Prekybininkų gudravimai: brangiausias prekes pigina, o pigiausias – brangina

  • Teksto dydis:

Nors prekybininkai sako, kad Joninės pardavimais prilygsta kone Kalėdoms, ir dabar atėję apsipirkti žmonės ieško prekių su nuolaidomis. LNK žurnalistai kalbino pirkėjus ir prekybininkus, norėdami sužinoti, ką jie mano apie maisto kainas.

Dauguma pirkėjų įsitikinę, kad maisto prekės pabrangę, kainos prekybos centruose yra per didelės.

Nepaisant to, kad kiaulienos kaina yra išaugus, „Maximos“ ir „Iki“ atstovės teigė, kad žmonės vasarą perka daug griliaus gaminių. Visgi „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas tvirtino, jog iš jų 52 prekių brangsta 37, bet pinga 15.

Labiausiai brangusios prekės – cukrus (jis brango net 35 proc. per metus), virta dešra, batonas, viena iš arbatų, malta kiauliena; atpigo pigiausi makaronai, vienas iš sviestų, pigiausias jogurtas ir saulėgrąžų aliejus

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Vilniaus Universiteto (VU) ekonomistas Algirdas Bartkus sakė, kad gegužės mėnesį iš tiesų kainos šiek tiek smuko žemyn. Anot jo, lyginant su balandžiu, kainos krito maždaug 0,12 proc., o lyginant su praeitų metų geguže kainos išaugo ne 20 proc., o tik 10 proc. Tačiau ką sako statistika yra viena, o vartotojas pigimą jaučia miglotai.

Tie, kurie prekiauja brangesnėmis prekėm, tai šitų prekių kainos mažėja. Bet pagrindinės masės vartojamų prekių, tokių kaip pačio pigiausio kefyro, toliau auga.

„Tie, kurie prekiauja brangesnėmis prekėm, tai šitų prekių kainos mažėja. Bet pagrindinės masės vartojamų prekių, tokių kaip pačio pigiausio kefyro, toliau auga. Statistiškai tos brangesnės prekės sumažins tą procentą.“ – aiškino P. Čepkauskas ir pateikė konkretų pavyzdį – „Yra du kefyrai – vienas prekinio ženklo, kitas pats pigiausias. Pats pigiausias kefyras brango, praeitais metais kainavo 73 centus, dabar – 83 centus, pabrango nepilnai 10 proc. Brangiausias kefyras kainavo 1,80 Eur, atpigo iki 1,60 Eur. Statistiškai sudėjus tuos du kefyrus, tų kefyrų krepšelis sumažėjo pora centų, kaip ir pigo.“

„Maximos“ atstovė teigė, kad kainos yra panašios ar didesnės, tačiau prekybininkai jas kompensuoja kiekvieną savaitę siūlomomis akcijomis, o „Iki“ atstovė tikino, jog tam tikrų prekių kainos visgi krenta, į jų sąrašą įeina pieno produktai, duona, miltai bei aliejus. Anot jos, lentynos kaina priklauso nuo tiekimo kainos.NAUJAUSI KOMENTARAI

lukkai

lukkai portretas
tai gal iš tų pačių kur kažkada išaiškėjo, skėrių buvo. Storamašniams mažas pelnas nereikalingas, jiems suda reik su 200 viršpelnio parduot

lukka

lukka portretas
visi apie kainas. o pastebejot kaip suprastejo kokybė. Viskas neskanu.viskas labai per riebu. palikau mašinoje biržų duonos lazdeles pusei dienos ant saulės. šitoks dvokas kai praplesiau pakeli, ten toks kvapas sugedusių reibalų iki pykinimo, net šuo neėdė.

Va du

Va du portretas
2rniai ir padeda oligarchams,sumenkindami zmoniu daugumos ir streiku reiksme! O stai protingi - mokosi is kad ir prancuzu! Ir 30 metu nelindi galva smelyje,o 6ikna - lai 3,14sa kas netingi! Tik pati tauta kalta,kad tyli ir duodasi 2lkinama! Niekas kitas!
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių