G. Nausėda: Vyriausybė „Belaruskalij“ skandalui suvaldyti rado atpirkimo ožį

Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja, kad Vyriausybė visuomenės akyse „Belaruskalij“ trąšų tranzito skandalui suvaldyti rado „atpirkimo ožį“ – buvusį „Lietuvos geležinkelių“ (LG)  direktorių Mantą Bartušką. Pasak valstybės vadovo, atsakomybę už nepasiruošimą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sankcijoms valstybinei Baltarusijos įmonei turėjo prisiimti Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijos. Užuot tą padarius, pažymi G. Nausėda, ji buvo permesta nušalintajam LG vadovui.

„Tai yra kompetentingų ministerijų atsakomybė, bet buvo pasirinktas kitas kelias: visą atsakomybę paversti vien tik bendrovės vadovo atsakomybe. Ir, kaip matote, visuomenė turi labai aiškią savo nuomonę, kad toks atsakomybės permetimas yra atpirkimo ožio ieškojimas, ir tai nėra priimtina“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė valstybės vadovas.

Jo teigimu, atsakomybę turėjo prisiimti M. Bartuška, tačiau, prezidento vertinimu, atsakingiausios šioje situacijoje yra ministerijos, kadangi JAV sankcijų įgyvendinimu pradėta rūpintis paskutinėmis dienomis iki jų įsigaliojimo, „jau iškilus realioms bėdoms ir problemoms“.

Anot G. Nausėdos, valdantieji nuo rugpjūčio, kai buvo paskelbta apie gruodį įvedamas JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro sankcijas „Belaruskalij“, turėjo užtektinai laiko pasirengti.

„Turėjome keturis mėnesius pasiruošti, burti sąjungininkus, minimizuoti galimus nuostolius, jei tokie kiltų dėl sutarčių peržiūrėjimo. Šito nebuvo padaryta ir dabar reikia tą daryti verčiantis per galvą“, – įsitikinęs prezidentas.

ELTA primena, kad M. Bartuška „Lietuvos geležinkelių“ valdybos sprendimu pašalintas iš pareigų po to, kai gruodžio 8 d. įsigaliojus JAV sankcijoms Baltarusijos valstybinei kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ šios įmonės produkcijos tranzitas per Lietuvą nesustojo.

Skandalas kilo paaiškėjus, kad „Lietuvos geležinkeliai“ prieš pat sankcijų įsigaliojimą gavo netipinius avansinius mokėjimus iš „Belaruskalij“  už jų prekių tranzitą iki kovo mėnesio, tačiau nei užsienio, nei susisiekimo ministrai teigė apie tai nežinoję.

Tiek užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, tiek susisiekimo ministras Marius Skuodis, kilus skandalui, pateikė premjerei Ingridai Šimonytei prašymus atsistatydinti, tačiau, Vyriausybės vadovės sprendimu, liko dirbti toliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Jokio skandalo negali būti,neturejo būti nutrauktas tranzitas.

berniukas

berniukas portretas
didžiausias ožys prezidentūroje.Moka tik mekenti ir kiršinti

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl nieko nežinantys vaikai, anūkai, net gerai sėdintys kūdikiai priima svarbius sprendimus Lietuvoje? Neužtenka smegenų? Ar mes - per maža šalis egzistuoti savarankiškai? Ar turėtume vėl prisijungti prie Lenkijos, kad gyventume tinkamai valdomoje šalyje? Mūsų, kaip tautos, išlikimui šiandien iškilo pavojus. Turime greitai išspręsti šias problemas. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių