Vis dėlto, gynybos pramonės atstovo teigimu, potencialūs investuotojai nori, kad Lietuvoje būtų ne tik gaminama, bet ir perkama jų pagaminta produkcija.
„Domėtis domisi labai daug įmonių, ypač Ukrainos įmonių labai daug domisi, tame tarpe ir dronų technologijų turbūt daugiausia. Bet visa bėda yra tame, ne tai kad bėda, bet visas suinteresuotumas prapuola tada, kai negaunamas pažadas, kad jų produktas bus ne tik gaminamas, bet ir įsigyjamas Lietuvoje“, – LRT radijui antradienį sakė V. Sabaliauskas.
„Be abejo, reikia suprasti, kad ne viską gali įsigyti Lietuvos krašto apsauga, turi būti konkurencingumas, įsigyjami geriausi produktai. Iššūkių daug yra investuotojams, jų yra daug, bet ne visi ateina“, – pridūrė gynybos pramonės atstovas.
Praėjusią savaitę paskelbta, kad pernai Estijoje įkurta kovinių raketų kūrėja – Europos gynybos technologijų bendrovė „Frankenburg“ steigiasi Lietuvoje. Jos vadovu paskirtas buvęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Iššūkių daug yra investuotojams.
Jis BNS teigė, kad įmonė atidarys biurą Lietuvoje, plės raketų kūrimą ir gamybą, esant poreikiui svarstytų apie nemažas investicijas į jos kuriamų oro gynybos sistemų gamybą Lietuvoje, o išsamesni įmonės planai turėtų paaiškėti maždaug po mėnesio.
K. Žemaičio teigimu, šiuolaikiniame kare naudojami kelių šimtų eurų vertės dronai dabar numušami pusės milijono eurų vertės raketomis, nes nėra pigesnės ir greičiau pagaminamos alternatyvos. „Frankenburg“ tikslas tokią alternatyvą pasiūlyti.
2024 metais įkurta „Frankenburg“ kuria įperkamas masinės gamybos raketas, ji jau veikia Estijoje, Latvijoje ir Ukrainoje, o be Lietuvos, ketina steigtis Jungtinėje Karalystėje.
(be temos)