Laisvės frakcija teikia pirmuosius siūlymus mokesčių reformai

  • Teksto dydis:

Valdančiajai koalicijai priklausanti Laisvės frakcija įregistravo pirmuosius 8 pasiūlymus mokesčių reformai.

Frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad mokesčiai turi būti patrauklūs žmonėms.

„Siūlome įvesti savotiškus mokestinius saugiklius, kurie apsaugotų žmones. Daugiausia dėmesio skiriame gyventojų pajamų mokesčiui, norime, kad Lietuvos vidurinioji klasė ne susilpnėtų dėl šitos reformos, o sustiprėtų. Taip pat siūlome pagaliau įstatymu įtvirtinti seną daugelio valdžių pažadą per kelerius metus suvienodinant NPD ir MMA dydžius“, – pranešime teigė V. Mitalas.

Partijos lyderė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad frakcija neremia didesnio individualios veiklos ir dovanų apmokestinimo.

Frakcija siūlo nemažinti menamų sąnaudų dalies dirbantiems individualiai ir palikti dabartinį 30 proc. lygį, nes jo mažinimas iki 20 proc. įneštų papildomo neaiškumo ir labiau biurokratizuotų individualią veiklą.

Taip pat siūloma numatyti įsipareigojimą iki 2028 metų minimalią mėnesio algą (dabar – 840 eurų) prilyginti neapmokestinamam pajamų dydžiui (625 eurai).

Frakcija taip pat siūlo indeksuoti mokestinio kredito dydį, nes augant atlyginimams ir kainoms augs santykinė mokestinė našta. Taip pat siūloma indeksuoti verslo liudijimų ribą – ją susieti su vidutiniu šalies darbo užmokesčiu.

Siūloma indeksuoti ir su darbo santykiais susijusių neapmokestinamų dovanų ribą – ją susiejus su vidutiniu metiniu ikimokestiniu darbo užmokesčiu ji siektų apie 573 eurus.

Be kita ko, siūloma sudaryti pajamų natūra sąrašą ir nustatyti bendrą neapmokestinamą jų sumą.

Vyriausybei siūlant įteisinti momentinį ilgalaikio turto nusidėvėjimą, „laisviečiai“ siūlo išplėsti jo grupių sąrašą į jas įtraukiant gamybos pastatus – tai padidintų investicijas į tokį kapitalą, didintų produktyvumą ir nediskriminuotų skirtingų turto rūšių.

Be to, siūloma, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo riba kistų pagal vidutinę metinę infliaciją ir būtų indeksuojama metų pabaigoje.

„Tolesnis Laisvės partijos, frakcijos palaikymas reformai priklausys nuo to, kaip bus atsižvelgiama į šiuos mūsų pasiūlymus. Viliuosi, kad jie bus priimti, o reforma peržiūrėta“, – pranešime teigė A. Armonaitė. 

Seimas birželio pabaigoje po pateikimo priėmė svarstyti Vyriausybės siūlomą mokesčių pertvarką. Toliau įstatymų paketą svarstys Seimo komitetai, jis į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti jau rudens sesijoje.

Septynių įstatymų pataisomis, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.

Vyriausybės inicijuojamos mokesčių reformos ekspertinį vertinimą, kurios siekia opozicija, Seimui iki rugpjūčio pateiks Lietuvos bankas.NAUJAUSI KOMENTARAI

To tai

To tai portretas
Ne, reikalaus pakelti mokescius darbininku ir valstieciu klasems. Tegul patvoriniai patys moka savo patvoriniams ant pasalpu.

Tai

Tai portretas
reikalaus atleisti nuo mokesciu mazumas?

ekonomistas

ekonomistas portretas
Laisviečiai matydami, kad tolimesniuose rinkimuose -jokių šansų laimėti, gali dar ne to prisigalvoti. Jeigu jiems patiems reiktų formuoti biudžetą būtų blaivesni su pasiūlymais. Nemanau, kad LGBTQ rėmėjai išgelbės juos
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių