Keliautojams – nemaloni žinia: ne kiekvienas galės sau tai leisti

Atostogų sezonas baigėsi, bet lietuvių noras keliauti neslopsta, o kelionėmis du kartus per metus jau neapsiriboja. Keliauja savarankiškai ir akys krypsta toliau nei Graikija ar Ispanija. Tačiau išaugus kelionių paklausai, pakilo ir jų kaina.

„Jeigu lyginame šių ir praeitų metų keliones į tą pačią kryptį, viešbutį, tai kaina pakilo 20 proc. Visa tai viršija atlyginimo augimus ir ne kiekvienas tai gali sau leisti“, – akcentavo „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė Žydrė Gavelienė.

„Šios kalendorinės vasaros mėnesiai buvo rekordiniai Lietuvos oro uostų istorijoje“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas Martynas Jaugelavičius.

Lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu, keliautojų srauto augimas buvo apie 7–10 proc.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Populiarios ir naujosios kryptys, pavyzdžiui, Krokuva. Rudenį atsidaro dvi naujos kryptys: į Oslo Torp Sandefjord oro uostą ir į Diuseldorfą, kuris susijęs su „Rheinmetall“, – pranešė Lietuvos oro uostų atstovas.

„Žinoma, numeris vienas vis dar išlieka Turkija, prisidėjo Juodkalnija ir Serbija“, – populiarias kryptis įvardijo Ž. Gavelienė.

Keliautojų lūkesčiai keičiasi – norima kokybės, patirčių, – ne tik stebėti, bet ir dalyvauti. Taip pat niekur nedingsta paskutinės minutės medžiotojai, kurie didelių reikalavimų nekelia. Svarbiausia – išskristi ir daugiau nei du kartus per metus.

„Žymiai daugiau yra savaitgalinių kelionių. Tai – pagrindinė ryški tendencija“, – sakė „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.

Savaitgalinių kelionių populiariausi taškai – Paryžius ir Londonas.

Daugėja keliaujančių savarankiškai, o jų akys krypsta toliau nei į Turkiją, Ispaniją ar Graikiją.

„Japonija yra „ant bangos“ ir keliautojai labai nori, bet matome, kad dar negalime pilnai patenkinti paklausos“, – pripažino Ž. Gavelienė.

Šalia poilsinių yra gausu verslo ir tarnybinių kelionių. Dalis jų – kaip motyvacinės ir komandinės.

„Dalis įmonių renkasi darbuotojus ištraukti iš buities, kasdieninės aplinkos ir motyvuoti kitoje aplinkoje“, – aiškino moteris.

O kol lietuviai kelia sparnus svetur, vietiniai neriasi iš kailio, kaip prisitraukti užsieniečių. Pasistengti reikia ir dėl tų, kurie į užsienį nekeliauja ir mieliau renkasi jau išmintus takelius.

„Turime žmonių, bet sezonas yra savotiškas – gali būti auksiniai unitazai, bet žmonių nebelieka, nors oras geras“, – kalbėjo pramoginio laivo kapitonas Romas Šležas.

Šiandien kapitonas sako, kad plukdo tik vokiečių grupes.

„Liūdnokai atrodo Nidoje ruduo. Gražu, bet kavinės – uždarytos, aikštelės brangiai apmokamos, nors žmonių nėra“, – nusivylimo neslėpė R. Šležas.

„Daugiausia lankosi užsienio turistai iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos“, – teigė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubnickaitė.

Turistai iš užsienio nebūtinai turtingesni, bet...

„Jie išleidžia trigubai daugiau nei mūsų vietinis keliautojas, todėl užsienio keliautojai yra naudingesni“, – pripažino „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova.

Vidutiniškai vienas užsienietis išleidžia 400 eurų, vietinis – 100 eurų.

Anot Ž. Gavelienės, kelionės ir toliau brangs maždaug 3 proc. Vis didesnį keliautojų srautą pritrauks koncertai, sporto varžybos, o Vilniaus oro uostas jau sufleruoja naujų kelionių kryptis ateinantiems metams.

„Viena egzotiškiausių krypčių bus Ibiza. Taip pat Tel Avivas, Kišiniovas ir Praha – ilgai laukta kryptis iš Vilniaus oro uosto“, – tikino M. Jaugelavičius.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Lt

Lt portretas
Taipoilsiniu kelioniu seniai sau negalim leist..cia kokia naujiena? Bet leidziam sau kasdien kelione i darba ir atgal, kad galetumem puse uzdirbtu pinigu atiduoti valdziai, kad ji pailsetu..ji juk taip sunkiai dirba, kad net namus kokioj tai Graikijoj priversta pirkt, kad tik toliau nuo musu pailsetu

Regi

Regi portretas
To sakot. Į Japoniją skrydžiai pabrangę ir ilgesni. Ir pačioje Japonijoje brangiau, nei buvo iki kovido, kai buvo galima prasisukti pigiau nei Prancūzijoje. Bet verta. Man Japonija pati nuostabiausia šalis. Gamta, žmonės, muziejai, maistas, transportas. Bet kiek sutikau žmonių, tai yra kurie žavisi, ir yra kurie žiauriai nusivilia. Vidurio nėra. Aš domiuosi menu ir sodų dizainu, man ten buvo nesibaigianti šventė.

Dviveide Europa

Dviveide Europa portretas
A su teršimu kaip?
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių