- Aušra Šiaulytė I lnk.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Atostogų sezonas baigėsi, bet lietuvių noras keliauti neslopsta, o kelionėmis du kartus per metus jau neapsiriboja. Keliauja savarankiškai ir akys krypsta toliau nei Graikija ar Ispanija. Tačiau išaugus kelionių paklausai, pakilo ir jų kaina.
„Jeigu lyginame šių ir praeitų metų keliones į tą pačią kryptį, viešbutį, tai kaina pakilo 20 proc. Visa tai viršija atlyginimo augimus ir ne kiekvienas tai gali sau leisti“, – akcentavo „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė Žydrė Gavelienė.
„Šios kalendorinės vasaros mėnesiai buvo rekordiniai Lietuvos oro uostų istorijoje“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas Martynas Jaugelavičius.
Lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu, keliautojų srauto augimas buvo apie 7–10 proc.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Populiarios ir naujosios kryptys, pavyzdžiui, Krokuva. Rudenį atsidaro dvi naujos kryptys: į Oslo Torp Sandefjord oro uostą ir į Diuseldorfą, kuris susijęs su „Rheinmetall“, – pranešė Lietuvos oro uostų atstovas.
„Žinoma, numeris vienas vis dar išlieka Turkija, prisidėjo Juodkalnija ir Serbija“, – populiarias kryptis įvardijo Ž. Gavelienė.
Keliautojų lūkesčiai keičiasi – norima kokybės, patirčių, – ne tik stebėti, bet ir dalyvauti. Taip pat niekur nedingsta paskutinės minutės medžiotojai, kurie didelių reikalavimų nekelia. Svarbiausia – išskristi ir daugiau nei du kartus per metus.
„Žymiai daugiau yra savaitgalinių kelionių. Tai – pagrindinė ryški tendencija“, – sakė „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.
Savaitgalinių kelionių populiariausi taškai – Paryžius ir Londonas.
Daugėja keliaujančių savarankiškai, o jų akys krypsta toliau nei į Turkiją, Ispaniją ar Graikiją.
„Japonija yra „ant bangos“ ir keliautojai labai nori, bet matome, kad dar negalime pilnai patenkinti paklausos“, – pripažino Ž. Gavelienė.
Šalia poilsinių yra gausu verslo ir tarnybinių kelionių. Dalis jų – kaip motyvacinės ir komandinės.
„Dalis įmonių renkasi darbuotojus ištraukti iš buities, kasdieninės aplinkos ir motyvuoti kitoje aplinkoje“, – aiškino moteris.
O kol lietuviai kelia sparnus svetur, vietiniai neriasi iš kailio, kaip prisitraukti užsieniečių. Pasistengti reikia ir dėl tų, kurie į užsienį nekeliauja ir mieliau renkasi jau išmintus takelius.
„Turime žmonių, bet sezonas yra savotiškas – gali būti auksiniai unitazai, bet žmonių nebelieka, nors oras geras“, – kalbėjo pramoginio laivo kapitonas Romas Šležas.
Šiandien kapitonas sako, kad plukdo tik vokiečių grupes.
„Liūdnokai atrodo Nidoje ruduo. Gražu, bet kavinės – uždarytos, aikštelės brangiai apmokamos, nors žmonių nėra“, – nusivylimo neslėpė R. Šležas.
„Daugiausia lankosi užsienio turistai iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos“, – teigė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubnickaitė.
Turistai iš užsienio nebūtinai turtingesni, bet...
„Jie išleidžia trigubai daugiau nei mūsų vietinis keliautojas, todėl užsienio keliautojai yra naudingesni“, – pripažino „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova.
Vidutiniškai vienas užsienietis išleidžia 400 eurų, vietinis – 100 eurų.
Anot Ž. Gavelienės, kelionės ir toliau brangs maždaug 3 proc. Vis didesnį keliautojų srautą pritrauks koncertai, sporto varžybos, o Vilniaus oro uostas jau sufleruoja naujų kelionių kryptis ateinantiems metams.
„Viena egzotiškiausių krypčių bus Ibiza. Taip pat Tel Avivas, Kišiniovas ir Praha – ilgai laukta kryptis iš Vilniaus oro uosto“, – tikino M. Jaugelavičius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
EK gerina 2024–2025 metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozę
Europos Komisija (EK) gerina šių metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozę iki 2,2 proc., o kitų metų – iki 3 procentų. ...
-
Ar verta investuoti į trečiąją pensijų pakopą?1
Trečios pensijų pakopos sutarčių skaičiuojama apie 140 tūkstančių. „Finansai paprastai“ autorius Martynas Kairys ir investicijų ekspertas Audrius Šilgalis paaiškino, ar verta rinktis šį investavimo būdą. ...
-
VERT patvirtino antrojo vėjo parko aukciono Baltijos jūroje sąlygas
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino kitą savaitę skelbiamo antrojo 700 megavatų (MW) galios jūrinio vėjo parko konkurso sąlygas. ...
-
V. Janulevičius sureagavo į „Teltonikos“ situaciją: Lietuvoje yra per daug biurokratizmo2
Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad „Teltonikos“ vadovo Arvydo Paukščio pranešimas apie stabdomą įmonės aukštųjų technologijų parko projektą Liepkalnyje, yra signalas ...
-
Registrų centras: finansinių ataskaitų vis dar nepateikė apie 1,2 tūkst. paramos gavėjų
Apie 1,2 tūkst. įvairių paramos gavėjo statusą turinčių organizacijų vis dar nėra pateikusios finansinių ataskaitų, penktadienį pranešė Registrų centras. ...
-
Paskutinė diena susimokėti žemės mokestį: šiemet planuojama surinkti apie 61 mln. eurų
Pentadienis yra paskutinė diena, kuomet savininkams reikia susimokėti žemės mokestį už 2024 metus – šiemet gyventojai turėtų sumokėti apie 61 mln. eurų, arba 2 mln. eurų (3,27 proc.) daugiau nei pernai. ...
-
Būsto kainų Baltijos šalyse palyginimas: lietuviai – užsidėję rožinius akinius?7
Lietuvoje būsto kainos yra vienos aukščiausių Baltijos šalyse. Mes gyvename gerokai brangesnėmis kainomis nei latviai ir panašiomis kaip Estijoje. Lietuviai dar nepraranda vilties, nors vidutinė kaina ir toliau – žingsnis po ...
-
LEA: per savaitę dyzelinas Lietuvoje pabrango 1 proc.
Pastarąją savaitę Lietuvoje dyzelinas pabrango 1,1 proc., o benzinas nežymiai atpigo – jo kaina sumažėjo 0,2 proc., praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Pirmadienį šalies degalinėse dyzelinas vidutiniškai kainavo 1,3...
-
EP nusprendė metams atidėti draudimą alinti miškus ir sušvelninti kai kurias nuostatas
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį nusprendė metams atidėti taisykles, įpareigojančias įmones užtikrinti, kad Europos Sąjungoje (ES) parduodamų produktų gamybai nebuvo naikinami miškai, taikymą. ...
-
VERT: antrojo jūros vėjo parko elektros pardavimo kaina – 75–126 eurai už MWh2
Pirmadienį planuojamo skelbti antrojo 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje konkurso, kurio dalyviai galės pretenduoti į valstybės skatinimą, nugalėtojas elektros megavatvalandę (MWh) turės parduoti po 75–126 eurus. ...