Pirkėjų mulkintojams kirs per kišenę Pereiti į pagrindinį turinį

Pirkėjų mulkintojams kirs per kišenę

Pirkėjų mulkintojams kirs per kišenę
Pirkėjų mulkintojams kirs per kišenę / "Sekundės" nuotr.

Negali būti tikras, kad iš turgaus neparsineši lenkiškų, ispaniškų, olandiškų bulvių ar uogų, nors prekeivis užtikrino parduodantis lietuviškas gėrybes, rašo dienraštis "Sekundė".

Suriš rankas

Maisto ir veterinarijos tarnybų bandymas sutramdyti už nosies pirkėjus vedžiojančius turgaus prekiautojus primena kovą su vėjo malūnais. Tuo antradienį įsitikino Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Violeta Krivickienė. Apsilankiusi turguje „Tau, žemdirby“, specialistė įžvelgė nemažai galimų pirkėjų apgaudinėjimo atvejų.

Maisto skyriaus vedėja viliasi, kad nuo liepos 1 dienos turguose sugriežtinta prekybos maisto produktais tvarka labiau suriš rankas nesąžiningiems prekiautojams.

Kilmės šalys - dvi

Kaip „Sekundei“ pasakojo V.Krivickienė, per patikrinimą turguje „Tau, žemdirby“ kai kurie prekiautojai, nors šalia jų parduodamų bulvių, kopūstų, pomidorų, agurkų, morkų, braškių ir kitų daržo ir sodo gėrybių buvo užrašai „Lietuva“, negalėjo pateikti tai įrodančių dokumentų.

Buvo ir tokių, kurie nurodė net dvi kilmės šalis, pavyzdžiui, Lietuva ir Ispanija: jei pirkėjas pageidauja lietuviškų bulvių, apvertei etiketę viena puse, jeigu nori importinių, parodai kitą pusę.

„Akivaizdus pirkėjų mulkinimo pavyzdys, nors prekiautojai tai kategoriškai neigė. Dalis prekiautojų apskritai neturėjo jokių produkcijos įsigijimo dokumentų ir išsisukinėjo juos palikę namuose, nors puikiai žino, kad privalo pasiimti“, - piktinosi V.Krivickienė.

Ne paslaptis, kad, prasidėjus braškių ar mėlynių sezonui, prekiautojai importines uogas stengiasi parduoti kaip lietuviškas.

Gresia piniginės baudos

Pasak maisto skyriaus vedėjos, pirkėjus klaidinę prekiautojai bus nubausti už prekių ženklinimo taisyklių pažeidimus. Jeigu taip elgiasi bendrovė, įmonė ar turintis verslo liudijimą asmuo, bauda yra nuo 500 litų, jeigu paprastas sodininkas ar daržininkas - nuo 200 iki 500 litų.

Piniginės sankcijos gresia ir jokių prekių įsigijimo dokumentų neturėjusiems prekiautojams, jeigu jie nepateiks jų Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybai.

V.Krivickienė paaiškino, kad vadinamieji smulkieji prekiautojai - sodybinių sklypų savininkai, sodų bendrijų nariai - privalo užpildyti atitinkamas deklaracijas arba turėti sodininko pažymėjimą. Deklaracijose turi būti nurodyta, kiek per metus jie užaugina produkcijos.

Per metus užauginantieji iki 100 kilogramų uogų, iki 500 kilogramų vaisių ir daržovių bei iki 1000 kilogramų šakniavaisių savo produkciją turguose gali parduoti jos netikrinę.

Jeigu uogomis ar daržovėmis prekiauja ūkininkas, jis privalo turėti dokumentus, liudijančius apie žemės valdą, ūkininko ūkį. Reikalinga ir sveikatos pažyma. Jei pardavinėja ne pats ūkininkas, prekiautojui turi būti parašytas įgaliojimas, nurodyta produkcijos kilmė.

Nuo liepos 1 dienos kiekvienas prekiautojas maisto produktais ne tik privalo pateikti produkcijos kilmės bei įsigijimo dokumentus, bet ir kasdien tvarkyti parduodamų prekių apskaitą specialiuose žurnaluose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų