Premjerė pasveikino konferencijos „Moterys investuoja“ dalyvius

Šeštadienį premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo konferencijoje „Moterys investuoja“ ir pasveikino renginio dalyvius, savo kalboje pažymėdama finansinių žinių ugdymo, vertę visuomenei ir valstybei kuriančio investavimo svarbą.

„Galima tik apgailestauti, kad apie investavimą plačiajai auditorijai pradėta kalbėti  visai neseniai. Ilgą laiką jis buvo suvokiamas kaip nedidelės grupės specializacija, o absoliuti visuomenės dalis tebuvo stebėtojai ir statistai. Apklausos atskleidžia ir tai, kad investavimas vis dar labiau laikomas vyrų reikalu, o moterys dažniau nepasitiki savo jėgomis, nedrįsta aktyviai įsitraukti į investavimą. Dėl to daug puikių idėjų ir galimybių lieka neįgyvendinta, ir taip nukenčia visa visuomenė“, – renginyje sakė ministrė pirmininkė.

Pasak premjerės, per santykinai trumpą laiką Lietuvoje pavyko daug nuveikti įtvirtinant lyčių lygybės principą, nors vis dar tenka kovoti už supratimą, kad lygybė nėra mada ar įnoris, o labai svarbi klestinčios visuomenės prielaida.

Nes tik tada, kai patikime, kad sėkmė įmanoma, ir suprantame, kad tik darant galima pasiekti norimus rezultatus, iš tiesų pamatome, kiek daug sugebame.

Apklausos rodo, kad 75 procentai moterų pasitiki savimi šeimos išlaidų planavimo, namų ūkio tvarkymo srityse. Tačiau kai kalbama apie investicijų planavimą, gilinimąsi į įvairias investavimo priemones, savimi pasitiki vos apie 20 procentų moterų.

Kaip kalbėjo premjerė, šį pasitikėjimą paskatinti gali dažniau girdimos investuojančių moterų sėkmės istorijos, o taip pat – daug metų gyvuojančių stereotipų išgyvendinimas.

„Kartais patys galingiausi žodžiai, ištarti sau, yra „aš galiu“. Nes tik tada, kai patikime, kad sėkmė įmanoma, ir suprantame, kad tik darant galima pasiekti norimus rezultatus, iš tiesų pamatome, kiek daug sugebame“, – sakė I. Šimonytė, atkreipusi dėmesį, jog skatinant investavimą, reikalinga siekti ir didesnio visuomenės finansinio raštingumo.

„Džiaugiuosi, kad vyksta renginiai kaip šis, nes tai yra puiki galimybė labiau įgalinti, motyvuoti moteris kurti visuomenę, kurioje kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo lyties, galėtų kūrybiškai išskleisti savo talentus. Tai suteiktų daugiau jėgos ir Lietuvai“, – sakė I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
geriausia moters investicija yra į jos vaikus...

Kad daugiau,

Kad daugiau, portretas
vis tik,vyrai i moteris investuoja! Net prie stoties ir tai ne uz dyka!

ano

ano portretas
cirks tesiasi ,,,kada anonsas ?'''
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių