Estijos banko vadovas: galbūt lietuviai nepasitiki euru, nes įsivedė neseniai

Nepasitikėjimas euru galėtų būti siejamas su tuo, kad Lietuva euro zonai priklauso dar palyginti trumpą laiką, tokią prielaidą daro Estijos banko vadovas Ardo Hanssonas.

Latvijoje euru yra patenkinti daugiau nei 60 proc. gyventojų, Estijoje - daugiau nei 85 proc. Pastaroji yra labiausiai euru pasitikinti šalis. Tuo metu Lietuvoje euru pasitiki vos 36 proc. gyventojų.

„Latvija yra 4-oje vietoje pagal pasitikėjimą euru. Estija yra pirma su 85 proc. Lietuva yra visiškai kitoje vietoje ir nežinau, kodėl. Daryčiau prielaidą, kad tai susiję su tuo, jog Lietuva eurą įsivedė vos prieš 4-erius metus, kai mes šitame kelyje esame jau 8-erius metus”, - konferencijoje Rygoje, skirtoje euro aptarimui, sakė A. Hanssonas.

Tuo metu Latvijos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Zoja Razmusa pastebėjo, kad euro įvedimas daliai gyventojų galėjo sukelti nuoskaudą, nes privertė atsisakyti nacionalinės valiutos. Vis dėlto ji akcentavo, kad mažų šalių ekonomikoms bendra valiuta labai naudinga.

„Buvimas euro zonoje yra daug žadantis - jis suteikia saugumo, pagerina finansines sąlygas, sumažina išlaidas. Ekonomika sutaupo daug, tačiau euras nėra magiškas ir savaime problemų nesprendžia. Turi būti dar daug padaryta, kad ateityje būtų užtikrintas konkurencingumas ir stabilumas“, - sakė Z. Razmusa.

Kalbėdamas apie galimą finansinę krizę, A. Hanssonas atkreipė dėmesį, kad bankai šiuo metu yra daug geriau kapitalizuoti, ir bendrai finansinis stabilumas yra geroje situacijoje. Vis dėlto kapitalo rinkų sąjungai reikėtų daugiau progreso, nors tai - daugiau techninis, o ne politinis projektas, akcentavo Estijos banko vadovas.

Pasak jo, protekcionizmas kelia riziką, tačiau didelis privalumas yra tai, kad ES šalys, siejamos bendros prekybos politikos, gali prekiauti saugioje aplinkoje.

ELTA primena, kad šių metų sausį sukanka 20 metų, kai ES atsirado euras. Lietuvoje jis buvo įvestas prieš 4, Latvijoje - prieš 5 metus.

V. Dombrovskis: ekonomikos augimas panašus

Ekonomikos augimas pastaraisiais metais visose Baltijos šalyse yra panašus, todėl esminių ekonominių skirtumų, kurie galėtų paaiškinti, kodėl lietuviai euru pasitiki žymiau mažiau nei Estija ir Latvija, rasti sunku, sako už finansinį stabilumą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombrovskis.

„Jei pasižiūrėtume į ekonomikos raidą Baltijos šalyse, tai ji yra panaši. Matome stiprų ekonomikos augimą visose trijose Baltijos šalyse, nedarbo lygis krinta, taigi ekonominiai rezultatai yra geri.

Perėjimas iš nacionalinės valiutos Lietuvoje taip pat buvo sklandus, jokių didelių nesklandumų nebuvo užfiksuota. (...) Tai iš tos pusės nematau esminių skirtumų, kurie galėtų objektyviai parodyti, kokios yra lietuvių nepasitikėjimo euru priežastys. Tai turbūt lemia vidaus priežastys, kurias iš išorės yra sunku įvertinti“, - žurnalistams Rygoje sakė V. Dombrovskis.

Praėjusių metų antro ketvirčio duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje „ant popieriaus“ yra 937 eurai, Latvijoje - daugiau nei tūkstantis eurų, Estijoje - apie 1300 eurų. Estijoje senatvės pensija siekia apie 450 eurų, o Lietuvoje - 307 eurus. Latvijoje pensijų dydis sudaro apie 325 eurus.NAUJAUSI KOMENTARAI

euru mediniu

euru mediniu portretas
gali pasitiket tik visiskas kvailys,nes nezino ,kam jis spauzdinamas ir kokiu tikslu jega ibrukamas valstybem ,medinio euro 'nauda ' pajusit po 20-30met ,o dabar dziaukites juo. Anglai pamate jo nauda ir verte todel bega is sitos vergovines euro sajungos,tik europa nori medinius eurus issikeist i tikrus Svarus.

kaip gali pasitiketi

kaip gali pasitiketi portretas
jei ivedus eura niekas nepabrango .

taip taip

taip taip portretas
Lietuviai nepasitiki jewreju.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių