Premjerė subūrė tarybą: teiks pasiūlymus dėl ekonomikos gaivinimo plano

Premjerė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą dėl Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių plano. Į ją įtrauktas „Verslo žinių“ redaktorius Rolandas Barysas, ekspremjeras Aleksandras Abišala, valstybės institucijų ir verslo atstovai.

Potvarkį dėl grupės sudarymo I. Šimonytė pasirašė trečiadienį. Patariamoji taryba turės premjerei teikti pasiūlymus dėl į planą įtrauktų reformų ir struktūrinių pokyčių įgyvendinimo.

Laikraščio ir portalo „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius R. Barysas sakė, kad iš pirminių pokalbių nemato rizikos, jog dalyvavimas taryboje kirstųsi su jo kaip redaktoriaus pareigomis, tačiau pridūrė, kad tarybos vizija taps aiškesnė po pirmojo formalaus susirinkimo sausio 29 dieną.

„Kai turėsime pirmą susitikimą, tada išsiaiškinsime iki galo, ar vienodai supratome visas puses“, – BNS sakė R. Barysas.

„Patarimai dera vienodai bet kur, žurnalistai patarinėja daug kam ir tai niekaip negali kirstis su jų interesais. Jeigu kažkur atsiranda susikirtimas su profesinėmis problemomis, tai visada yra galimybė nutraukti tokius bendradarbiavimus“, – teigė R. Barysas.

„Profesiniai interesai yra aukščiau už kitus. Bet iš tų pokalbių, kuriuos turėjau, kol kas nematau jokio interesų konflikto“, – sakė „Verslo žinių“ redakcijos vadovas.

Profesiniai interesai yra aukščiau už kitus. Bet iš tų pokalbių, kuriuos turėjau, kol kas nematau jokio interesų konflikto.

Pasak I. Šimonytės atstovės, premjerė į tarybą kvietė įvairių sričių profesionalus, kurie valdžiai patartų, kaip įgyvendinti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą. Ji pabrėžia, kad visiems grupės dalyviams galioja vienoda tvarka – kilus interesų konfliktui, reikėtų nusišalinti.

„37 proc. šio fondo numatyta žaliajam kursui, 20 proc. – skaitmenizacijai, tad nematome, kur gali kilti interesų konfliktų, bet jei tokių rastųsi, tvarka visiems vienoda – galimus konfliktus deklaruoti, o iškilus nesuderinamumui – nusišalinti“, – teigiama BNS atsiųstame premjerės atstovės Rasos Jakilaitienės komentare.

Anot R. Baryso, I. Šimonytei „Verslo žinių“ pozicija aktuali kaip leidinio, kuris į šalies ekonominės problemas žvelgia „iš didelės distancijos“.

R. Barysas taip pat pabrėžė, kad „Verslo žinių“ redakcija galės išlikti kritiška patariamosios tarybos pasiūlymams, nepaisant jo dalyvavimo tarybos veikloje.

„Šitą klausimą galite drąsiai užduoti bet kuriam „Verslo žinių“ žurnalistui, jūs gausite atsakymą – jie visi yra laisvi, nes jie, pirmiausia, atsakingi ne redaktoriui, o yra Lietuvos piliečiai ir žurnalistai, turintys tam tikras vertybes. Šiuo atveju, nematau absoliučiai jokios problemos“, – sakė jis.

Taryboje taip pat dirbs Nepriklausomybės akto signataras, 1992-aisiais vyriausybei vadovavęs A. Abišala, užsienių investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, ISM universiteto rektorius, buvęs „Lietuvos energijos“ (dabartinės „Ignitis grupės“) vadovas Dalius Misiūnas, pirmasis Vyriausybės vicekancleris Paulius Lukauskas, „Nasdaq“ biuro Lietuvoje vadovė Arminta Saladžienė, bendrovės „Quantum Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.NAUJAUSI KOMENTARAI

akivaizdžiai VYRIAUSYBĖJE t r ū k s t a kompetensijos,

akivaizdžiai VYRIAUSYBĖJE t r ū k s t a kompetensijos, portretas
juk kažkada BUTKEVIČIUS p a s t o v i a i kūrė DARBO grupes , o konservatorių p a s t u m d ė l ė ŠIMONYTĖ--u ž s t r g o vis kurdama TARYBAS,---- tai rodo , kad VYRIAUSYBĖ sudaryta iš NEPROFESIONALIŲ ministrų, kurie net vyriausybės posėdyje NEGEBA r e m t i s atatinkamos žinybos kvalifikuotų specialistų ŽINIOMIS--vietoj to, ieško iš PATVORIO kitų "specialistų"iš kurių ir sudaromos b e p r a s m ė s TARYBOS--nebent, kad p r a k i š t i NESĄŽININGĄ sprendimą ir išvengti ATSAKOMYBĖS.---Tai rodo , kad tokia vyriausybės sudėtis yra l a b a i didelis STABDIS --sparčiau kurti gyvenimo GEROVĘ.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių