Lietuvos premjeras tikisi, kad Graikija sutars su ES ir liks euro zonoje

  • Teksto dydis:

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako tikintis, kad Graikija ir jos kreditoriai Europos Sąjungoje (ES) sutars dėl „realistinio plano“, kuris leis šaliai likti euro zonoje.

Tokią poziciją ministras pirmininkas pateikė likus kelioms valandoms iki euro zonos finansų ministrų susitikimo Briuselyje dėl Atėnų prašymo pusmečiui pratęsti ES paskolos programą. Vokietija teigia, kad pritars tik tokiam planui, kuriuo Graikija laikysis anksčiau priimtų įsipareigojimų.

A.Butkevičius teigė, kad pastarosiomis Graikija parodė „tam tikrą lankstumą“ ir „išsemtos dar ne visos derybų galimybės“.

„Turime sutarti dėl realistinio plano, kuris spręstų problemas, o ne tik jas atidėtų ateičiai. Turime kalbėti argumentų, ne ultimatumų kalba“, - teigė premjeras. Jo komentarą BNS pateikė atstovė spaudai.

Lietuvos premjeras sakė tikintis, kad Graikija liks euro zonoje, nes pasitraukimo pasekmes būtų sunku prognozuoti.

„Nėra precedento, nėra ir mechanizmo,  kaip šalis narė galėtų pasitraukti iš Eurozonos. Tikiuosi, to neprireiks, nes pasekmes Eurozonai, o ypač pačiai valstybei sunku prognozuoti. Lietuva, kaip euro zonos narė, yra suinteresuota Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimu ir euro, kaip bendros valiutos, stabilumu“, - pareiškė A.Butkevičius.

Slovakijos ir Estijos vyriausybių atstovai šiomis dienomis pareiškė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos nesukeltų labai skaudžių padarinių.

„Niekas Europoje nenori mokėti pinigų Graikijai. Tai mums raudona linija. Būtų neįmanoma paaiškinti visuomenei, kodėl „skurdi“ Slovakija turėtų kompensuoti Graikijai“, - laikraščiui „Financial Times“ sakė Slovakijos premjeras Robertas Fico (Robertas Ficas).

„Euro zona be jokios abejonės yra stabilesnės ir stipresnė nei prieš penkerius metus, ir hipotetinė narės pasitraukimo galimybė turėtų ribotą poveikį“, - sakė Estijos finansų ministras Maris Lauris.

A.Rimkūnas: Lietuva pritaria Vokietijos pozicijai

Lietuva iš esmės pritaria Vokietijos pozicijai palaikyti tik tokį planą, pagal kurį Graikija laikysis ankstesnių įsipareigojimų Europos Sąjungai, teigia finansų viceministras. Pasak Algimanto Rimkūno, Lietuvos pozicija dar gali kiek „grynintis“.

„Mes turime savo poziciją, kuri yra panaši į Vokietijos, kad Graikija turi vykdyti savo įsipareigojimus, tačiau plačiau pakomentuoti galėsiu jau po susitikimo“, - prieš euro zonos finansų ministrų susitikimą BNS telefonu iš Briuselio sakė A.Rimkūnas.

Pasak jo, Lietuvos pozicija dar gali keistis: „Posėdžio metu gali grynintis pozicija, nes žiūrėsime į situaciją, į Vokietijos išsakytą poziciją“.

Penktadienį euro grupės ministrai sprendžia dėl Atėnų prašymo pusmečiui pratęsti ES paskolos programą. Vokietija teigia, kad pritars tik tokiam planui, kuriuo Graikija laikysis anksčiau priimtų įsipareigojimų.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako tikintis, kad Graikija ir jos kreditoriai Europos Sąjungoje sutars dėl „realistinio plano“, kuris leis šaliai likti euro zonoje. A.Butkevičius teigė, kad pastarosiomis Graikija parodė „tam tikrą lankstumą“ ir „išsemtos dar ne visos derybų galimybės“.

Lietuvos premjeras sakė tikintis, kad Graikija liks euro zonoje, nes pasitraukimo pasekmes būtų sunku prognozuoti.

Slovakijos ir Estijos vyriausybių atstovai šiomis dienomis pareiškė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos nesukeltų labai skaudžių padarinių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Kodėl Europos Sąjunga veržia diržus tik pensininkams ir žmonėms su vidutinėmis pajamomis Graikijoje? Kodėl stambūs kyšininkai, išvagiantys milijardus eurų, lieka neliečiami? Tie teismo procesai, kurie jau įvyko, rodo, kad stambūs kyšininkai gauna kyšius iš stambių europietiškų kompanijų, kaip Siemens, Daimler ir Deutsche Bahn. Priedo, centriniai bankai pridengia korumpuotų paskolų davimą saviems. Aišku, kad Vokietijos ir Prancūzijos politikos varnai nekerta akies Vokietijos ir Prancūzijos verslo ir bankų varnams bei bijo sukompromituoti Europos centrinius bankus. Nauja valdžia Graikijoje ruošiasi baigti tokių vagysčių istorijas. Mūsų, Lietuvos, vyriausybė ginče su nauja valdžia Graikijoje remia vokiečius ir prancūzus. Mūsų, Lietuvos, vyriausybė patys ima ir svajoja dar ateityje patys imti milijardinius kyšius iš tokių, kaip Hitachi ir Chevron. Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių