijos ir iš ESO, ir iš ministerijos skatinant vartotojus pasirinkti, o ne eiti į garantinį tiekimą“, – teigė V. Koryzna.

V. Juraičio teigimu, garantinio tiekimo prognozuojama kaina liepos mėnesiui yra 38 centai už kilovatvalandę.

„Žinoma, ji mažės dėl valstybės kompensavimo sistemos, tačiau kadangi kompensuojami tik 9 centais, garantinį tiekimą gausiantys namų ūkiai, prognozuojama, mokės 29 centus. Tuo tarpu jei pasirinks tiekėją su ne didesne nei 33 centų kaina, pritaikius kompensaciją, pirmuosius šešis mėnesius, kai kompensavimo sistema bus įgyvendinama, elektros kaina bus 24 centai – penkiais centais mažiau nei garantinio tiekimo“, – nurodė Lietuvos nepriklausomų elektros tiekėjų asociacijos prezidentas.

„Enefit“ vadovas pabrėžė, kad įmonės „apkrovimas nėra maksimalus“, visus paskutinėmis dienomis atėjusius vartotojus „spės įforminti“ ir jiems nuo liepos tiekti elektrą. „Perlas energija“ direktorius irgi teigė, kad įmonę pasirinkusiems vartotojai elektrą tiektų nuo liepos be trikdžių.

Tuo tarpu „Ignitis grupės“ atstovas Artūras Ketlerius BNS pabrėžė, kad klientų srautas pastarosiomis dienomis buvo išaugęs kartais.

„Kaip ir vakar, kaip ir visą šią savaitę, taip ir šiandien (šeštadienį – BNS) klientų, norinčių sudaryti sutartis dėl elektros tiekimo nuo liepos, pasitarti dėl tarifų, srautas buvo išaugęs kelis kartus“, – teigė A. Ketlerius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
elektra yra strateginė prekė... turi būti Valstybės rankose... net įstatymas priimtas?...

jo

jo portretas
putkinui nereikės net pult. Ka anam reik jis nusipirks. Dabar dėl sankciju ima už nafta viršpelnius o makronas, kiniečiai su indusais rankom ploja gaudami nuolaidas

Cha

Cha portretas
Putinas sugalvos kiekvienam tokiam ,,nepriklausomam tiekėjui" įteikti po lagaminėlį su milijonu, ir mes išgirsim kad Lietuvos elektros rinka priklauso kokiam jo statytiniui iš ES ar Amerikos. O tada pabirbinkit birbynėle ponai Lietuvos piliečiai"D) Kas gali paneigti kad taip negal būt? Fortumo suomiai irgi buvo rusiški kaip ir IndoPindos valdytojai ir skystų dujų tiekėjai .Dabar tokia galimybė egzistuos ir su uostu, ir su geležinkeliais, ir su paštu..Na įsivaizduokit kad visi tie strateginiai objektai ir sritys ruso rankose - kokia tada mūsų Nepriklausomybė ir buvusių laikų nuopelnai ją atgaunant? Greičau pulkit atstatinėt nuverstus karių paminklus, o tai pas juos turbūt net sarašai kas tą darė yra:D) Bent tuo įtiksit:D)
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių