VMI: pajamas jau deklaravo virš 200 tūkst. gyventojų

 • Teksto dydis:

Trečiadienį Lietuvoje oficialiai prasidėjus 2020 metų pajamų ir turto deklaravimui, tai jau padarė virš 200 tūkst. gyventojų, teigia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Pasak VMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, didžiausias gyventojų aktyvumas dažniausiai būna pirmosiomis dienomis.

„Tai yra pirmųjų dienų rezultatas, pačios didžiausios sumos – vien praėjusią dieną VMI gavo beveik 90 tūkst. deklaracijų, kitos sukrito nuo pat sausio mėnesio. (...) Čia yra beveik standartinis atvejis, kiekvieno deklaravimo pradžios“, – spaudos konferencijoje sakė ji.

Kaip ir pernai, deklaravimas vyks du mėnesius ir tik elektroniniu būdu. Pasak S. Aliukonytės-Šnirienės, taip pateiktų deklaracijų kasmet daugėja – pernai vos keli šimtai deklaracijų buvo popierinės.

„Šių metų deklaravimo vienas iš esminių išskirtinumų – deklaruosime jau pažįstamu vedliu, jį visi pernai išbandėme visokiais variantais ir tai pasiteisinusi priemonė. Tik 14 proc. žmonių pernai reikėjo pagalbos, o didžioji dauguma – 86 proc. žmonių, teikusių deklaraciją, tai padarė savarankiškai“, – sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

VMI elektroninėje deklaravimo sistemoje pateiks informaciją 2,3 mln. gyventojų apie jų pajamas ir išlaidas už 2020 metus: 1,74 mln. gyventojų užteks deklaracijas patvirtinti ir pateikti.

VMI šiemet pristatė naują pranešimo apie išlaidas pildymo vedlį, kuriuo žmonės iki vasario 15 dienos teikė pranešimus apie išlaidas už jiems pernai suteiktas būsto, automobilio remonto ar auklių paslaugas. Pateikti duomenys bus perkelti į deklaracijas, todėl papildomai jų suvesti deklaruojant pajamas nebereikės.

Šiemet EDS taip pat sukurta papildoma skiltis „Ataskaitos“, kurioje galima naudotis mėnesio ir metų pajamų mokesčio deklaracijų, pateiktų deklaracijų ir failų ataskaitomis bei nepateiktų ar nepatikslintų deklaracijų ataskaita.

Be to, VMI planuoja, kad vedlyje esančią pažymos kortelę apie pajamas ir išlaidas bus galima perkelti į „Excel“ formato failą, kuris leis lengviau pasitikrinti ir įvertinti pateiktus duomenis.

Be kita ko, nuo 2020 metų keleivių vežimo įmonės turėjo teikti duomenis apie jų paslaugomis besinaudojančius pavėžėjus ir jų pajamas. VMI kovo viduryje papildys pastarųjų preliminarias deklaracijas, o iki to laiko individualia veikla užsiimantys žmonės gali deklaruoti pajamas pagal savo  duomenis.

Be to, nuo šių metų lengvata taikoma ne tik už pirmąją aukštojo mokslo ar profesinę kvalifikaciją, bet ir už vėlesnes.

Deklaruoti ir sumokėti mokesčius gyventojai turės iki gegužės 3 dienos.

Pernai dėl pandemijos pajamų ir turto deklaravimas vyko vėliau – nuo balandžio 15-osios iki liepos 1 dienos. Įprastai pajamų deklaravimas prasideda apie kovo vidurį ir baigiasi gegužės pradžioje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
svetimus pinigus sugalvojo skaiciuoti, skaiciuokit Lietuvos SKOVA vagys !
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių