Už tai numatančias įstatymo pataisas, kurias Seimui pateikė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno pavaduotojas Domas Griškevičius, po pateikimo antradienį balsavo 104 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 5 parlamentarai susilaikė. Projektas bus įtrauktas į Socialinių reikalų ir darbo komiteto darbotvarkę, o Seimo salėje vėl atsiras birželio 17 d.
Pasak D. Griškevičiaus, rengti įstatymo pataisas paskatino gyventojo kreipimasis, kai netikėtai mirus darbdaviui net 5 darbuotojai liko be jokių socialinių garantijų.
„Net 5 žmonės atsidūrė ant „ledo“, jiems nepriklausė jokios išmokos. Dėl to siūlau numatyti, kad esant tokiems atvejams darbuotojams priklausytų išmoka“,– pateikdamas projektą iš Seimo tribūnos sakė D. Griškevičius.
Kalbėdamas apie tokios situacijos absurdiškumą, jis atkreipė dėmesį į tai, kad pvz. jeigu darbdavys būtų dingęs, darbuotojai gautų išmoką.
D. Griškevičiaus skaičiavimais, įstatymo pataisų įgyvendinimas gali pareikalauti kasmet apie 23–30 tūkst. eurų. Pasak projekto autoriaus, tai nebūtų didelė našta biudžetui, tačiau pasitarnautų socialiniam teisingumui.
Kaip primena ELTA, pagal galiojantį įstatymą, teisę į ilgalaikio darbo išmoką turi darbo netekę, daugiau negu 5 metus išdirbę darbuotojai, jei darbo sutartis nutraukta darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės. Taip pat tokią išmoką gali gauti ir tie, kurių darbo sutartis nutraukta darbdaviui bankrutavus.
Naujausi komentarai