G. Landsbergis: būtina greičiau siekti ES ir Australijos laisvosios prekybos susitarimo

 • Teksto dydis:

Melburne antradienį viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva Australiją vertina kaip bendramintę laisvos prekybos partnerę ir ragina siekti kuo greitesnio šios šalies laisvosios prekybos susitarimo su Europos Sąjunga (ES).

„Vertiname Australiją kaip bendramintę laisvos prekybos partnerę, didelę perkamąją galią turinčią rinką, suteikiančią didžiulį potencialą ir galimybes Lietuvos verslui“, − teigė ministras Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime.

Anot G. Landsbergio, laisvosios prekybos susitarimas galėtų reikšmingai pagerinti verslo sąlygas ES, kartu ir Lietuvos, įmonėms Australijoje.

Pagrindinis ministro vizito tikslas, pasak URM – stiprinti ekonominius Lietuvos ir Australijos ryšius.

Melburne G. Landsbergis susitiko su atkuriamos Lietuvos-Australijos verslo tarybos koordinatoriais, Australijos verslo tarybos ir Europos-Australijos verslo tarybos bei Viktorijos valstijos prekybos skatinimo agentūros „Global Victoria“ atstovais.

Per susitikimus aptartas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo, prekybos ryšių potencialas, pristatytos įmonės, norinčios gilinti ar užmegzti prekybinius ryšius su Australija.

Lietuvos ekonomikos galimybės pristatytos Australijos verslo tarybai – jos nariai atstovauja gamybos, infrastruktūros, informacinių technologijų, kasybos, mažmeninės prekybos, finansinių paslaugų ir bankininkystės sritis, taip pat, energetiką, profesines paslaugas, transportą ir telekomunikacijas.

G. Landsbergis akcentavo poreikį plėsti Lietuvos eksporto apimtis aukštos pridėtinės vertės sektoriuose sakydamas, kad apie 80-čiai Lietuvos įmonių reikia padėti pasinaudoti Australijos rinkos nauda.

Verslo plėtros bei investicijų skatinimo galimybės aptartos ir su Viktorijos valstijos verslo, investicijų skatinimo agentūromis. Ministras sveikino Australijos lietuvių verslininkų iniciatyva atkurti aktyvią Lietuvos-Australijos verslo tarybos veiklą.

Melburne ministras G. Landsbergis atidarė Australijos-Lietuvos kibernetinio saugumo tyrimų tinklą, kurį įkūrė Karališkojo Melburno technologijų institutas kartu su Mykolo Riomerio universitetu.

Ministras taip pat susitiko su viena gausiausių ir aktyviausių Australijoje – Melburno lietuvių bendruomene nuo 1960 metų be pertraukų veikiančiuose Lietuvių namuose. NAUJAUSI KOMENTARAI

Gana prisikalbėjai keliems metams į priekį.

Gana prisikalbėjai keliems metams į priekį. portretas
Sėsk ant nusiraminimo suolelio ir niekur nesirodyk.

Štai

Štai portretas
kaip gerai- m9sų ministras paragins ES sudaryti laisvos prekybos susitarimą su Australija, o tai ES vadovai galimai nesupranta, kad to labai reikia Lietuvai ....

Anonimas

Anonimas portretas
Jie mums kengūras, mes jiems badu dvesiančias karves....
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių