- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako tikintis, kad Graikija ir jos kreditoriai Europos Sąjungoje (ES) sutars dėl „realistinio plano“, kuris leis šaliai likti euro zonoje.
Tokią poziciją ministras pirmininkas pateikė likus kelioms valandoms iki euro zonos finansų ministrų susitikimo Briuselyje dėl Atėnų prašymo pusmečiui pratęsti ES paskolos programą. Vokietija teigia, kad pritars tik tokiam planui, kuriuo Graikija laikysis anksčiau priimtų įsipareigojimų.
A.Butkevičius teigė, kad pastarosiomis Graikija parodė „tam tikrą lankstumą“ ir „išsemtos dar ne visos derybų galimybės“.
„Turime sutarti dėl realistinio plano, kuris spręstų problemas, o ne tik jas atidėtų ateičiai. Turime kalbėti argumentų, ne ultimatumų kalba“, - teigė premjeras. Jo komentarą BNS pateikė atstovė spaudai.
Lietuvos premjeras sakė tikintis, kad Graikija liks euro zonoje, nes pasitraukimo pasekmes būtų sunku prognozuoti.
„Nėra precedento, nėra ir mechanizmo, kaip šalis narė galėtų pasitraukti iš Eurozonos. Tikiuosi, to neprireiks, nes pasekmes Eurozonai, o ypač pačiai valstybei sunku prognozuoti. Lietuva, kaip euro zonos narė, yra suinteresuota Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimu ir euro, kaip bendros valiutos, stabilumu“, - pareiškė A.Butkevičius.
Slovakijos ir Estijos vyriausybių atstovai šiomis dienomis pareiškė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos nesukeltų labai skaudžių padarinių.
„Niekas Europoje nenori mokėti pinigų Graikijai. Tai mums raudona linija. Būtų neįmanoma paaiškinti visuomenei, kodėl „skurdi“ Slovakija turėtų kompensuoti Graikijai“, - laikraščiui „Financial Times“ sakė Slovakijos premjeras Robertas Fico (Robertas Ficas).
„Euro zona be jokios abejonės yra stabilesnės ir stipresnė nei prieš penkerius metus, ir hipotetinė narės pasitraukimo galimybė turėtų ribotą poveikį“, - sakė Estijos finansų ministras Maris Lauris.
A.Rimkūnas: Lietuva pritaria Vokietijos pozicijai
Lietuva iš esmės pritaria Vokietijos pozicijai palaikyti tik tokį planą, pagal kurį Graikija laikysis ankstesnių įsipareigojimų Europos Sąjungai, teigia finansų viceministras. Pasak Algimanto Rimkūno, Lietuvos pozicija dar gali kiek „grynintis“.
„Mes turime savo poziciją, kuri yra panaši į Vokietijos, kad Graikija turi vykdyti savo įsipareigojimus, tačiau plačiau pakomentuoti galėsiu jau po susitikimo“, - prieš euro zonos finansų ministrų susitikimą BNS telefonu iš Briuselio sakė A.Rimkūnas.
Pasak jo, Lietuvos pozicija dar gali keistis: „Posėdžio metu gali grynintis pozicija, nes žiūrėsime į situaciją, į Vokietijos išsakytą poziciją“.
Penktadienį euro grupės ministrai sprendžia dėl Atėnų prašymo pusmečiui pratęsti ES paskolos programą. Vokietija teigia, kad pritars tik tokiam planui, kuriuo Graikija laikysis anksčiau priimtų įsipareigojimų.
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako tikintis, kad Graikija ir jos kreditoriai Europos Sąjungoje sutars dėl „realistinio plano“, kuris leis šaliai likti euro zonoje. A.Butkevičius teigė, kad pastarosiomis Graikija parodė „tam tikrą lankstumą“ ir „išsemtos dar ne visos derybų galimybės“.
Lietuvos premjeras sakė tikintis, kad Graikija liks euro zonoje, nes pasitraukimo pasekmes būtų sunku prognozuoti.
Slovakijos ir Estijos vyriausybių atstovai šiomis dienomis pareiškė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos nesukeltų labai skaudžių padarinių.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis2
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas97
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...