Niūrios ministro prognozės: gyventojams gerokai brangs elektra

 • Teksto dydis:

Elektra buitiniams vartotojams nuo kitų metų sausio gali brangti iki 15 proc., tačiau maždaug tiek pat, tikėtina, atpigs gamtinės dujos, prognozuoja energetikos ministras.

Žygimanto Vaičiūno teigimu, dėl augančių rinkos kainų elektra turėtų brangti panašiai, kaip ir šių metų pradžioje.

„Tikiuosi ir manau, kad mes neturėtume perlipti praeitų metų kainų didėjimo lygio – 15 proc. (...) Priežastis, aišku, yra nuolatinis kainos kilimas rinkoje (...), taip pat ir kitos dedamosios – perdavimo, skirstymo dalis“, – BNS sakė Ž. Vaičiūnas. 

Manau, procentine prasme labai nesuklysiu pasakydamas, kad kiek procentine prasme didės elektros kaina, tiek turėtų mažėti dujų kaina. Tikimės tokio dalyko.

„Manau, procentine prasme labai nesuklysiu pasakydamas, kad kiek procentine prasme didės elektros kaina, tiek turėtų mažėti dujų kaina. Tikimės tokio dalyko“, – aiškino ministras.

Jo teigimu, dujų kainos buitiniams vartotojams nuo Naujųjų metų turėtų sumažėti, pasaulio rinkoje atpigus suskystintoms gamtinėms dujoms (SGD) ir ketinant sumažinti Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo kaštus.

„Viena vertus, tie skaičiai, kuriuos turime, – ir dėl perdavimo tarifo, ir dėl kainos rinkoje, – tą matome iš veikiančio terminalo rekordinių skaičių (...) Siekiame, kad prie to taip pat prisidėtų terminalo kaštų optimizavimas“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Tačiau jis pabrėžė, kad galutinius sprendimus dėl elektros ir dujų kainų vartotojams iki lapkričio pabaigos priims Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

„Tikslas tiek reguliatoriaus, ir Vyriausybės, kad būtų kuo mažiau kainų šuolių, ir dėl to praeitais metais taip pat buvo ieškoma variantų, rezervų, tai tie rezervai tam tikri buvo atrasti ir rinkos efektas, kuris buvo pernai pakankamai didelis, jis buvo amortizuotas. Tai šiandien mes turime taip pat tą situaciją, kuri leidžia, sakykime, turėti nuoseklų, bet ne radikalų kainos augimą“, – sakė energetikos ministras.

Jau aišku, kad bendrovės „Amber Grid“ vidutinė dujų perdavimo kaina 2020 metais mažės daugiau nei 16 proc. Be to, VERT jau yra patvirtinusi didesnes viršutines elektros perdavimo, skirstymo, visuomeninio tiekimo paslaugų kainas, nustatė didesnę prognozuojamą elektros rinkos kainą.

Nuo šių metų elektra buitiniams vartotojams brango apie 15 proc. – nuo 11,3 iki 13 centų už kWh (standartinis vienos laiko zonos tarifas), o dujos – 7 centais už kubą, arba 12-18 procentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gejaus

Gejaus portretas
Veidas

Pensininkas Jonas

Pensininkas Jonas portretas
Tai yra kaltas žmogiškasis faktorius . Konkrečiai ministras, kuris yra neįgalus pagal profesinį išsilavinimą, spręsti elektros sistemos problemas. Kam reikalingas papildomas "veršis" - UAB "Ignitis" energetinėje sistemoje ir kas jo steigėjas? Ta pati kadrinė problema ir Valstybinėje energetikos taryboje. Surinkti asmenys, kurie visiškai neturi žalio supratimo elektros gamyboje perdavime ir paskirstyme. Juristai,ekonomistai ir kitokie aferistai,-turiu omenyje UAB "Ignitis"chebrą.

Karbauskiui

Karbauskiui portretas
Pakelsit kainas ir bus jusu karjeros pabaiga greit rinkimai.
VISI KOMENTARAI 109
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių