Komitetas, pritaręs Saugumo įnašo įstatymo projektui, kartu siūlo neapmokestinti sutarčių, susijusių su pasėliais, ūkinių gyvūnų sveikata ir žemės ūkio technika.
Neapmokestinti pasėlių, gyvulių ligų, žemės ūkio technikos draudimo sutarčių prašė Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM).
BNS rašė, kad finansų ministras Rimantas Šadžius antradienį sakė, jog Seimas dėl to turėtų priimti politinį sprendimą. Vis dėlto jis teigė manantis, kad pasėlių ir gyvulių ligų draudimo sutartims galėtų būti taikoma išimtis, tačiau nesutiko atleisti nuo mokesčio technikos kasko draudimo.
ŽŪM Finansų ir apskaitos politikos įgyvendinimo skyriaus vedėja Jolita Čičiurkienė antradienį teigė, kad pasėlių ir gyvulių ligų draudimo rūšys labai jautrios, nes valstybė kompensuoja 50 proc. draudimo įmokos.
Viceministras – draudimo sutartys galetų pabrangti mažiau nei 10 proc.
Finansų viceministras Kristupas Vaitiekūnas Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį teigė, kad draudimo sutarčių mokestis taikomas ne vienoje, o daugelyje Europos Sąjungos šalių.
„Tarifai nuo 1 iki kelių procentų ir iki 20 kelių procentų, pavyzdžiui, Suomijoje“, – tvirtino viceministras.
Pasak jo, iš šio mokesčio 2026 metais ketinama surinkti 82–83 mln. eurų, o 2027 metais – iki 110 mln. eurų.
K. Vaitiekūno teigimu, tokiam naujam mokesčiui dabar yra „labai tinkamas laikas“.
„Pernai ne gyvybės draudimo rinka augo daugiau 10 proc., o ne gyvybės draudimo paslaugas siūlančių įmonių pelnai išaugo 30 proc.“, – kalbėjo viceministras.
Jis prognozavo, kad įvedus šį mokestį draudimo sutartys gyventojams galėtų pabrangti mažiau nei 10 proc.
„Žinant, kad šioje rinkoje yra pakankamai tokia nemaža ir sveika konkurencija, galima numatyti pabrangimą 10 proc. perkelti vartotojams nebus taip paprasta. Draudimas brangsta sparčiai, tai kainų padidėjimas dėl apmokestinimo gali būti ir mažesnis nei 10 proc.“, – aiškino K. Vaitiekūnas.
Seimo svarstomas mokesčio pertvarkos paketas numato, kad 10 proc. tarifu būtų apmokestintos visos ne gyvybės draudimo sutartys, išskyrus asmeninių automobilių civilinę atsakomybę.
(be temos)