Palangos verslininkai: nakvynių kurorte šiemet užsakoma dešimtadaliu mažiau

Palangos verslininkai teigia, kad šį vasaros sezoną kurorte nakvynių užsakoma apie dešimtadaliu mažiau. Teigiama, kad tam didelės įtakos turi vėsesni orai bei tai, jog nemaža dalis gyventojų renkasi atostogauti užsienyje.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė sako, kad šiemet gegužę- birželį nakvynių skaičius Palangoje yra 10 proc. mažesnis nei pernai.

„Pastarieji dveji metai, pandemijos metu rodikliai buvo kur kas aukštesni. (...) Orai turi didelės įtakos, kadangi per pandemiją atėjęs įprotis rezervuoti nakvynę ir planuoti viešnagę yra paskutinę minutę, likus kelioms dienoms, paskutinę savaitę. Jei orų prognozė nepalanki, tai jie ir atsiako savo planų. Iš kitos pusės, jei atšyla, šviečia saulė, skambučiai pasipila nedelsiant ir matome tiesioginę įtaką“, – LRT radijui antradienį sakė I. Valaitienė.

Kurortų asociacijos prezidentė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė teigė, kad Birštone ir Druskininkuose turistų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, šiek tiek auga.

„Jei dėl orų pagrinde pajūrio kurortuose jie sulaukia šiek tiek mažiau lankytojų, kalbant apie Druskininkus ir Birštoną to pasakyti negalėčiau, mūsų kurortams nebūdingas sezoniškumas, įstaigos veikia ištisus metus. Galbūt vienadienių turistų šiek tiek pamažėja, tačiau dauguma jų pritraukia renginiai, kurie organizuojami kurortuose, o jų yra nemažai“, – LRT radijui sakė N. Dirginčienė.

Galbūt vienadienių turistų šiek tiek pamažėja, tačiau dauguma jų pritraukia renginiai, kurie organizuojami kurortuose, o jų yra nemažai.

Ji pastebi, kad pasibaigus pandemijai daug žmonių keliauja toliau, ne tik į Lietuvos kurortus, bet ir į užsienį.

Pasak I. Valaitienės, pastaraisiais metais 90 proc. turistų buvo vietiniai. Nors šiemet sulaukiama ir svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, tačiau didžiąją dalį vis tiek sudarys turistai iš Lietuvos.

Ji taip pat kalbėjo, jog dėl infliacijos ir išaugusių sąnaudų nakvynių kainos šiemet augo apie 10 procentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Garbintojas

Garbintojas portretas
Man keista stebėti, kai kainos palangoje didesnės nei italijoje prie adrijos. Ką lietuvis uždirba daugiau? O gal trūksta smegenų? Ar verta mokėti tokius pinigus, kad pagulėti ant smėliuko. Europa yra laisva ir yra daug geresnių vietų kur laika galima praleisti pigiau.

Jo

Jo portretas
Tai, matyt, tiek ta Palanga ir tereikalinga...Verslinykai reikalauja: - važiuokit, būkit, valgykit, babkes mokėkit... O mums - dzn. Kainos/kokybės santykis bei servisas - mūsų nelabai bedomina. O paskui... kalti kompiuteriniai orų prognozių aps'ai. Bet ir tai reikia mokėti skaityti. Jei rašo, kad bus lietaus, bet tikimybė tik 5% - spręskite patys. Kol Palanga neduos pilno serviso apskritus metus, taip ir dejuos toliau. Na, visiškai nelogiškas šiais laikais "biznelis", kai 3 mėnėsius lupikauji, o likusius bandai išgyventi iš tų lėšų, tiesa, atskaičius "gamybines išlaidas": mokesčius, amortizaciją (nusiaubtų patalpų atstatymą) ir dar kažką, kas kasdien nepasitaiko....

tt

tt portretas
Tegu kainas susimažina
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių