Po ilgų svarstymų Seimas ratifikavo ES ir Kanados susitarimus

Po 10 mėnesių svarstymų Seimas ratifikavo Europos Sąjungos (ES) ir Kanados ekonomikos ir prekybos susitarimus. Už tai antradienį balsavo 70 Seimo nariai, prieš – 6, o susilaikė 14.

Seimas susitarimus ratifikavo su specialiu parlamento pareiškimu. Už jį balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 22 , o susilaikė 12.

„Valstiečiai“ sako, kad toks pareiškimas padės apsaugoti Lietuvą nuo genetiškai modifikuotų organizmų ir hormonais apdorotos jautienos įvežimo.

Pareiškime sakoma, kad Lietuva pripažįsta, jog ES ir Kanados susitarimas nepadarys poveikio ES įstatymams, susijusiems su GMO ir produktų, gautų naudojant naujas veisimo technologijas, leidimu, prekyba, auginimu ir ženklinimu, o valstybės narės išlaiko galimybę riboti ar drausti GMO auginimą savo teritorijoje, ką šiuo metu leidžia ES teisė.

Seimas taip pat pareiškė, kad trečiųjų šalių, įskaitant Kanadą, kilmės mėsa į ES gali būti įvežama, tik jei tos šalys laikosi visų ES importo sąlygų.

Seimas įpareigojo Užsienio reikalų ministeriją, deponuojant susitarimo ratifikavimo dokumentus, pateikti ir Seimo pareiškimą.

„Šios sutarties Lietuvai labiau reikia nei Kanadai“, – tikino ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Anot jo, Kanados investicijos Lietuvoje yra vos 150 mln. eurų.

„Akivaizdu, kad augimo potencialas yra labai didelis“, – tvirtino ministras.

Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys apgailestavo, kad Lietuvoje dėl sutarties nebuvo plačios diskusijos.

„Valstietis“ Tomas Tomilinas siūlė neskubėti susitarimų ratifikuoti. Anot jo, sutartimi dalis valstybės suvereniteto perleidžiama „pakankamai lengvai, be kritinio požiūrio ir gilios diskusijos“.

„Mes perleidžiame dalį savo suvereniteto patobulintai investicijų apsaugos sistemai, tai yra privačiam investuotojų teismui. Mes turime viešųjų paslaugų privatizacijos pavojų, mes turime standartų mažėjimo pavojų“, – kalbėjo parlamentaras.

Liberalės Aušrinės Armonaitės teigimu, sutartis svarbi dėl investicijų apsaugos.

Kol kas 8 ES narės yra ratifikavusios šiuos susitarimus. 

Dabar 150 Lietuvos įmonių savo produkciją eksportuoja į Kanadą, 80 proc. jų yra smulkios ir vidutinės.  

Žiniasklaidos teigimu, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio „Agrokoncerno“ grupės bendrovė „Agrokoncerno technika“ prekiauja kanadietiškais traktoriais „Versatile“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
musu /globejai/ prisiplakeliai......

...

... portretas
Lietuvos IŠDAVYSTĖ... taip jau yra kad ekonomiškai stipresnės šalys, veikdamos be apribojimų, pavergia silpnąsias.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių