Ekonomistė: Lietuvos pramonės produkcijos augimas nebėra toks spartus

Pramonės gamybą Lietuvoje pradeda veikti išorinės ekonominės problemos ir tai lėtina jos augimo tempą, teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė Indrė Genytė-Pikčienė.

„Tokio spartaus augimo, kuris gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, jau nebėra. Natūralu, kad po truputį šį labiausiai į išorę orientuotą ir eksportuojantį sektorių pradeda veikti išorinės ekonominės problemos: mažesnė paklausa Vakaruose ir galbūt netiesioginė prekybos karų įtaka“, – Eltai teigė ekonomistė.

Pasak jos, reikėtų atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje pramonės produkcija yra labai stipriai veikiama bendrovės „ORLEN Lietuva“ rezultatų ir norint pamatyti objektyvesnį vaizdą reikėtų eliminuoti šios įmonės įtaką, t.y. mineralinių produktų įtaką pramonės produkcijos tendencijoms.

Mažesnė paklausa Vakaruose ir galbūt netiesioginė prekybos karų įtaka.

„Be šios įtakos pramonės produkcijos dinamika yra kiek kuklesnė ir pastebimas augimo lėtėjimas“, – Eltai sakė I. Genytė-Pikčienė.

Kaip ELTA jau rašė, liepą, palyginti su tuo pačiu praeitų metų mėnesiu, pramonės gamyba Lietuvoje išaugo 5,1 proc., kai visoje ES ji vidutiniškai smuko 1,2 proc., rodo naujausi Eurostato duomenys.

Labiausiai pramonės gamyba išaugo Vengrijoje (8,7 proc.), Slovėnijoje bei Švedijoje (po 5 proc.).

Vokietijoje šis rodiklis susitraukė 5,3 proc., Rumunijoje – 5,2 proc.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių