A. Pabedinskienė Seimui pristato socialinį modelį Pereiti į pagrindinį turinį

A. Pabedinskienė Seimui pristato socialinį modelį

2015-10-15 09:02
BNS inf.
Algimanta Pabedinskienė
Algimanta Pabedinskienė / A. Ufarto / BFL nuotr.

Keisti darbo santykių politiką reikia, nes dabar ji sustabarėjusi, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Nelankstūs darbo santykiai, žemas darbo jėgos aktyvumo lygis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, gebėjimų pasiūlos ir paklausos neatitiktis, be abejo - emigracija, neužtikrintas pensijų sistemos ilgalaikis finansinis tvarumas, išmokos nepakankmai atspindi asmenų indėlį pensijų sistemai“, - teigė ministrė, ketvirtadienį Seime pristatydama daug ginčų sukėlusį socialinį modelį ir aiškindama parlamentarams jo pataisų parengimo priežastis.

Pasak A.Pabedinskienės, naujojo socialinio modelio tikslas yra pritraukti daugiau investicijų ir paskatinti darbdavius kurti papildomas darbo vietas, mažinti socialinę atskirtį ir skurdą.

Parlamentarams pateikiamas Vyriausybės parengtas variantas, kuriame dar nėra įtraukta tų sutarimų, kurie su Trišale taryba buvo pasiekti iki rugsėjo pabaigos - jau po to, kai projektai buvo registruoti Seime.

Jau pradėjus socialinio modelio pateikimą parlamentarams, Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai siūlė atidėti modelio pateikimo procedūrą ir nurodyti Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kokius veiksmus jie privalo atlikti iki pakartotinio projekto pateikimo Seime.

„Tokia mūsų pozicija reiškia, kad mes iš esmės pritarime Vyriausybės siekiui modernizuoti darbo santykius, bet reikalaujame skaidraus, viešo ir teisiškai preciziško proceso. Todėl Vyriausybei   siūlome labai atsakingai spręsti Darbo kodekso pakeitimo įstatymų svarstymo ir priėmimo Seime klausimą bei remdamiesi Seimo statutu siūlome atidėti projekto pateikimo procedūrą. Taip pat prašome Vyriausybės pataisyti įstatymą, įtraukiant tiek Trišalės tarybos nuomonę, tiek Seimo Teisės departamento pastabas“, - išplatintame pranešime pareiškė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Pasak jo, kai dabar Vyriausybė Seimui teikia tokį neišbaigtą, teisininkų sukritikuotą įstatymo projektą, kuriame nėra atsižvelgta į Trišalės tarybos sprendimus, susidaro įspūdis, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija jį sąmoningai nori numarinti Seime.

Jeigu Seimas projektą priims svarstyti, diskusijos dėl permainų darbo rinkoje ir pensijų srityje persikels į parlamentinius komitetus. Juose bus analizuojami ir visi Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje yra susitarusi, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų