M. Skuodis: gali tekti didinti keliams skiriamo akcizo dalį

Susisiekimo ministras Marius Skuodis teigia, kad esant poreikiui didinti keliams skiriamas lėšas gali tekti nukreipti didesnę surenkamo akcizo dalį keliams bei papildomai apmokestinti sunkiasvorį transportą.

„Šiandieną tik pusė maždaug akcizų yra skiriama keliams, nors iš akcizų mes finansuojame ir gynybą, ir nacionalinį transliuotoją. (...) Kai kas sako, kad reikėtų skirti didesnę dalį akcizo keliams, bet mes puikiai suprantame, kad tada lėšų pritrūktų kitoms sritims valstybės, kur visi tik ir lenktyniauja, kokią dar lengvatą pasiūlyti ar kur reikėtų didesnės paramos“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ kalbėjo M. Skuodis.

Pasak ministro, naujos apmokestinimo priemonės kaip „e-tollingas“ (elektroninė kelių rinkliavos informacinė sistema – ELTA) gali būti pasitelkiamos pritraukiant papildomų pajamų keliams.

„Ir kai mes kalbame apie „e-tollingą“, apie kažkokius papildomus mokesčius (...) tai turbūt bent dalinai ta sritis, kuria reikia eiti: labiau apmokestinti sunkiasvores transporto priemones, vilkikus, kurie važiuoja tranzitu per Lietuvą. Mes jau esame padarę tą prieš metus ir man atrodo reikės tuos mokesčius dar didinti“, – pasakojo susisiekimo ministras.

Vienas iš pasiūlymų jau yra Vyriausybėje, kuris bus teikiamas Seimui – įvesti taip vadinamą CO2 dedamąją sunkiasvorėms transporto priemonėms, kad jos mokėtų ne tik už infrastruktūros nusidėvėjimą (...), bet ir už taršą, poveikį aplinkai. 

 

Pasak M. Skuodžio, šiuo metu Vyriausybėje jau yra svarstoma viena iš papildomų apmokestinimo priemonių – CO2 mokestis sunkiasvorėms transporto priemonėms.

„Vienas iš pasiūlymų jau yra Vyriausybėje, kuris bus teikiamas Seimui – įvesti taip vadinamą CO2 dedamąją sunkiasvorėms transporto priemonėms, kad jos mokėtų ne tik už infrastruktūros nusidėvėjimą, kai važiuoja mūsų automagistralėmis, bet ir už taršą, poveikį aplinkai“, – teigė jis.

Susisiekimo ministras M. Skuodis praėjusį trečiadienį vykusiame Regionų forume sakė kad kitiems metams kelių finansavimui reikėtų skirti papildomus 1,3 mlrd. eurų, siekiant efektyviausių pokyčio.

Pasak ministro keliams, kurių būklę reikia tvarkyti, bendrai sudėjus yra reikalingi 6,5 mlrd. eurų. Automagistralėms – 580,9 mln. eurų, magistraliniams keliams – 647,9 mln. eurų, krašto keliams – 2,09 mlrd. eurų, rajoniniams keliams – 3,2 mlrd. eurų.

Tuo tarpu kelių sektoriui šių metų valstybės biudžete skirti 872 mln. eurų. Kelių priežiūros ir plėtros programoje (KPPP) numatyti 583 mln. eurai, iš laikinojo solidarumo įnašo – 130,5 mln. eurų. Dar beveik 159 mln. eurų numatyti iš ES finansinės paramos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas čia darosi?

Kas čia darosi? portretas
Kiek dar didins mokesčius. 7000 likviduojamos įmonės. Po šito mokesčio didinimo, pasileis infliacija, didės nedarbas, brangs paslaugos ir prekės.. Realiai gerovės valstybė. Eina sau.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių