Draudikai primena: šiemet privaloma apdrausti visas vykdomas statybas

  • Teksto dydis:

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ primena apie svarbią naujovę visiems privačių namų ar verslo objektų statytojams – nuo šių metų sausio 1 d., įsigaliojus naujiems Statybos įstatymo reikalavimams, statomus objektus reikia apdrausti privalomuoju statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimu.

Dabar statomi pastatai ar atliekami statybos darbai, kuriems reikalingas statybos leidimas, privalo būti apdrausti nuo pat statybos darbų pradžios, o draudimas galios visą statybų laikotarpį, kol statinys ar atlikti darbai bus perduoti užsakovui.

Naujasis įstatymo reikalavimas šiemet gerokai padidins šios draudimo rūšies apimtis. Draudikai teigia, kad ši naujovė padės ugdyti žmonių sąmoningumą saugant savo bei kitų turtą.

Vienos didžiausių šalyje draudimo bendrovės „Gjensidige“ Produktų, kainodaros ir rizikos vertinimo vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas sako, kad, įsigaliojus privalomajam statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimui, Lietuvoje turėsime mažiau atvejų, kai įmonėms užbaigti įgyvendinti savo investicinius projektus, o privatiems asmenims įsikurti savo statomame būste tampa neįmanoma dėl netikėtai patiriamų neplanuotų išlaidų. Šios išlaidos gali atsirasti dėl to, kad statomas objektas sunaikinamas ar sugadinamas dėl ugnies, audros ar kitų nenumatytų įvykių dar statybos darbų etape. Be to, vykdant statybos darbus, kartais padaroma žala ir kaimynams, o tai reiškia ne tik papildomas išlaidas, bet ir prarastus gerus santykius.

„Tikimės, kad turto draudimo srityje pavyks pasiekti esminį lūžį – savininkai ims rūpintis savo turtu nuo pat pirmos jo statybų dienos. Pradėję drausti savo turtą ir civilinę atsakomybę dar statybų etape, vėliau jie greičiausiai pasirūpins ir pastatyto pastato draudimu. Tokiu būdu galbūt pasivysime Vakarų šalių turto draudimo rodiklius. Dabar savo namus ir butus draudžia tik maždaug trečdalis gyventojų“, – teigė A. Dambrauskas.

Pagal įstatymą turi būti apdrausti statinio statybos, rekonstravimo, remonto, atnaujinimo, griovimo ir kultūros paveldo statinio tvarkomieji darbai, nepriklausomai nuo to, kas vykdo darbus – samdomi rangovai ar pats užsakovas. Be to, turi būti apdrausta darbus vykdančios šalies civilinė atsakomybė.

Draudikai atlygins nuostolius už staigų ir netikėtą apdrausto turto, kaip, pavyzdžiui, statomo statinio, statybai naudojamų ir statybvietėje esančių statybinių medžiagų, sugadinimą, sunaikinimą ar praradimą, atsiradusį draudimo laikotarpiu, taip pat dėl vykdomų darbų padarytus nuostolius tretiesiems asmenims.

Andriaus Dambrausko teigimu, statybų mastai Lietuvoje nemažėja, daugiausiai statoma individualių namų. 2015 m. išduota 8 113 leidimų gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems pastatams statyti. Pirmąjį 2016 m. metų pusmetį statybos darbų Lietuvoje atlikta už 919 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tai kad draudimo benrovė kuri primena nieko negali paaiškinti apie draudimus

Erzelis

Erzelis portretas
Kokie čia priverstiniai draudimai???Pasipinigiavimas???

Anonimas

Anonimas portretas
dar viena vagių "šaika" per draudimą sugalvojo pasipinigaut
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių