- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Panevėžietis Visvaldas Letkauskas name, kurį pernai užleido ukrainiečiams, pats gyveno septynerius metus, todėl visokių žiemų matė. Nors ši žiema tikrai nešalčiausia, jo namas šildomas oras-oras šildymo sistema, kitaip tariant – elektra, bet kad tiek įmanoma prisukti energijos, vyras nesapnavo. Pabėgėliai iš Donecko – irgi, pasakojama LNK reportaže.
„Mes neturime tiek pinigų apmokėti tokioms sąskaitoms. Tokios sumos – mes šokiruoti“, – susirūpinusi kalbėjo ukrainietė Julia.
Elektra kosmiškai išaugo lapkritį, „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojams pakeitus elektros skaitiklį į išmanųjį. Ukrainietės vyras dirba, vaikai visą dieną būna mokykloje – moteris sako, kad elektrą labai taupo.
„Labai taupome elektrą. Močiutė skambina ir sako: „Julia, kodėl vaikai ištisai tamsoje sėdi?“ – kalbėjo Julia.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Už gruodį išmanusis skaitiklis namui prisuko daugiau kaip 2 tūkst. kilovatų (kW), už sausį panašiai, kai tuo tarpu praėjusiais šildymo sezonais energijos sunaudojimas buvo beveik tris kartus mažesnis.
„Tikrai nesuvokiama, kaip po skaitiklio keitimo trigubai išaugo sąskaitos“, – svarstė panevėžietis.
Kadangi pabėgėliai kosminėms sąskaitoms pinigų neturi, savininkas irgi nusprendė nemokėti, kol neišsiaiškins, kaip išmanusis skaitiklis patrigubino rodmenis.
Kai pakeitė skaitiklį, gruodį gavome trigubai didesnę sąskaitą. Paskambinus į ESO ir pasiteiravus, kodėl taip yra, operatorė pati nustebo ir pasakė, kas čia darosi su tais skaitikliais.
„Kai pakeitė skaitiklį, gruodį gavome trigubai didesnę sąskaitą. Paskambinus į ESO ir pasiteiravus, kodėl taip yra, operatorė pati nustebo ir pasakė, kas čia darosi su tais skaitikliais“, – aiškino situaciją namo savininkas.
Panevėžietis sulaukė pažado, kad ESO skaitiklį patikrins dalyvaujant jam pačiam. Bet įvyko kitaip. Ukrainiečiai, pamatę pro langą dirbančius meistrus, pranešė savininkui.
„Paklausiau, ar neturėjote man skambinti, kad aš dalyvaučiau ir matyčiau, kas vyksta? O darbininkai atsakė, kad jie yra paprasti žmonės ir nieko nežino, dirba savo darbą“, – piktinosi Visvaldas.
Ką darbininkai darė skaitikliui, Visvaldas taip ir nesužinojo, bet nusprendė rašyti pretenziją.
„Kai paskambinau, jie pasakė, kad man nieko rašyti nereikia, kad viską nuspręs ir per 5 darbo dienas atsiųs atsakymą. Prabėgo dvi savaitės, bet niekas nieko neatsiuntė“, – pasakojo namo savininkas.
Taip panevėžiečio namo nuomininkai sulaukė antros sąskaitos su beveik tiek pat prisuktais beveik 2 tūkst. kW . Visvaldas vėl nuskubėjo į ESO.
„Visą mėnesį mes kontaktuojame ir niekas nesisprendžia“, – kantrybės netekęs kalbėjo panevėžietis.
ESO tušti koridoriai elektros netaupo. Balsas telefonu tik tiek, kad mandagus. Atsitiktinei darbuotojai pagailo tuščiai laukiančių.
„Tiesiog skambinu į kitą miestą žmogui, nes čia nieko neradome“, – sakė darbuotoja.
Panevėžietis išgirdo dar vieną naujieną.
„Man pasakė, kad ESO net neatsakingas už skaitiklį, kurį deda. Palaukite, kas toliau?! Nesuprantu!“, – teigė priblokštas vyras.
ESO atstovas komentavo, kad išmanusis įrenginys pas klientą buvo tikrintas.
„Skaitiklis buvo patikrintas. Jis skaičiuoja tinkamai, kalbėjome su klientu. Ir būtent tiek elektros šiuo atveju buvo prisukta“, – sakė ESO atstovas Paulius Kalmantas.
P. Kalmantas supranta, kad šildymas elektra tapo brangus, bet išmanieji skaitikliai esą niekaip negali prisukti daugiau.
„Klientas prieš pat žiemą gavo išmanųjį skaitiklį. Taigi matome jau dviejų mėnesių duomenis. Jie koreliuoja su sezoniškumu, suvartojimas energijos yra išties didelis“, – konstatavo ESO atstovas.
Skundų esą sulaukė ir iš kitų, bet tai nėra masinis reiškinys. ESO atstovas pažadėjo, kad pas įtarimų turintį klientą dar kartą važiuos aiškintis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Atskleidė, kuriuose miškuose pilna grybų, bet jų niekas nerenka10
Dzūkijoje grybų supirkimo punktų – vienas kitas, nes dėl sausros miškai tušti, tuo metu rytų Lietuvoje punktų galėtų būti ir daugiau – miškai pilni voveraičių, baravykų, raudonikių ir kitų grybų, tačiau nėra su...
-
Kišenių tuštinimo sezonas – jau ant nosies: kiek mokėsime už šildymą?8
Artėjantis šildymo sezonas bus pigesnis nei praėjęs, tačiau priklausomai nuo to, kur gyvenate, kainos gali skirti net keliais kartais. Kiek reikės mokėti už šildymą ir kurie miestai mokės daugiau ar mažiau? Plačiau – LNK reporta...
-
Anykščių rajone bus švenčiamas 124-asis siauruko gimtadienis
Anykščių rajone, Surdegyje, šeštadienį rengiama 124-oji siaurojo geležinkelio gimtadienio šventė. ...
-
Kailinių žvėrelių augintojai prašys prezidento vetuoti verslą draudžiančias pataisas7
Seimui šią savaitę uždraudus kailinių žvėrelių fermas nuo 2027 metų, šių gyvūnų augintojai žada prašyti prezidento Gitano Nausėdos pataisas vetuoti. ...
-
M. Sinkevičius: Lietuvai reikia galvoti, kaip gyvens „užsukus europinių pinigų kranelį“8
Į viešąją infrastruktūrą Europos Sąjungos (ES) lėšas gausiai investuojanti Lietuva turėtų pradėti galvoti, kaip ji tęs investicijas „užsukus europinių pinigų kranelį“, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vadov...
-
Ekonomistai: šalies pramonė rodo stabilumo ženklus, prognozės atsargios
Lietuvos pramonės gamyba, įskaitant medienos, baldų bei chemijos įmonių, rugpjūtį rodė stabilumą, nors buvo mažesnė nei pernai, tačiau kai kurie sektoriai, pavyzdžiui, metalo apdirbimas, viršijo lūkesčius, sako ekonomistai. Visgi realaus ...
-
LEA vadovės prognozės optimistiškos: šildymo kainos šią žiemą turėtų būti penktadaliu mažesnės1
Artėjantis šildymo sezonas šalies gyventojams turėtų būti apie 20 proc. pigesnis nei praėjęs, sako laikinoji Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė. ...
-
Užbaigtas šimtmetį neregėtas ir laivybai Nemune svarbus projektas14
Įmonė „Tilsta“ neseniai užbaigė unikalų ir istorinį projektą – visame vandens kelyje nuo Kauno iki upės žiočių įrengė 553 bunas, kurios ilgam užtikrins palankias laivybai sąlygas. ...
-
Vilniuje – Lietuvos ir Belgijos energetikos ministrų susitikimas
Energetikos ministras Dainius Kreivys penktadienį susitinka su Vilniuje viešinčia Belgijos kolege Tinne Van der Straeten (Tine Van der Straten). ...
-
Lietuvos pramonė šiemet sumenko 6,6 proc.2
Šiemet sausį-rugpjūtį visa pramonės produkcija siekė 23,2 mlrd. eurų to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, sumažėjo 6,6 proc. palyginamosiomis kainomis. ...