Lietuvos, kaimynių ir EK atstovai Vilniuje diskutuos dėl afrikinio kiaulių maro

Trijų Baltijos šalių, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos bei Europos Komisijos atstovai antradienį Vilniuje diskutuos, kaip apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro. Susitikimas vyks po to, kai Rusijai uždraudus kiaulienos importą iš visos Europos Sąjungos, ši paragino pradėti derybas ir pareiškė, kad nepavykus susitarti, bendrija kreipsis į Pasaulio prekybos organizaciją.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas spaudai Marius Kazakevičius BNS informavo, kad posėdyje bus pristatyta maro kontrolė Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rusijoje, priemonės užkratui sustabdyti, taip pat, kokių priemonių imamasi kitose Europos Sąjungos šalyse, siekiant apsisaugoti nuo šios pavojingos ligos. Be to, bus kalbama apie Rusijos pritaikytus kiaulienos produktų prekybos apribojimus.

Pasak jo, išsamesnės informacijos apie susitikimą tarnyba kol kas negali skelbti.

Lietuvoje nušautuose šernuose radus maro užkratą, praėjusią savaitę Rusija uždraudė kiaulių ir kiaulienos importą iš visos Europos Sąjungos. EK tai pavadino neproporcinga priemone bei paragino Rusiją pradėti konstruktyvias derybas, o Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pareiškė, kad ES privalo priimti bendrą poziciją dėl kiaulienos draudimo, nepriklausomai nuo to, kuri šalis kiek kiaulienos eksportuoja.

Europos Sąjungos plėtros komisaras Stefanas Fuele (Štefanas Fiulė) pareiškė, kad neradus sprendimo dėl kiaulienos eksporto į Rusiją, bendrija kreipsis į PPO dėl prekybos ribojimo.

Rusijos veterinarijos tarnybos ("Rosselchoznadzor") vadovas Sergejus Dankvertas iš karto po to pareiškė, kad prekybos draudimas gali būti panaikintas ne anksčiau nei po dviejų mėnesių. Jis teigė, kad bet koks kiaulienos eksportas pirmiausia turi būti uždraustas iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, o į potencialiai pavojingą zoną turi būti įtraukta Vokietija, Nyderlandai, Slovakija, Vengrija, Rumunija. Tačiau S.Dankvertas pareiškė, jog jam gaila ES valstybių, kurios yra toli nuo afrikinio kiaulių maro židinių ir negali eksportuoti kiaulienos.

ES kasmet į Rusiją eksportuoja 500 tūkst. tonų kiaulienos, arba 30 proc. viso mėsos eksporto.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių